Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#106 » ned 12. dub 2020, 20:10

No, docela vážně uvažuju že se zbavím W P22Q, protože standarty to nežere a chce to HV ...
Přemýšlím o Ruger SR22 PB, protože není mlsná ...



salamcz
Příspěvky: 48

Příspěvek#107 » ned 12. dub 2020, 20:55




juanv
Příspěvky: 11

Příspěvek#108 » pát 15. kvě 2020, 19:50

salamcz píše:Jak jsi s tou K22 spokojeny? Je vsezrava jak M71? Mam P07 kadet a ta si treba se standardama od S&B moc nerozumi.

Po procteni tohoto a okolnich for jsem poridil jako svoji prvni pistoli P 07 Kadeta z druhe ruky a (zatim?) toho nelituju. Krmim ji pouze SB standardama a v meritkach spolehlivosti raze 22LR (tento tyden 1 strela z 200 potrebovala jeste “druhou ranu”) je to super zabava. Nemenil bych.


Sent from my iPhone using Tapatalk



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#109 » sob 16. kvě 2020, 12:27

genu: Nevím, proč u těch malorážkových pistolí pořád tak lpíte na používání střeliva SB standard, když všichni dobře víme, že většina těchto zbraní funguje spolehlivě při použití střeliva HV. Opravdu vám jde o těch ušetřených 30 haléřů? Já ve své CZ P-07 Kadet standardy nepoužívám, protože jsem si ověřil, že mám s něma občas závady. A nechci se kvůli tomu zbytečně rozčilovat. Střílím poměděné HV a jsem spokojený a vysmátý uživatel této zbraně. A s těma standardama v pistolích je ta diskuze pořád dokola. Kdo chce střílet lacino a spolehlivě, kupte si jednoranku, nebo revolver, tam jsou standardy bez problémů. A nebo Beretu 71 či Margolinu. ;)



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#110 » sob 16. kvě 2020, 13:20

Když jsme u té munice - nevíte, jak mlsný je Ruger MK IV Hunter? Skousne ty Standarty bez problémů?

Jinak já mám PPK v .22 a baští jen Standarty. Sice během prvních 10-20 výstřelů občas nepřebije, ale jak se rozchodí, tak už jede bez problému. Žádná terčová střelba to s ním není, ale kupoval jsem ho hlavně kvůli designu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#111 » sob 16. kvě 2020, 13:56

Ruger bere všechno, i trávu kolem cesty ;) Běžně střílím sypačky Lapua (ted se jmenujou SK Magazine) ale kromě prastarých Rexů jsem nenarazil na nic co by nezblafnul.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#112 » sob 16. kvě 2020, 18:47

Do MK IV Tactikal cpu S a B Standardy, ale přišel jsem na to, že nábojům musím utřít špičky aby se nelepily v zásobníku a dobře to podávalo.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#113 » sob 16. kvě 2020, 20:50

greenhorn: Máš pravdu. Fakt to nestojí za to. Ale chtěl jsem si to navzdory všem radám a zkušenostem vyzkoušet a ... už tu "zkušenost" mám :mrgreen:
Mixoval jsem to vše dohromady, takže to nebylo úplně jasný, ale teď mám jen HV a dám tomu ještě šanci a přezkouším to. Pokud bude fungovat, nechám si ho, pokud ne, je to zbraní, ne střelivem a kvér půjde :twisted:



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#114 » sob 16. kvě 2020, 22:13

genu: Tu W P22 jsem si pro zajímavost půjčil na střelnici. Oproti CZ P07 Kadet je to sice pocitově taková "kapslíkovka", ale s HV šlapala naprosto bezproblémově. Není nad vlastní zkušenost.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#115 » sob 16. kvě 2020, 22:28

Je to perfektná pištoľ pre ženy a dietky ako inicializačná zbraň. Z môjho pohľadu ideálnym strelivom je Blazer, žiadne problémy, žiadne zádržky, super zábava. Nechápem tú posadnutosť S&B Standard, z hľadiska ceny je to skoro rovnaké, z hľadiska kvality šunt!



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#116 » ned 17. kvě 2020, 08:21

Je to nejlevnější. Od S a B je asi všechno namatlaný tím lojem, i poměděný střely.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#117 » ned 17. kvě 2020, 11:03

Snad nebudu moc OT:
U malorážkových replik P38 a P08 Erma EP 882 a KGP 69 se výslovně doporučuje nepoužívat HV.
Kdo se v tom vyznáte, je to opodstatněné?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#118 » ned 17. kvě 2020, 11:30

Je, protože je to ze slitin a nevydrží to.
Jinak mě osobně se odporoučel do věcných lovišť i P22, u kterého mi po cca tisíci ranách praskl závěr tak, že horní část od vybrání pro vytahovač někam ulétla. Za sebe tu pistoli nemůžu doporučit, problémy se zásobníky, nabíjením do komory a přesnost s různým střelivem nic moc, pořád jsem utahoval hlaveň a rám atd. Zkušeností s touhle pistolí je po netu dost a nejsou zrovna pozitivní. Jediné co je pozitivní, je tacticool vzhled, ale jinak zlaté PPK nebo Beretta.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#119 » ned 17. kvě 2020, 11:51

Máš pravdu, co jsem načetl já, tak P22 není moc dobrá. Ale P22Q už by měla být v pohodě.

Neplést mezi sebou P22, P22Q a PPQ.

Jinak ještě k tomu střelivu. Používám jenom Standardy, protože do pistole na plinking a sranda střílení nemá smysl kupovat nic dražšího. Míra závad je pro mě únosná. Naposledy jedna závada na 250 ran. A ano, ten rozdíl 30 haléřů na ránu mi za to stojí.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#120 » pon 18. kvě 2020, 18:48

Tak hlavně je to přesnější střelivo - nemluvím přímo od obyč SB, neb .22 LR ve standardu (rychlosti lehce nad 300 m/s) může stát klíďo i 5 kaček.
Navíc není (jak už bylo zmíněno) střelivo HV doporučováno u některých zbraní. A nemusí to být zrovna mizerným materiálem, ale třebas použitými vratnými pružinami, které u HV nezvládají tlumit a závěr pak zbytečně tříská do rámu. Některé zbraně holt zase bez HV nepřetáhnou.
Já jsem si pár krabiček HV vyzkoušel, abych zjistil, že se s tím nedají nastřílet slušný terče a poslušně se vrátil je standardům - momentálně celkem spokojenost s Eley a RWS Target Rifle.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů