Sig Sauer Mosquito

Krátké zbraně .22LR


Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » pát 15. dub 2011, 13:22

Zdravím,

dámy a pánové mám dotaz.

Chci si koupit malorážkovou pistoli Sig Sauer Mosquito. Velice se mi líbí model SigMosquito SD 22 LR - když jsem poptával cenu v Alfaproji, tak jsem dostal tuto odpověď:

"Vážený pane,
model se závitem a krytkou normálně na skladě nevedeme, protože
se u něj při častějším používání hlaveň uvolňuje ve svém zadním uložení
a jsou na něj občas reklamace."

A doporučují mi, abych si koupil verzi s krátkou hlavní - že jsou spolehlivé...

Díky za rady

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 15. dub 2011, 18:17

Demo píše:mám dotaz

A dotaz je..?



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » pát 15. dub 2011, 22:12

Pardon :)

Dotaz je, zda je opravdu jiná konstrukce nebo si jen panáček vymýšlí a potřebuje se zbavit, toho co má skladem.

V úterý si nechám u Brýmové pistolky ukázat.



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#4 » pon 16. kvě 2011, 16:51

Tak jsem pořídil Mosquito SD, dnes vystříleno cca 150 ran a jen jeden zásek. Střelivo stačí lehce stříknout (používám Konkor) a není problém. :D

Nadšen, ale nejsem z prodejce - Brýmová. Přístup k zákazníkovi jako k hovnu na botě. Takže další zbraň bude koupena jinde, i když o pár stovek dráž...

Úplně jiný přístup mají k zákazníkovi v Alfaproji v Brně na Šumavské. Ochotní, poradí a dá se tam i slušně pokecat.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#5 » stř 18. kvě 2011, 21:47

Gratuluji a přeji hodně střeleckých zážitků a úspěchů :) Nějaký článek o Mosquito jsem zahlédnul dnes na stánku ve Střelecké revue.



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#6 » ned 22. kvě 2011, 09:33

Právě ten článek ( 5 let s Mosquitem nebo jak se jmenuje) mě rozhoupal.
Uvažoval jsem o těchto "pistolkách" :

Sig Sauer Mosquito SD
CHIAPPA FIREARMS 1911-22
Bersa Thunder .22

Den před koupí jsem si byl "krátké" Mosquito vyzkoušet u Hajného v Awiwu, kde jsem si taky vystřelil z "protěžované" Beretta Cheetah a ta mi moc nesedla, navíc nevystřelila první ránu - musel jsem natáhnout kohout....

Dneska si jdu odpoledne zastřílet, tak pak poreferuji.

Zatím se zdá, že žere vše - ale nejvíc ji chutnají Standardy a HV od S&B...



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » pát 27. kvě 2011, 16:07

Dalších cca 200 ran bez potíží.

Kdyby měl někdo zájem o koupi této zbraně (nemyslím jako prodej mé), tak se můžeme domluvit na vyzkoušení....



arko123450
Příspěvky: 1

Příspěvek#8 » pát 1. črc 2011, 07:27

zdraviim vas... som sportovy brokovy strelec zo slovenska. z pištole strielam len rekreačne (pre zabavu). mám Glock 17 ale v kalibri 9mm luger ta rekreacna strelba ide dost do penazii... preto chcem sig sauer mosquito SD... na zaciatku ste písal ze je tam problem s hlavňou pri častom požívaní... tak sa chcem opýtať ci sa ten probleem naozaj osvečil (či je reálny)... alebo si to len ten predajca v tom obchode vymyslel???... ďakujem za odpovede...

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#9 » pát 1. črc 2011, 08:08

Pokud mohu dát do placu moji zkušenost s novým Sig-saurem 22LR mosquito- nepřebíjí, špatně podá, nebo nepodá náboj vůbec, nedovírá se plně závěr. Vyzkoušené na 6 druhů střeliva 22LR a nic.Rovněž jsme zkoušeni malý GLOCK ISSF 22LR a totéž, neskutečné, závada na závadu.Obě pistole byly nové, nestřílené a šly rovnou k puškaři.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#10 » pát 1. črc 2011, 10:38

Má zkušenost u Sigu je podobná. Dost často se zasekávají náboje, nejlepší střelivo se nám zatím jeví Blazer. Spoušť u mosquita je dost divná těžko se pozná kdy vystřelí. I když to může být pouze jen můj dojem. Upozorňuji že sig byl zakoupen z komise a předchozí majitel se k němu asi nechoval zrovna nejlépe. Malého "gloka" ISSF 22LR si koupil bratr nového. Zkušenost je podobná jako u Poradce02. Ještě se mu navíc ulomila muška. Ta druhá co k tomu dávají vydržela týden a to samé. Takže teď má pistol bez mířidel a čeká na dodání nových. Možná by stálo za založení vlákna pro ISSF a trochu ji pohanit, jelikož ta pistole za 7.500 není zrovna nejpovedenější.



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#11 » pát 1. črc 2011, 23:01

arko123450 - konstrukce krátké x SD se mi jeví naprosto stejná, jen sd má delší hlaveň - porovnali jsme to s chlapíkem, se kterým jsem se potkal na střelnici. Jediné, co se povoluje je krycí matice závitu, kterou je nutné občas prsty dotáhnout - nechci to dotahovat "na krev" přiloženým klíčem.

Nyní se blížím k 2000 výstřelů, hlaveň nejeví známky opotřebení.
American Eagle se občas nepřebije - vzpříčí se při podání, i když je "namazáno"*...
a ještě se objevuji problém se střelivem Lapua Subsonic, že nevystřelí - je potřeba natáhnout ručně kohout nebo DA....

*namazáno - na mastném hadru jsou nasypány "včeličky" a jsou lehce poprášeny Konkorem ve spreji...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » sob 2. črc 2011, 11:39

Co se týká povolujících se matic, nejlépe se osvědčilo zakápnout to lepidlem na šrouby a je pokoj ;) . Ale to je celkem známá věc.



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#13 » sob 16. črc 2011, 08:19

Používám přítelčin lak na nehty..

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 16. črc 2011, 11:14

A co tam dávat to co tam patří? - Loctite 243.



Tommy
Příspěvky: 7

Příspěvek#15 » pon 8. srp 2011, 15:59

Muze mi prosim nekdo napsat, jestli se Sig Sauer Moskito prodava bez manualni pojistky? (Prosel jsem mraky bazaru a prodejen a vsude je jen s pojistkou) Popr. jestli se da demontovat aniz by se nejak poskodila zbran? Dik za odpoved.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů