Malorážkové revolvery

Krátké zbraně .22LR


Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#31 » úte 30. lis 2021, 13:17

4mike: Nemám s revolverem žádnou dlouhodobější zkušenost, to je vytahovač tolik spotřební zboží, že je potřeba ho často vyměňovat?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#32 » úte 30. lis 2021, 16:48

Kdyz nestriliš, tak ne, novodobý jsou z nezušlechtené nerezi, old style jsou tvrdý a té kalené pacce, co je posouvá odolávají výrazně dýl

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#33 » úte 30. lis 2021, 17:21

Navážu na kolegu Pupáka z roku 2014. SW17 6" letitý, nestřílený, čerstvě slovený. Jsem zarytým odpůrcem nákupů jetých kverů, tady jsem jedinkrát udělal vyjímku. To zpracování je naprosto až neuveřitelně dokonalé, to se dnes už skutečně nevidí. Naprosto chápu recenzenty ze států, kterí mluví o legendě, co se dědí generace. Zatím čekám na PZ.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#34 » úte 30. lis 2021, 17:44

Ano u sw17 se dá mluvit o poctivém americkém železe



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#35 » stř 1. pro 2021, 15:32

Plánuju s tím střílet tak 4 krabičky jednou týdně, to dělá cca 10 tisíc za rok,což je při kapacitě bubínku 10 nábojů těch cca tisíc použití za rok. Takže je otázka, jestli životnost vytahovače je v řádech tisíců použití, či víc..
Jestli má někdo zkušenosti s malorážkovou Alfou, budu moc rád, když se o ně podělíte. Nebo alespoň s tou povrchovkou niklováním.
Díky.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#36 » stř 1. pro 2021, 16:35

Mám "novou" alfu, 3" v 22LR. Novou v uvozovkách, protože jsem jsem ji sice koupil 2 měsíce zpátky jako novou v podnikovce CZUB v Praze, ale rok výroby je 2012.

Nevím, jestli je chromovaná, niklovaná, nebo jaký je v tom rozdíl (je prostě stříbrně lesklá), model "holek 230".

Za mne je to úplně super revolver. Povrchová úprava je víceméně perfektní - a to i přes to, že to prostě někde 9 let leželo. Vůle úplně nula (mám ještě SW 686 PC a Ruger LCR - oba jsou naprosto v pohodě a vůle minimální, ale ta Alfa se prostě ani nehne, ten válec je tam jak přikovanej), mezera mezi válcem a hlavní neviditelná.
Vystřelil jsem z ní za ty 2 měsíce tak ~3500, nejdřív jsem zkusil vše co bylo k mání (od nejlevnějších clubek po dražší CCI) a odpálilo to bez jediné závady úplně všechno. Několika se moc nechtělo pak ven z válce, ale nic hroznýho. Teď do toho rvu jen clubky, protože stojí 85Kč a pro moje účely fungují úplně stejně, jako ty dražší.
Spoušť je hladká, ale v DA celkem těžká (př. přítelkyně drobnějších rozměrů DA prakticky nedává, SA je nic). Mně to vyhovuje, střílím jen DA a lítá to kam má.

Fakt jediná malinká nevýhoda co mě napdá je, že tenhle model má dost úzkou spoušť. Byla by příjemnější trochu širší.

Ve zkratce: překvapuje mě, že jsou Alfy tak levné a nedivím se, že se na některé modely čeká (př. v 9x19 mi řekli půl roku). Přijde mi to jako fakt super kvalita.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#37 » stř 1. pro 2021, 17:58

Bombadil píše:Plánuju s tím střílet tak ...

To by jeden vyhazovač na sezónu mohl stačit, za předpokladu...........

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#38 » stř 19. led 2022, 20:22

GP100 je doma. On to tedy není GP100, ale KGP141, protože to generální dovozce to tak nasmolil do CRZu :-( Pod tímto názvem znám Rugera s gumovou ručkou ve .357. Upřímně tuto logiku věci krapet nechápu. Osobně mám pocit, že někdo udělal chybu, která se nechce zpětně nikomu měnit. ... Tímto ještě jednou děkuji 3 místním borcům co mi písli info o dostupnosti. recenze: kohout chodí poměrně ztěžka, navíc je dost natopořený, starý SW ve stejné ráži je výrazně příjemnější a to chodem i tvarem. Používáním se to snad oběhá. Kvér je podstatně větší než člověk odhaduje z fotek, prostě krásnej nerezovej 10 rannej ingot :-)
Současně děkuji prodejci Lira za perfektní citlivé CIPování. U všech zbraní od tohoto prodejce jsou CIPy opravdu mikro na neviditelných místech. Bohužel to není samozřejmost, někdy se dá spáchat i takto ...

Obrázek



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#39 » ned 12. lis 2023, 18:36

Ahoj zvažuji nákup malorážkového revolveru na takové to levné střílení na střelnici. Co od toho očekávám:

- spolehlivost
- velikost 4 - 6 palců
- dostupnost náhr. dílů v případě potřeby

Zaujal mě Taurus 970 nebo vzít něco od Alfaproj? Druhý válec 22 WMR nepotřebuji. Nebo se vyplatí koupit něco dražšího od Rugru nějaký SA revolver, co se týče kvality u 22LR

Chtěl bych nový. U koupi starších kousků nemám šťastnou ruku co se týče výběru.

Co byste mi doporučili? Cenovou relaci, tady psát nebudu, myslím, že si můžete udělat představu podle toho o jakých modelech uvažuji.

Díky



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#40 » pon 13. lis 2023, 02:24

Chapu ze nechces pouzitou zbran ale zkus zvazit s&w model 17, treba si zaplatit sehnani takove zbrane, dnes uz jsou lidi co podobne sluzby nabizeji. Ten s&w model 17 je imho skvela zbran.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#41 » pon 13. lis 2023, 08:45

Redsnake: chápu že SW 17 je asi nejlepší malorážka co se týče spolehlivosti a trvanlivosti, četl jsem o této zbrani hodně. Ale jak je to s nahradními díly, když něco náhodou odejde? Já prostě už jetým zbraním nevěřím. Dvakrát jsem kupoval jetou zbraň a dvakrát sem se napálil, tak proto bych raději novou. Nevím jestli jde sehnat ten sw 17 z USA v nějakém málo stříleném stavu a případně jestli jdou sehnat i nějaké náhradní díly k této zbrani. Nějaký ten spotřební základ, co u tohoto modelu odchází.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#42 » pon 13. lis 2023, 08:52

Z hlediska náhradních dílu je asi nejlepší volba Alfa. Mám vlastní zkušenost (v ráži .38 Spec.). Reakce na mail do pár hodin, oprava cca za 14 dní, cena za opravu se mi zdála OK. Nedávno jsem pořídil Alfu ve .22 LR. Nebyl moc čas z toho střílet, má něco kolem 1500 ran. Zkušenosti z provozu tedy zatím dát nemůžu, je to prakticky nový.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#43 » pon 13. lis 2023, 13:24

Ja bych se toho nebal, tech revolveru je dost a verim ze si puskar poradi a zbran jako takova se bude dedit do dalsich generaci, v .22 to nikdo neustrili…

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů