Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#121 » čtv 4. úno 2021, 08:54

Ahoj, vybírám malorajdu.
Moje požadavky:
-závit na tlumič
-co nejdelší záměrná a hlaveň (jakože nechci 3palcový kraťasy)
-stavitelný mířidla a vyšší, aby viděly přes tlumič
-musí se mi líbit :)

Mám to na mířenou střelbu do papíru do 25m. Zkrátka, aby se s tím daly lovit desítky.

Kdyby existovala CZUB P-09 kadet se závitem, tak už by bylo rozhodnuto.
Mám shadow2, kdyby existoval 22lr adaptér se závitem, taky by bylo rozhodnuto.

Ruger mark IV je ten dlouhej se závitem jen stříbrnej, a toho bych zkousl v celý černý leda.

Nemá někdo něco podobnýho v merku?

Děkuji za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#122 » čtv 4. úno 2021, 09:10

Walther PPQ .22 LR se dělá se závitem. Má stavitelná mířidla, ale jestli to bude kompatibilní s tlumičem vyzkoušené nemám. Grand Power K22 se myslím dělá taky se závitem.
Glock 44 se dělá taky se závitem. Mířidla se tam dají vyměnit. Origo nebo after market jich je hromada.
Edit: Vsadil bych se, že Rugery se dělají taky se závitem, mají stavitelná mířidla a jsou to terčový predátoři :-) Jestli se to někomu líbí nebo ne, už je věc každého.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#123 » čtv 4. úno 2021, 09:44

Ruger mark IV Tactical nemá o tolik kratší hlaveň (4.4") než ty CZ, závit má, vyšší mířidla stavitelný hledí taky, je černej, raily se dají dát pryč a pak bude vypadat jako kratší Target :)



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#124 » čtv 4. úno 2021, 10:56

Když se na to chceš podívat jak to vypadá (Ruger MK IV Tactical Lite 22/45- tuším, se závitem a tlumičem) pohledej na Youtube - je tam video



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#125 » čtv 4. úno 2021, 12:15

Ruger Mark Target je báječná pistole na lovení desítek. Ale aby jsi využil tlumič- subsonik střelivo se do ní příliš nehodí.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#126 » čtv 4. úno 2021, 12:50

Díky za nakopnutí.
mark IV Tactical se mi začíná líbit.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#127 » čtv 4. úno 2021, 13:01

Na MarkIV Tactical se taky delší dobu dívám. U lite verze se mi nelíbí to řešení hlavně, tenká trubička uchycená ve větší trubičce... narazil jsem i na to, že s tím měl někdo problém. Samozřejmě je to zase lehčí a levnější. U tacticalu se ty raily dají sundat, jak kdo chce. Většina běžného .22LR střeliva v krátké hlavni prý zůstává subsonické.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#128 » čtv 4. úno 2021, 13:34

Tlmič pôsobí ako booster, takže aj slabšie strelivo spoľahlivo obťahuje zbraň. Na druhej strane spätným tlakom plynu obsahujúceho viac-menej nespálený či dohorievajúci prach "perfektne" zasiera vnútrajšok pištole.
(Ako komentoval jeden vlastník za veľkou mlákou - "... po 50 ranách s tlmičom je vnútri viac bordelu ako po 300 ranách bez!")



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#129 » čtv 4. úno 2021, 16:44

Ten Ruger žere i S&B Standard (teď to bude Club) ale má problém s mazáním střel. Lepí se to v zásobníku a špatně podává.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#130 » pát 5. úno 2021, 19:05

krtek2k píše:Kdyby existovala CZUB P-09 kadet se závitem, tak už by bylo rozhodnuto.
Mám shadow2, kdyby existoval 22lr adaptér se závitem, taky by bylo rozhodnuto.


Kdybych tento problém řešil já, určitě bych kontaktoval CZUB s požadavkem na adapter s prodlouženou hlavní se závitem na shadow2. Je 21. století, není boha, aby jsme se nedomluvili. Když to umí na konfigurátoru u P10, musí to umět i na malorážkové hlavni. Líná huba, holé neštěstí.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#131 » čtv 24. čer 2021, 07:33

Ale on existuje...:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#132 » čtv 24. čer 2021, 18:13

jodo píše:Ten Ruger žere i S&B Standard (teď to bude Club) ale má problém s mazáním střel. Lepí se to v zásobníku a špatně podává.

Žádnými takovými problémy Ruger Mark netrpí. Ani ten můj.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#133 » pát 25. čer 2021, 06:18

Ahoj,
vybírám malorážkovou pistoli.
Podmínky: přesná, spolehlivá a se závitem.
Už jsem byl rozhodnutý pro Browning Buck Mark Micro, na videích je maximálně spolehlivá, ale na zdejších diskuzích to vypadá zase trochu jinak. Navíc si hodně stěžují na rozborku, takže nevím...
Nějaký podobný dobrý tip? Ideálně s horní lištou pro kolimátor?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#134 » pát 25. čer 2021, 07:14

Ruger Mark IV Target - pozri model 40126 so zavitom. Pripadne ak narazis na starsiu II/III co ma zavit a nebojis sa rozborky. Lista je dokupitelna, minimalne vsetky modely s tazkou hlavnou maju pripravu na jej montaz (predvrtane a sroubami zablendovane otvory). Suciastky zohnatelne u Germanov.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#135 » pát 25. čer 2021, 08:54

Jj, Verze Tactical - to by možná mohlo být co hledám...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host