Grandpower K22 S

Krátké zbraně .22LR


sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#46 » sob 28. pro 2019, 15:17

tak dalsi postrehy dneska ze strelnice, vetsinou drobnosti

- prilozeny drateny vyterak nic moc, cca po ctvrtem cisteni upadla predni gumova krytka, takze jsou tam ted ostre hrany z dratu
- plastove zasobniky maji cislovani naboju jen na jedne strane, bohuzel malo vyraznym fontem
- vymenne hrbety jsou super, ale nemaji zadne oznaceni, tak se spatne poznava, ktery je ktery (napr HK na SFP9 pouziva znaceni S, M a L)

- vystreleno 50 naboju SB standard, zadny problem
- vystreleno 50 naboju CCI Blazer, 1x selhac (pravdepodobne spatny naboj), 1x neprebiti
- vystreleno 50 naboju Hornady, zadny problem

takze za mne porad maximalni spokojenost, kdyby chtel nekdo vyzkouset, dejte vedet



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#47 » úte 31. pro 2019, 16:21

Zdravím. Pořídil jsem K22 Target. Nevíte někdo jestli a jak se dá přehodit záchyt zásobníku? Jsem levák. Je potřeba vyrazit čep nad záchytem? Díky



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#48 » úte 31. pro 2019, 20:18

Zdravim, prehodit se urcite da, je to symetricky, ptal jsem se na to pri koupi, protoze Target ma na jedne strane ten zvetseny zachyt zasobniku, bohuzel nevim jak, ale urcite Vam s tim poradi v Quins, maji fajn pristup k zakaznikum, ja jsem si na mem Targetu nechaval prehazovat oboustrannou pojistku za tu tenkou verzi a v pohode



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#49 » ned 19. led 2020, 16:43

Díky sobik2 za reakci. Zachyt se da prehodit jednoduse. Je to lepsi delat ve dvou. Zatim jsem vystrilel cca 150 naboju. 100 Blazer bez zavady a 50 Thunderbolt dvakrat nezustal zaver v zadni poloze po vyprazdneni zasobniku. Jinak z ni mam radost. Presna a kvalitne vyrobena. Jen ten navod k pouziti je celkem na nic



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#50 » ned 19. led 2020, 20:07

Souhlas ten navod k pouziti nic moc, graficky taky dost amatersky, s tim nezachytavim zaveru jsem se setkal jen kdyz jsem mel sam spatne uchop a zpomaloval jsem si zaver prstama.. Stava se mi to i u HK SFP9 9mm luger



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#51 » pon 9. bře 2020, 15:16

sobik2 píše:tak dalsi postrehy dneska ze strelnice, vetsinou drobnosti

- prilozeny drateny vyterak nic moc, cca po ctvrtem cisteni upadla predni gumova krytka, takze jsou tam ted ostre hrany z dratu
...


Taky tak. Proto šel ze sady jako první ven. Čistím na střelnici boresnakem a doma vytěrákem z nové sady.

Střílím SB HV (asi 1000 ks, poměděné střely). Několikrát se mi stalo:
- výstřel (střela v teči),
- závěr vepředu, spoušť na DA režimu,
- nový náboj nezaveden, opakované stisknutí spouště - a nic.

Po rozborce - nábojnice v komoře, vytlačena zepředu.

Je možné, že byla tenčí stěna nábojnice a ta se při výstřelu zatemovala na stěny náboj. komory?
Stalo se to někdy i někomu jinému?



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#52 » úte 10. bře 2020, 21:01

tak tohle se mi zatím nestalo.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#53 » úte 10. bře 2020, 21:34

u me taky zatim nic podobneho



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#54 » úte 10. bře 2020, 21:45

Přímo tohle se mi nestalo (teda stalo, ale s P9M a nábojem vz. 82), ale stávalo se mi ze začátku, že šla nábojnice ven neochotně a tím pádem se kousl závěr. Pomohlo osvěžit svazarmovský zvyk poválet náboje v krabičce s promaštěným molitanem. Teď už to nedělá, asi se ochodila.
Mmch u těch pseudomakarovů to taky pomohlo, ale ty už nepoužívám, tak nevím, jestli by časem bylo bývalo došlo ke zlepšení.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#55 » stř 11. bře 2020, 11:14

stopper píše:...
Střílím SB HV (asi 1000 ks, poměděné střely). Několikrát se mi stalo:
- výstřel (střela v teči),
- závěr vepředu, spoušť na DA režimu,
- nový náboj nezaveden, opakované stisknutí spouště - a nic.

Po rozborce - nábojnice v komoře, vytlačena zepředu.

Je možné, že byla tenčí stěna nábojnice a ta se při výstřelu zatemovala na stěny náboj. komory?
Stalo se to někdy i někomu jinému?

Toto sa môže stať pri podlaborovanej alebo čiastočne znehodnotenej/flegmatizovanej navážke. Výstrel prebehne, strela opustí hlaveň, záver nemá dosť energie na plný cyklus, ide dozadu málo (ale strelec má pocit OK) a nevytiahne nábojnicu úplne z komory resp nedosiahne dnom nábojnice po vyhadzovač a vratná pružina zarazí nábojnicu späť do komory. Logicky ani nedôjde k natiahnutiu bicieho mechanizmu, kohút sa vráti dolu.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#56 » stř 11. bře 2020, 17:35

Tak takhle bych tomu rozuměl stejně. Tady se (po vypuštění zásobníku) nechytal ani vytahovač. Proto následovalo to vyšťouchnutí tyčkou.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#57 » stř 11. bře 2020, 18:18

Igrlik píše:Toto sa môže stať pri podlaborovanej alebo čiastočne znehodnotenej/flegmatizovanej navážke.
To je síce fakt, ale on strieľa HV, a tam by to malo byť menej pravdepodobné. Mne teraz chodí bez problémov aj so štandardným strelivom.
Mám nápad: skúsim subsoniky, či budú závadiť.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#58 » stř 11. bře 2020, 19:26

Dáš ruku do ohňa za 100% kvalitu nábojov S&B? Trebárs tých .22 LR HV ???
(nájdeš sem-tam náboj, ktorému sa pretáča strela... vieš, ako dlho mu trvala cesta z fabriky až do Tvojho zásobníka, čím všetkým si prešiel, skladovanie, transport, zmeny teploty, vlhkosť, ... )
stopper - nábojnica je po výstrele v zadnej časti mierne nafúknutá a keď ju záver zarazí späť, je v komore nafest.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#59 » ned 22. bře 2020, 15:27

stopper píše:Je možné, že byla tenčí stěna nábojnice a ta se při výstřelu zatemovala na stěny náboj. komory?
Stalo se to někdy i někomu jinému?

stalo, je to tu dokonca popisane - viz moj post tu -> viewtopic.php?f=26&t=1587&start=15#p160214 . Nevladom som cca pred dvoma rokmi este celkom terminologiou, takze "ked po vystrele nevyhodila nabojnicu :-( a bolo ju potrebne z hlavne dostal rucne (co je pri “velkosti” 22LR docela opruz)." treba chapat ako rovnaky problem co popisujes -> nabojnica ostala v komore, vytahovac nezabral ani pri opakovanom manualnom natiahnuti zaveru. Jednalo sa tiez o 22LR z dielne S&B - 36g HV. riesenie -> nabojnica vytlacena zpredu.

Mam K22S uz dva roky, ale az na tie zaciatky sa jedna o uplne spolahlivu zbran. neviem, ci mala/ma konkretne problem s 36g S&B HV, kazdopadne pri laborovani so strelivom som sa nakoniec ustalil pri CCI Minimag. Mozno sa len potrebovala trochu zabehnut.



labus
Příspěvky: 5

Příspěvek#60 » úte 19. kvě 2020, 10:41

Problém s nevytahnutim (znovu zařazením hilzny) se mi děje poměrně často s náboji CCI minimag.
Zatím nejlepší zkušenosti mám s SB HV. Na klasické SB musím nechat jen jednu pruzinu, pak to pracuje OK. Jinak závěr nedojede dostatečně dozadu, aby natáhl náboj do komor - tak 30% šance.
Nejvíc mě baví hlasitost rány, která se leckdy rovná 9L, a to když sousední střelci nechápou, jak mohla být tak malá díra v terci následovaná takovou "bombou":-D

Edit: ano, mám opačné zkušenosti s náboji než Poval

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů