Grandpower K22 S

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#31 » sob 4. kvě 2019, 15:49

Ahoj,
obdivuji ty z vás co si ji i s takovou přirážkou oproti SR koupí,
u nás ty zbraně od doby co se vyrábějí nikdo neviděl.
Ale berett 71 je hafo
V ČR x V SR
K22S 12150 x 8750
CP22 12150 x 8750
X-trim 17000 x 11060

:? :o



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#32 » sob 4. kvě 2019, 20:04

To asi nebude politika GP, ale místních prodejců. Třeba takový Ruger LCP2, o kterém jsem uvažoval, tak MPICZ ho tu nabízí za 13k, BWARMS za 370EUR (9,5k). Je to tak s potravinami, datovými službami,.. proč by zrovna zbraně měly být jinak?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#33 » pát 5. črc 2019, 08:43

Připravuji se na zkoušku na ZP a uvažoval jsem o první zbrani. Chci se něco levně naučit, tak jsem došel na pistoli .22, kde je levné střelivo. V první řadě jsem narazil na Walthery. Tady mě odrazuje, že závěry jsou slitinové a mají záruku 5000 výstřelů, to teoreticky nastřílíme ve dvou za rok, protože nemá cenu chodit na střelnici vystřílet pár ran. Dále témata o tom jak tyto závěry praskají. Totéž ostatní krátké .22. Nestojím o to, aby mi kus kovu vletěl do obličeje. Dále se mi strašně líbí Ruger MK IV, ale to je mimo to, co do toho chci investovat a tak jsem nakonec narazil na Grand Power K22S. Závěr je údajně ocelový a záruka snad 50 000 výstřelů. Dále se mi líbí, že je to vlastně plnokrevná pistole viz. tělo společné s K100. Fóra se o ní také vyjadřují příznivě. Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#34 » pát 5. črc 2019, 09:09

Ano. Jsou dražší než jiné velké 22lr pistole, ale jestli se líbí, funkčně a všechno prý prima zbraň.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#35 » pát 5. črc 2019, 10:18

Jodo mám rugra mk3 a aj keď funguje vynikajúco žerie všetky náboje aj tie ktoré gp k 22s odmietne chcem prejsť na gp a to hlavne pre to čo píšeš, že je ako plnokrvná pištoľ ,da sa na ňu ľahko návešať príslušenstvo a hlavne strieľam ľavou aj pravou rukou a to gp je obojručne . To že nebude až taká presná a trochu prieberčivá na strelivo oproti rugru mi nevadí :)
A keď náhodou s ňou niečo bude do gp to nemám ďaleko :)



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#36 » pát 5. črc 2019, 11:42

RK to máš dobrý. Já jsem zase naopak četl, že GP je oproti jiným "všežravá". Praxe samozřejmě může být jiná. Jinak by měla vyhovovat tomu co s ní zamýšlím. Chci se učit a bavit. Až se to naučím, tak uvidíme co bude dál. Samozřejmě není nejlevnější oproti třeba Waltheru, ale vyhrává materiálově a líbí se mi konstrukce. Moc pistolí jsem v ruce neměl, ale z CZ vz. 50 se mi určitě střílelo líp jako z CZ vz. 52. CZ vz.82 asi tak někde mezi tím.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#37 » pát 5. črc 2019, 11:56

Jodo sú to dve špičkové maloražky teraz mám tu mk3 a keď niekomu ani opakovane neodpáli náboj pripadne mu niejake slabulinké puškové v gp seká tak mi ich donesie a je zvedaví či ich Ruger pochrume , zatiaľ doslova zožral všetko .
Nad Walther pripadne sig mosqito by som neuvažoval ak chceš strielať veľa a hlavne sa pri tom baviť aj keď sú to veľmi pekne zbrane .

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » úte 23. črc 2019, 20:08

Jsem z Prahy, jestli jsi někde z blízká tak si z k22 můžeš zastrilet. Chodím do Avimu.
Tonda



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#39 » stř 24. črc 2019, 10:21

Dík, ale je to pro mě trochu z ruky.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#40 » ned 15. pro 2019, 23:01

Tak jsem se dnes stal hrdym majitelem Grand Power K22 S Target 5" v razi 22lr, ktera ma oproti klasicke K22s nekolik drobnosti navic:
- mikrometricke hledi + svetlovodna cervena muska
- sirsi hmatnik vypousteni zasobniku
- plynulejsi spoust X-Calibur (mel jsem v ruce i standardni K22s, ale nepoznal jsem subjektivne rozdil)

https://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/15- ... se-zavitem


puvodne jsem chtel koupit designovku Walther PPQ M2 22lr, ale jakmile jsem ho mel v ruce (4" i 5" variantu), byl jsem vyrazne zklamanej, dole viz:

me postrehy ke Grand Power K22 S nasucho (zatim jsem jeste nebyl na strelnici):
- 4x vymenne hrbety, tazke vyborna ergonomie (Walther ve 22lr zadne nema v CR, i kdyz to obcas prodejsi pisou na webu, ale 9mm verze ma)
- poctivy ocelovy vyfrezovany zaver novy typ ala Berreta, zadny hlinik nebo slitina (Walher jen hlinik, predvadeci novy kus v prodejne mel uz osklive poskrabany vnitrek zaveru od vodicich drazek)
- kvalitni povrchova uprava (Walther ma vnitrek zaveru na nekterych castech uplne bez upravy, takze vidite cisty sedivy hlinik, samozrejme drazky, ale cast je videt i z venku - okolo vodici tyce pruziny)
- stojirensky vyborne zpracovane, zadne otrepy, zarezy atd..ram ma udajne stejny s GP K100, vsechno sedi a pekne licuje (Walther nemel slicovany zaver s telem, bylo to jen o 1mm nastranu, ale zezadu to bylo opravdu hodne videt, ale nemelo vliv na funkcnost)
- GP ma vyrazne lepe konstrukce vyreseny uchyceni zaveru, pouziva 2 pary drazek hned u komory a dalsi 1 par drazek na konci zaveru (Walther ma jen 2 pary na konci zaveru)
- masivni tlustostenna 3mm hlaven (Walther ma pouze cca 1mm hlavne nasunutou v dalsi trubicce, pusobi to trochu jako vzduchovka..)
- jen plastove zasobniky (Walther ma lepsi plechove)
- zavit s krytkou na konci hlavne ma stejny prumer jako zbytek hlavne (pokud u walthera mate nasroubovanou konverzi a matku pro zavit musite pri sundani zaveru vsechno zpatky vysroubovat - pekna otrava)
- GP ma ostre hrany musky a hledi, mohou trha pouzdro (Walther ma pekne zabrousenou)
- cena GP okolo 15-16k kc, Walther je vyrazne levnejsi cca 11-12k kc
- Walther ma hezci na novejsi design i prijemnejsi hmatnik zachytu zaveru (inspirace HK SFP9), jakmile ale obe pistole rozeberet,
Walther pusobi spis jako lacina plynovka
- GP i Walther maji bici kohout, u Walthera je ale schovany uvnitr zaveru (Walther ma subjektivne lehci spoust)
- GP ma kvalitnejsi musku , (u Walthera bylo svetlovodne vladkno ustipnuto bokem, takze muska byla nastranu..nechapu vystupni kontrolu)
- hledi u GP je mikrometricke (typ Elliason), u Walthera jde taky korigovat, ale tusim jen nahoru/dolu
- GP ma dvojitou pruzninu (uzsi zasunuta v sirsi), Walther ma jen jednu, ale na funkcnost to asi nema vliv
- GP ma jen jednu drazku pod hlavni (nevim typ - asi Piccatiny), Walther ma 3 drazky
- GP ma podobny hmatnik pro rozborku jako Glock, rozborka chce grif (Walther ma sirsi hmatnik, ale ten se dost bohuzel spatne sundava - mozna jeste neobehany kus)
- GP ma horsi penu v kufriku, po par manipulacich se uz trha..

jinak samozrejme na mirenou tercovou strelbu jsou asi lepsi a kvalitnejsi zbrane, Ruger MK iV, Browning Buck Mark atd..
pro me potreby GP uplne staci

Kupovano u oficialniho GP dealera Quins Praha, mohu potvrdit profesionalni a super pro-zakaznicky pristup.

Casem poslu dalsi zkusenosti ze strelnice.
IMG_20191215_204041.jpg

IMG_20191215_201126.jpg

IMG_20191215_201205.jpg

IMG_20191215_201244.jpg

IMG_20191215_202233.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#41 » ned 15. pro 2019, 23:01

IMG_20191215_202715.jpg

IMG_20191215_203748.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#42 » pon 16. pro 2019, 09:19

Hlavne malorazky Walther nevyrabi Walther, ale Umarex, proto takova shitozni kvalita, kdezto Grand Power je Grand Power.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#43 » čtv 19. pro 2019, 20:21

Tak jsem dneska konecne navstivil strelnici, vystrileno 250 kousku SellierBellot 22lr a 50 kousku SB HV, zadny problem, zadna zadrzka, soustrel na 15m cca 20cm (je to rukama) , takze za me absolutni spokojenost, priste zkusim vice vyrobcu

Par poznatku ze strelby
- zasobniky jsou plastove na 10 naboju, plneni diky posuvnemu hmatniku je ok (stejne jako na Walther P22Q
- 10. naboj jde obcas hure vlozit
- spoust jde promacknout pro ranu jistoty i bez vlozeneho zasobniku (narozdil od Walther P22Q)
- po vystreleni posledniho naboje zaver zustava vzadu ve strelecke pohotovosti
- hmatnik zachytu zaveru je sice vroubkovany, ale trochu plochy, na HK SFP9 nebo Walther PPQ je mnohem prijemnejsi, protoze je vystouply
- svetlovodna musla je vyborne videt
- diky vymennym hrbetum je vyborna ergonomie, na vymenu neni potreba vytloukat zadny cep, staci pouze vice zapacit napr. sroubovakem
- spoust je DA/SA ale moc prijemna, reset je pohuhych par mm



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#44 » čtv 19. pro 2019, 20:28

dalsi poznatky:
- krytka zavitu ma konci hlavne se behem strelby povoluje, asi budu muset zakapnout lepidlem
- nahradni zasobnik stoji cca 450kc, takze zadna velka investice



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#45 » pát 20. pro 2019, 12:36

Tak hlavne obecne malorazky "dobre" snasi rany jistoty, tak bacha na to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů