Grandpower K22 S

Krátké zbraně .22LR


Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#76 » úte 28. črc 2020, 23:57

sobik2 píše:dalsi vec, kterou jsem zjistil :
rukojet klouze, pokud ma clovek zpocene ruce, zkousel jsem to vzit trochu smirglem, ale zadny velky rozdil, nalepim asi talon grip nebo neco podobnyho

mne celkom funguje takyto "potuneny" hrbet (viz fotka). mali ich kedysi davno v QINS. Zial nevyzera, ze by sa im s tym chcelo patlat opat. Na fotke je moja Q100, ale GP MK12 ramy su uplne identicke (teda tie, ktore podporuju vymenne hrbety - tj. nie CP22/P1S, ci P40/P45). Takze hrbet bez problemov sedi aj na moju K22. Alternativa je objednat nahradny (cca 400CZK) a skusit stastie s pajkou ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#77 » úte 10. lis 2020, 11:15

sobik2 píše:Tak jsem se dnes stal hrdym majitelem Grand Power K22 S Target 5" v razi 22lr, ktera ma oproti klasicke K22s nekolik drobnosti navic:
...
- GP i Walther maji bici kohout, u Walthera je ale schovany uvnitr zaveru (Walther ma subjektivne lehci spoust)
...



Asi nejenom subjektivně.
Podle údajů na webech má Walther (ale třeba i Glock) už v základu menší odpor.
Nevíte někdo, proč má K22 (na rámu MK12, čili i u K100 apod.) vyšší odpor (35-40 N)?



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#78 » pát 24. zář 2021, 22:55

Indian píše:A opravdu máš ZP? Když si nepamatuješ některé věci o převážení zbraní.

Mám z SK CZ75Duty a vše bez problémů. Při přihlašování u nás, se mne ptali, jestli je to o tolik výhodnější koupit na SK. Jinak problém žádný.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#79 » ned 24. říj 2021, 19:16

Dnes jsem měl na střelnici možnost střílet z Grand Power CP22 MK12. Protože vlastním CZ P-07 kadet, zajímalo mě jak střílí pistole od konkurence. Pistole měla nasazený gumový grip made in USA, se kterým se příjemně držela i v mých velkých rukou. Po sundání gripu se ale ze zbraně stala pistolka pro děti, což ale považuji za její klad, protože z ní díky velikosti rukojeti mohou opravdu střílet i větší děti. Při střelbě jsem použil tři druhy nábojů HV (celkem vystříleno 200 nábojů) a se všemi bez vyjímky docházelo k poruchám zbraně při střelbě (nejčastěji nepřebití, odpálení náboje až na druhý pokus). Plastový zásobník funguje bez závad pouze s 9-ti náboji. Při nabití 10 náboji se mi nikdy nepodařilo vystřílet plný zásobník bez poruchy, přičemž desátý náboj se nabíjel do zásobníku vyloženě silou.
Klady: kompaktní pistolka , pěkný design, příjemná spoušť, dobře čitelná mířidla, výborný úchop s gripem, příjemná střelba pokud vše funguje jak má
Zápory: bezpečná funkce zásobníku pouze s 9 náboji, neustále se uvolňující krytka závitu hlavně, příliš mnoho poruch při střelbě, které znehodnocují dobrý dojem ze zbraně
Ale zase jsem si zopakoval bezpečné postupy při odstraňování jednotlivých druhů poruch. A že jich nebylo málo.

Obrázek



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#80 » ned 24. říj 2021, 21:08

s tou krytkou mi to dělá úplně stejně, musím pod to hodit nějaky silikon těsnění asi... jinak HV lehce otru neolejovanym hadrem, ty lehčí HV se občas kousají, nejlepší jsou CCI Blazer



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#81 » stř 13. dub 2022, 20:21

Ahojte,

na IWA 2022 Grand Power prezentoval "Taurus TX22 Competition" verziu K22 ;-) - viz obrazok

k22 optics ready.JPG

cele video je k dispozii tu -> https://www.youtube.com/watch?v=B-8NhHhGynw .

Skoda, ze sa im to nepodarilo trosku skor. Zbran vyzera byt postavena na platforme K22 TS 6" (https://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/15- ... S-6-MK12-4) tj. s predlzenou hlavnou. Mozno teda bude k dispozicii len upgrade.

Ak by teda niekto chcel riesit kratku malorazku optics ready, zda sa, ze okrem Taurus TX22 Competition je tu dalsia moznost. Pozeral som na stranky QINS, zatial to do CR nevozia, ale to bude dufajme len otazka casu...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#82 » ned 6. lis 2022, 10:21

Čau všem. Zvažuji nákup pistole K22S, K22TS a proto ještě hledám informace. Než jí zakoupím.

Mohl by napsat někdo, kdo už vystřílel větší množství nábojů, svoje zkušenosti ze zbraně a mlsností na střelivo :)



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#83 » ned 6. lis 2022, 10:41

poslána SZ



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#84 » pon 7. lis 2022, 07:31

Ahoj mam asi přes 1000ks převážné CCI Blazer .22 LR, ale i SB atd. Jediny problem mám ten, že kdyz si ji beru na třenink tak pri taseni opru palce o zaver ( dělam to tak u X - Calibur) tak ho zbrdím tka ze sice vyhodí, ale nenabije další.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#85 » pon 7. lis 2022, 11:33

Ahoj,

mal som K22S +-5 rokov, nakoniec som sa ustalil na CCI Minimag. Cela anabaza popisana v tomto fore ;-). Okrem S&B HV 36grain (tiez rozsiahle popisane) som nenasiel ziadne strelivo, ktore by K22S vyslovene nechutilo. A skusal som asi vsetko co maju v Proarms. Plus K22S oproti mojej aktualne malorazke je, ze zaver na K22S je poctivy kus zeleza (tj. nie ako je to teraz norma - "hlinik s vlozkou") a tak "neboli" z K22S strielat naslapane veci ako je CCI Stinger/Velocitor. Samozrejme, je otazka, preco by si to chcel robit. Ale ak hladas nieco, co ma trosku spatny raz (napriklad pre trenink), tieto su fajn a urcite prebiju. Zial nemam s K22 ziadnu skusenost s opacnym spektrom -> tj. velmi pomale / silent. Na toto nebol use-case - este neboli povolene tlmice.

Mozno by som to postavil inak - zisti si, co je bezne dostupne tam, kde strelivo normalne kupujes a napis. Dame vediet, ci je nejaka skusenost. Napriklad spominany CCI Minimag nie je uplne bezne dostupny :-(.

Snad som pomohol, ak chces viac, SZ.

P.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#86 » pon 7. lis 2022, 14:07

Moc všem děkuji. Ještě jsem pročítal i jiné fórum a informace se zdají být dosti podobné. Takže rozhodnuto, půjdu do ní a ze začátku nakoupím různé náboje a budu také testovat. Co jí bude chutnat v přijatelné cenové hladině :)



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#87 » ned 13. lis 2022, 14:03

Od středy je doma K22TS a ohromné nadšení ze zpracování a celkového dojmu.
Vůle závěru jsou minimální a pevná hlaveň předurčuje tu pistoli k přesné střelbě.
Co víc si přát.
V pátek jsme ji vzali na střelnici. Sežrala 370 nábojů bez závady.
Náboje mix, SB Club i HV, CCI Blazer a Remington Thunderbolt. Přesnost nad moje střelecké dovednosti :)

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#88 » sob 13. kvě 2023, 22:05

Dlouho jsem zde nebyl, ale mám GP K22S, kde je závěr odfrézován ve stylu berrety 92, prostě odlehčená jak to jen jde, byl jsem na střelnici Avim a měl jsem ssebou ještě muj GP P1, odstřílel jsem si něco přes 200 nábojů 22 LR, převážně S&B a je pravda, že se mi asi 5x sekla při přebijení, popravdě jsem ji od minulého střílení, kdy jsem poslal přbližně stejný počet ran o pár měsíců dříve nevyčistil a vlastně před tím jsem na to také hodil bobek. Krásně to střílí, dal jsem vystřelit kolem střílejícím i z GP P1. Nebýt těch pár záseků, tak je to má nejnejnej, a víte co, k čištění jsem se dostal o pár týdnů později, to už mi nechtěla ani vyndavat náboje z komory, no a už je to zase moje zlato. Musíte se k tomu chovat opravdu hezky a nenechá vás ve štychu, čistěte své zbraně minimálně po 200 výstřelích, pak vám to bude bezpečně vyhazovat i podávat. Je pravda, že ta dvojice pružin by asi zasloužila bližší rozbor, jaké střely s jakou kombinací pružin. Máte s tím někdo nějakou zkušennost ?
Jinak tu byl někdo, kdo prohlašuje, že 22LR neprojde vaťákem, tak to bych mu neradil to zkusit, .22LR a Luger mají přibližně stejnou průbojnost a je to dáno průměrem střely, kde díky menšímu průměru stačí nižší rychlost, navíc nezapomeňme na to, že 22.LR obvykle má střelu z olova, které způsobí mnohem větší deformační škody, samozřejmě se zde nedá bavit o zastavovacím účinku, jen o penetraci, proto nikomu nedoporučuji nosit .22LR na obranu, to aby nedošlo k mýlce.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#89 » ned 14. kvě 2023, 15:12

Tak určitě...

Malá, lehká, měkká a pomalá střela prostřelí asi tolik, co velká, těžká, tvrdá a rychlá střela. Buď mi něco nedošlo, nebo to je ve špatném vlákně a mělo by to být přesunuto do vtípků.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#90 » ned 14. kvě 2023, 20:45

seton: 22tka je hodně náchylná na znečistění. Se nedivím, že se ti seká, když to moc nečistíš. Stačí aby komora byla špinavější a může to už špatně vytahovat hilznu, při přebíjení. Chce to opravdu důkladně čistit a bude šlapat bez problému. Doporučuji bronzovým kartáčkem, důkladně vydrhnout hlaveň i komoru.
SB náboje hodně špiní, už je moc nestřílím. Přešel jsem na Aguila .22LR Super Extra HV 40gr a nemůžu si je vynachálit.

Co se týká těch 2 vratných pružin, tak musejí být namontované obě dvě. Ať už se střílí standard, nebo HV.

Co jsem udělal jedinou úpravu, bylo odbroušení toho výstupku na zásobníku, který slouží jako vyhazovač. Teď mi to krásněji vytahuje hilzny. A nemá to problém ani se standardama.

Pistole už je krásně zaběhnutá, mám něco málo přes 2500 a závadu ani nepamatuju.

Tahle pistolka, je neuvěřitelně návyková :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů