Malorážkové revolvery

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#1 » pon 11. čer 2012, 09:40

Zdravím pokukuju po nějakém revolver v .22LR (použitém) hlaven min 4" ale raději 6".
Co si myslíte že je nejlepší volba za rozumnou cenu (+-5 - 6 000)? Osobně zatím směřuji Taurus / Rossi (a koušu se připlatit za S&W... ale přecijenom cenový rozdíl je podstatný).

Využití by měla být spíše zábavná střelba a zlepšení střeleckých dovedností ale kdyby se s ním dalo stříle mířenku tak taky dobrý (proto 6").

Ty české (holek, alfa) se mi moc nelíbí vzhledově :lol:



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 11. čer 2012, 10:11

A mě vždy přišel právě Holek zajímavý, zejména tím že je koncipován pro .22WMR. Tedy na nošení naláduju WMR a na levné střílení zase mohu LR. Dlouho jsem nad tím uvažoval ale nakonec zvolil pistoli a revolver odložil na později.

Jinak mimo uvedenou cenovou hladinu je momentálně jeden hezký kousek v komisi na brymové:

Taurus 971 22WMR 4", bohužel cena bezmála 15.000,- je daleko mimo moje současné možnosti
Obrázek

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#3 » stř 13. čer 2012, 18:57

Tak jsem se nakonec rychle rozhodl pro S & W 17/8 (http://www.dayattherange.com/wp-content ... 2/m171.jpg foto ilustrativní ) zatím sem s ním sice nebyl střílet ale moc se mi líbí :o)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#4 » stř 13. čer 2012, 19:28

Já když jsem si před lety jel pro objednaný .22 WMR, tak jsem si nakonec dovezl nerezový šestipalec .357 Magnum. Prostě láska na první pohled. :)

Jinak nedávno jsem si pořídil Ruger MK III 678 Hunter. Z toho se střílí hezky, ale je to pistole.

Ten S&W je krásnej. Já bych si ho pořídil. Ve .22 LR je to investice na celej život. To něco vydrží.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#5 » sob 19. dub 2014, 15:20

Ozivenie stareho threadu. Po velkom uspechu pistole .22 v nasej rodine zacinam vyberat revolver v tejto razi. Urcenie - zabavna strelba (cize odhadujem 4-6").
Co som pozeral tak v bazaroch sa to da zohnat uz od velmi rozumnych penazi (a samozrejme, pokial nieco fakt padne do oka, tak zaskripem zubami, kupim to nove a budem to prezentovat ako velmi vyhodny bazarovy kusok :D). Ale pride mi to ako vhodna prilezitost vyskusat kupu starsej zbrane.

Par otazok :

- ako je to pri zbrani s vymennym valcom (.22 / .22WMR) - je treba dve nakupne povolenia ?
- v bazaroch / na internete sa vyskytuje mnoho pomerne lacnych revolverov roznych znaciek - co je mozne bez vacsich obav kupit a comu sa radsej vyhnut ?
- pokial niekto ma pozitivne / negativne skusenosti s niecim pripadne chce doporucit konkretny typ, budem rad ked sa podeli



ancistrus
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » pon 12. kvě 2014, 05:50

Uvažuji o koupi nového revolveru Holek 261, nevíte kde by se dal sehnat ve středních čechách, příp. Praze? Na ofiko stránkách Alfaproj je jen podniková prodejna v Brně. Díky



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#7 » pon 12. kvě 2014, 15:33


Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#8 » pon 12. kvě 2014, 15:54

Souhlasím s Pafem, ten Smith vypadá luxusně.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#9 » pon 12. kvě 2014, 18:50

Kedze na otazku co som tu pred nejakym casom polozil nikto nereagoval, skusim este raz - co je podla vas rozumnejsie ? Zobrat nejaky starsi .22 Colt / Ruger / S&W (ako spominany model 17), alebo nieco prihodit a radsej novy Alfa Steel ? Predpokladam ze u .22 LR by to opotrebovanie zbrane nemalo byt nejake vysoke, alebo sa mylim ?



ancistrus
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » pon 12. kvě 2014, 19:03

PaF píše:Nic bych neresil a sel do tohoto:
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/87 ... sson-17-3/



Díky taky jsem na něj koukal... ale jsem začátečník a nerad bych se hned spálil na začátku, proto chci jít raději do nové zbraně a toho Holka si dost lidí chválí, alespoň podle diskuzí... Tedy k otázce, dá se někde běžně koupit kromě Brna?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pon 12. kvě 2014, 19:06

V případě .22 bych volil jednoznačně SW, klidně u starší modely, případně SA modely od Rugeru.



Miguel.22
Příspěvky: 14

Příspěvek#12 » stř 14. kvě 2014, 21:36

Také zvažuji koupi malorážkového revolveru. Kápl jsem v komisi na Kora sport .22 WMR + .22 LR (možnost bubny měnit). Nevíte někdo, zdali je to konstrukčně dobrá zbraň? Není to náhodou slitina?



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » úte 12. srp 2014, 08:10

Kora byla většinou problémová, Holek ne. Mám ho roky, jen těch 9 nábojů po vystřelení nejde moc dobře ven. možná střelivo s pevnou nábojnicí by se tak nenafukovalo. Za tu cenu vřele doporučuji.



vbartl
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » úte 12. srp 2014, 09:00

Zdravím. Pánové v burze je docela čerstvý inzerát na Taurus 941 .22 wmr - doporučuju.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#15 » úte 12. srp 2014, 09:25

Jinak ta Kora na 99% bude slitina Zn-Al, ocelová je duše hlavně a válec.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů