Ruger Mark II / III

Krátké zbraně .22LR


Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#61 » pon 27. bře 2017, 05:27

A náboj (značka) který to způsobil ? I když je mi jasné že 100% nemůže být žádná značka.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#62 » pon 27. bře 2017, 07:47

>Mat: Cenu za novou hlaveň jsi nezjišťoval? Docela by mne zajímalo, na kolik vyjde závada způsobená slabým výstřelem u tohoto typu zbraně.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#63 » pon 27. bře 2017, 14:23

Neverim ze by se u tohodle dokazala vydout hlaven.Vyduje se u devitky a to nema ani polovicni silu hlavne a naboj ma nekolikanasobne vyssi vykon.Jinakl bych koupil hlavnovinu a vyrobil novou hlaven.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#64 » pon 27. bře 2017, 15:02

Místní vydutí hlavně se samozřejmě nevyhýbá ani malorážce a nemusí to být "slabým výstřelem" kdy by předchozí střela zůstala v hlavni. To by ta hlaveň vypadala jinak. 8-)
Ono k tomu kupodivu stačí hlaveň znečištěná hodně nekvalitním střelivem...nebo přehnané množství maziva v hlavni. A je jedno jak je "tlustá", je tam pořád tlak 1700 Barů, o 30% víc než má třeba .45 ACP ;) ( guma na autě má asi 800 x méně a jaká to je jeba, když prdne) . ;)
Že se hlaveň malorajdy nemůže vydout, je asi tak stejná mystifikace, jako že se Glock nemusí čistit.

Je mi to líto, ale tohle není na reklamaci, to je způsobeno "provozem".

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » pon 27. bře 2017, 15:31

Petzold: a jak jinak by měla vypadat 22LR hlaveň po vystřelení dvou střel za sebou? Tipoval bych právě tento případ... znám to z větší ráže a kromě "prstýnku" jinak žádné drama nenastalo.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#66 » pon 27. bře 2017, 15:38

Netvrdím že drama, jen ten "kroužek" a "prstýnek" je výrazně větší. Alespoň co jsem viděl u dvou, se skutečně prokazatelnou střelou v hlavni.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#67 » pon 27. bře 2017, 21:13

Vezmu to postupně: Rugery mám dva Lite 22/45 kterej má hlaveň jako trubičku v dural obalu, střílím stejné náboje jak tady, tak u Marka III (+ 455GG - dlouhá 22LR)
Náboje jsou kvalitou slušnej střed, CCI, Winchester 36gr. X, Federal... (to kdy nastal problém, bylo s Winchestrama, který v pistoli honím nejčastěji.
Z venku není viditelné vůbec nic. Slabá rána a následné odpálení dalšího náboje vylučuju. Byla by to řacha, jak dozadu do závěru, tak by se to neobešlo bez bočního výšlehu a nejspíš rozervaný nábojnici. I když je to .22LR je to furt tlaková šupa. A nic takového neproběhlo, nic co by sebemíň vybočovalo ze standardu. Proto to překvápko doma.
Tělo hlavně se tváří jako jeden kus, nemyslím si (nevylučuju) že by to bylo ze dvou dílů. Obal a vlisovaná hlaveň (úspora kvalitní hlavňoviny)
Jestli je hlaveň vyvalená dovnitř, nebo ven se v tý malí díře dost blbě odhaduje, při pozorným studování okem jsou vidět drážky jako by byli mírně deformované ven (tedy větší vnitřní průměr) nebo jinak, jako by v místě poškození byli zamačklý do materiálu hlavně.
Je mi jasný, že reklamace nejspíš neprojde, chápu, ale sere to. Lite má trubičku a ok, tady je kus železa a takovej průser.
No, asi vše. Hlaveň až se vrátí nechám znehodnotit, střílet se z toho nedá, lítá to do prdele i na 10m (no, tak zlí to není, ale mířenka je v tahu)
Takže mám asi náhradní rám a závěr na Lite 22/45.
Cenu nové hlavně jsem chtěl znát, čekám na info. Ale na férovku, myslím si, že je jednoduší koupit novej kvér. Nehledě na to, že na Rugera se co do dílu čeká přes půl roku (když to jde, osobní zkušenost)
Takže po vyjádření půjdu asi do K 22 SD, nebo P 07 v .22LR. Rugera už asi né, byť jsem doteď byl spokojen.

PS: díky za přesunutí, přehlédl jsem vhodné vlákno



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#68 » stř 12. dub 2017, 22:12

Tak reklamace zamítnuta. Jaké překvápko. V sobotu jí vyzvednu a hodím do trezoru někam na dno.
Nejde mi až tak o prachy, ale k čemu je tedy reklamace (řečnická otázka)
Každopádně, pokud má někdo Mk III a chtěl by náhradní rám + závěr, tak to budu prodávat za velmi zajímavou cenu (v kompletu s hlavní, tu si může vystavit)
Samotnej rám mám doma ještě jeden extra na vlastní průkaz zbraně, pokud by se někdo pídil po ceně osazeného rámu, (čistě pro představu dílu u Rugeru) stál mě 6 nebo 7tis. (fakturu mám, můžu kouknout)



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#69 » čtv 12. říj 2017, 16:18

Zdravím, kolegové.

Ptám se jako střelec-začátečník.
Jak u zbraní tohoto typu (bez kohoutu, okrajový zápal) sušíte? Se sušilkami, nebo spouštění naprázdno nevadí? A vypouštění bicího mechanismu jak?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#70 » čtv 12. říj 2017, 16:35

Konkretne u tohto Rugera to nevadi - je tam pin co zastavuje zapalnik aby zbytocne neudrel do komory. Takze pokial ho mas v poriadku, mozes susit do aleluja. V revolveri som pouzival vystrelene hilzne, je zbytocne nicit koli tomu susilky.
Vseobecne u zbrani s okrajovym zapalom - vzdy pozri do navodu co na to vyrobca.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#71 » čtv 12. říj 2017, 16:48

Ještě se zeptám na systém spoušťového mechanismu? SA?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#72 » čtv 12. říj 2017, 16:50

Hej. SA.



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#73 » stř 1. lis 2017, 06:20

S tímhletím - Ruger Mark IV 22/45 Lite , máte už nějakou pozitívní, nebo negatívní zkušenost? Zajímá mne vše. Rozborka sborka, co to zkousne za náboje atd atd. Prostě všechno. Podělte se a díky předem

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#74 » stř 1. lis 2017, 08:22

Rugre Mk IV mali problem s poistkami - boli koli tomu stahovane a modifikovane. Takze pokial planujes kupovat, hod okom sem - mozes si podla toho dany kus skontrolovat ci sa ho to tyka resp. ci uz bola uprava vykonana.

https://ruger.com/dataProcess/markIVRecall/.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#75 » pon 10. úno 2020, 08:32

Mám Ruger MK IV a celkem spokojenost. Střílím S a B standard a v pohodě. Občas to kousne náboj (špatně podá) ale co mám za problém: když naláduju všech 10 tak zásobníky první 2 - 3 náboje špatně podávají. Myslím si, že příčinou je matlání na střelách, které se lepí na stěny zásobníku (v téhle "zimě") při čistém zásobníku a udržování v teple - napáskovat doma a dovést na střelnici v kapse - to nedělá. Další napáskování studenýma nábojema do studených zásobníků problém. Tak mě napadlo něčím zásobník namazat. Nějaká rada? (Možná motorový olej?)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů

cron