Grandpower K22 S

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#91 » pon 15. kvě 2023, 07:54

Průbojnost .22LR je v balistické želatině zhruba poloviční oproti 9mm Luger(Para) , zastavovací účinek je pak násobně nižší.( .22WMR už je zajímavější, ale to odbíhám). Více zde:
https://www.ammunitiontogo.com/lodge/22lr-vs-9mm/

Co vím, tak dvě pružiny jsou jen když se střílí HV střelivo a čistit vývrt .22LR po každém střílení? Konec komory ano, ale vývrt.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#92 » pon 15. kvě 2023, 10:24

Pokial som pochopil kolegu, co pruziny konzultoval s QINS (dovozca) - netreba do toho sahat. Za mna - ak su nejake problemy, je moznost pohrat sa s pruzinami. Ja osobne som sa chvilu s pruzinkami natahoval, potom som sa ustalil na CCI minimag a nemal som dovod nic ladit - pouzival som obe a mal som obruseny vyhadzovac na zasobniku. Neriesil som ale tlmice/subsonic/quiet naboje.

Skoda, ze Grand Power neda k dispozicii trosku viac informacii na temu “co chcel basnik povedat 2 pruzinami”.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#93 » pon 5. čer 2023, 20:14

Nazdar všichni. Je to úplně jednoduché a nevím, co stále řešíte. Síla pružiny není jediný parametr. Jde i o správný průběh tlaku při stlačování i uvolňování. Řeší se to různou silou drátu, různým tvarem (průřezem)... Jsou i pružiny smotané z více drátů. Tady to výrobce vyřešil dvěma pružinami. Dohromady dávají ty správné parametry celku.
GP s 8" mám už nějakou dobu. Ve stavu z výroby, jen jsem zčistil otřepy na vyústění zásobníků. Používám .22LR SB club a zkoušel jsem i subsoniky bez i s tlumičem. A hádejte, chodí jak hutě. Jeden neodpal (odpal na 2. pokus) na asi 500 ran. Prostě skvělá bouchačka!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů