Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#226 » pon 28. lis 2022, 00:13

Lonestar: Tak to gratuluji. Napiš potom, jak to střílí a zda není rozmlsaná ? Jestli se nepletu, tak je rám i závěr ze slitiny ?



Lonestar
Příspěvky: 182

Příspěvek#227 » sob 3. pro 2022, 16:00

To-Těžko: Závěr je slitinový, rám (nejspíš) taky...
Dneska jsem byl poprvé vyzkoušet - na 100 ran SB HV tři závady (zaseklý náboj při podávání do komory). Střílí skvěle (nad moje aktuální schopnosti :lol: ) - takže plní přesně ta očekávání, která jsem od malorážkové pistole měl. Za mě napoprvé plná spokojenost...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#228 » sob 3. pro 2022, 16:38

Pokud dělá radost, tak gratuluju, ale 3 závady na 100 nábojů je celkem dost. Zkus použít jiné střelivo, zda není problém v této várce. Pokud se bude problém opakovat i u jiných typů střeliva, tak bych to zase až tak dobře nehodnotil.
Za tisíce vystřelených ran znám jedinou závadu - neodpálený náboj. Že by se sekl náboj v průběhu cyklu jsem ještě nezažil.



Lonestar
Příspěvky: 182

Příspěvek#229 » sob 3. pro 2022, 18:17

Zkoušení jiného střeliva mám v plánu - zatím jsem vzal první HV, které byly zrovna v obchodě k dispozici. Ani nevím, jestli všechny tři závady byly na jednom zásobníku (točili jsme dva - jeden střílí, druhý nabíjí).
Na druhou stranu - když jsem byl na předváděčce malorážek v Petřvaldě, tak tam v poslední dny dvoutýdenní akce takhle závadila prakticky každá předváděná zbraň (což vysvětlovali tím, že denně stovky ran a nečistili) - takže tři ze sta mi nepřišlo moc...



JirkaCV
Příspěvky: 1510

Příspěvek#230 » sob 3. pro 2022, 18:22

Samonabíjecí 22LR budou mlsný z principu. Ty náboje na to nejsou stvořený. Nějaká ta zádržka vždycky bude, pokud nepoužiju speciál za jiný peníze, než SB HV.



Redsnake
Příspěvky: 327

Příspěvek#231 » sob 3. pro 2022, 20:30

To s tou mlsnosti nemusi byt nutne pravda, jen je dobry pristoupit na pravidla hry a kupovat zbrane ktere jsou pro ten naboj primarne konstruovany a ne slitinove pistole v novote za deset tisic.

Porad je to ovsem hracka na strelnici, takze tri zavady na 100 ks naboju mi neprijde jako nic dramatickeho.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#232 » sob 3. pro 2022, 20:30

Setkal jsem se s tím, že když jsem hooodně dlouho nečistil, tak se blbě zasouval náboj do komory - za studena to bylo jako tlačit nábojnici do medu. Po pár ranách a zahřátí vše zcela bezproblémů s opakováním efektu "medu" po vychladnutí.
No dej vědět, jak to bude s jiným střelivem. Já sem třebas u Beretty 71 vyzkoušel snad vše co bývalo na pultech a problém byly pouze selhače. U Hämmerli 208S to samý - obě to jsou dnes už babičky, ale jedou bezproblémově.



Redsnake
Příspěvky: 327

Příspěvek#233 » sob 3. pro 2022, 20:31

Z rugeru mk2 strilim stare rexy take bez problemu. Fakt je ze .22lr spini ale to je normalni.



JirkaCV
Příspěvky: 1510

Příspěvek#234 » sob 3. pro 2022, 20:42

Já zkusil rexy na MK3, závadovost 3/10 a z komory se mi kouřilo jak z lokomotivy. Asi záleží na těch rexech, je to přecejenom historie.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#235 » stř 18. led 2023, 18:02

DesertEagle píše:News u Sigu. Možná jednou někdo doveze. Pokud uvidíve P322 v prodeji písněte, otestuji.

Obrázek


Tak dnes zakoupeno, počítám že příští týden otestuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#236 » stř 18. led 2023, 22:50

WOW :-) zakoupeno v cesku ? Pár měsíců už jsem mimo, tak cz trh nějak nestíhám :-( Dík za info.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#237 » čtv 19. led 2023, 09:52

Pokud vím, bylo jich jen pár kusů (cca 5) v Beareka v Praze a nikde jinde v ČR jsem jí zatím neviděl. No a včera jsem jel pracovně okolo :-D Tak jsem to nevydržel. V pondělí přihlásím a pak provětrám.
Na první pohled krásné zpracování, světlovody, do ruky mi sedne. Porovnával jsem s Taurusem TX22 který sice taky seděl, ale zapíchnutí mi s tím šlo hůře. Chod závěru (zvuk, vakl) P322 lepší než s TX22. Cenu jsem tolik neřešil, a vždy jsem chtěl mít nějakého SIGa, tak rozhodnutí bylo jasné. Jediné co jsem ihned vyměnil byl lučík za prohnutý, lépe mi sedí a dělá víc místa v lučíku (je to součástí balení). Zatím jen první suché pocity! :-D
Ceny v přepočtu: USA 8856Kč až 12187Kč, Německo 16537Kč, Švédsko 22158Kč, Beareka 16980Kč takže standardní evropská cena.

https://www.handgunhero.com/compare/sig ... aurus-tx22

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#238 » ned 22. led 2023, 21:53

Díky Sobiku. Cena OK. Dám si tam rezervačku, to nemůžu nemít. Vyzkoušej prosím spolehlivost podáváni/vyhazování především při rychlém sypání ?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#239 » pon 23. led 2023, 12:08

Dnes to jdu zaregistrovat. Koupil jsem několik druhů střeliva (SB: Club+HV+HVHP, Norma Tac, RWS Target Rifle, Federal Gameshok, Lapua Semi Auto) a doufám že během týdne se dostanu na střelnici :-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#240 » pon 23. led 2023, 12:12

Prosím Admina/Moderátora o přesun příspěvků do nově založeného tématu:
viewtopic.php?f=26&t=15724

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů