Hammerli X-esse 22LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#1 » sob 23. říj 2021, 20:28

Mám roční zbraň s nástřelem asi 600 bombónů. V posledních třech měsících se mi několikrát po sobě stalo, že mi zbraň selhala, případně nepřebila. Stalo se mi to u Winchesterů a i dvakrát u Eleyí. Ve všech případech nábojnice netknutá. Před tím jsem měl 208ičku a ta byla "zlatá". Bez problémů.
Mám tedy dotaz, jestli někdo má podobnou zkušenost s tím, že ví, co je u toho za problém. Díky předem za konstruktivní názory.



slavetin
Příspěvky: 27

Příspěvek#2 » stř 5. led 2022, 09:32

U nové zbraně by žádný problém být neměl. Začal bych tím, že bych pořádně vyčistil komoru. Pak, kdyby to nepomohlo, bych mazal náboje (do malé krabičky, např. od Barbusu apod., stačí dát kousek látky, filcu apod. a ten postříkat, např. Konkorem). Jen pozor, namazané náboje je třeba "hned" spotřebovat, protože jinak olej navzlíná do náboje a znehodnotí jej - ten pak buď nevystřelí, nebo jen pšoukne apod.

Nejobvyklejší příčinou selhání je, že náboj není doražen do komory (např. právě pro její znečištění) a úderník náboj neodpálí, ale jen posune dopředu. U zbraní s kohoutem obvykle stačí jej znovu natáhnout a znovu spustit a náboj doražený do komory pak vystřelí. U Hammerli X Esse to bohužel možné není, tam se musí stáhnout závěr a tím se vytáhne náboj z komory.

Teprve kdyby nepomohl jednoduchý návod z prvního odstavce, je třeba hledat dále; příčiny mohou být různé od vratné pružiny, přes zásobník, po úderník atd., ale v to bych právě u nové pistole moc nevěřil.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#3 » čtv 6. led 2022, 00:05

Nevystrelenie - neseka sa ti zapalnik v kanali? Vyslovene preplachnut Brunoxom na brzdy alebo pripadne WDckom ci tam nie je nejaky sajrajt. Mimo toho - ako pisal predrecnik, skus kontrolovat ci ti dorazi zaver uplne, alebo tam zostala medzera. Co som ju mal par krat pozicanu tak chodila bez problemov a bez mazania. Inak podobne spravanie som zazil u brokovnice - prasknuty zapalnik, akurat tak 45 z 50 ran to dalo v pohode, pri tych piatich sa to nejako nenapasovalo na seba a neodpalilo. Ak to nevyriesis a je v zaruke - zdokumentuj a posli na kontrolu.

Neprebitie - moze suvisiet s predoslym, alebo moze byt problem s konkretnym strelivom. Skus este napr. CCI standard velocity, to mi zatial zozralo uplne vsetko. I ked s Eleykami mam zatial tie najlepsie skusenosti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů