Ruger SR22

Krátké zbraně .22LR


Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#31 » pát 15. kvě 2015, 11:41

Už jsem z něj vykropil cca 3500 ran a stále jak nový a bez problémů vystřelil vše kromě Geco pistol, které se sekalo v okénku a střílelo někdy až na podruhé :? Geco nebrat, ani jeden zásobník nebyl bez problému :|
Všechny ostatní značky jsou bez problémů. Zkoušel jsem 400 ran v kuse a bez čištění a stále střílel bez závad takže špína moc nevadí ;) :mrgreen:
Jsem z touto sranda pistolkou spokojen. Je překvapivě i dost přesná na to jak má krátkou záměrnou 8-)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#32 » pon 11. dub 2016, 12:45

Zdravím pánové (samozřejmě i dámy).

Mohu-li poprosit dlouhodobější aktivní uživatele Rugeru SR22 (PB), podělte se prosím o zkušenosti. Nějaké závady, opravy, "vyj*bávky" v průběhu používání? Zkušenosti s nošením, jaké byste doporučili vnější pouzdro? (nemám v plánu nosit, jen mám obecný zájem). Jak je na tom povrchová úprava, netrpí v nějakých místech?
Navíc mám dojem, že se zde objevila nová "várka" střelců jenž netouží po nošení zbraně ale spíše po sbírání zkušeností a tréninku a Ruger SR22 je nějak míjí - předpokládám právě díky absenci zkušeností a informací.
Neuniklo mi, že:
- aktuální ceníková cena samonabíjecí malorážky Ruger se zvýšila o necelé 3.000,- Kč oproti roku minulému (ceníková cena byla 10.200,-)
- na "celým internetu" jsem za poslední půl rok nenašel jediný inzerát na SR22, chápu tedy, že lidé nemají důvod se této pistole zbavovat (podobná situace je s pistolemi Glock v ráži 9L - po bazarech prostě nejsou).

Vy kdož můžete, podělte se prosím o zkušenosti s touto zbraní s odstupem času.
Díky!

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#33 » pon 11. dub 2016, 13:32

Tych majitelov IMHO vela nebude - mozno sa ale mylim a v tom pripade by ma tiez zaujimali dlhodobe skusenosti. Prave koli tomu ze je to "low end" na zabavu by som si robil starosti s tym ze mi odide nejaka prkotina - a nahradne diely som v Nemecku / Rakusku nezaregistroval - takze to znamena zhanat zo statov. Tiez sa mi velmi paci a zhruba pred 1/2 rokom som ju dost zvazoval (aj SW MP22, aj Walther PPQ 22 - co pokladam za ~ekvivalenty). Nakoniec sme s deckami zatial skoncili u dvoch B71-iek.

A vyvoj cien u Ruger-ov ... to je smutne kino vseobecne :(.



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#34 » úte 12. dub 2016, 10:43

Zdravím. Mám tuto "hračku" již pár ročků, vzhledem k časovému zaneprázdnění zkusím popsat své zkušenosti dnes navečer, nejpozději zítra, 13.4.16.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#35 » ned 24. dub 2016, 17:27

V současné době z Rugeru moc nestřílím, protože přebíjené devítky jsou jen o trochu dražší a je to podle mě zábavnější ;)
Ruger je stále velmi zábavná a spolehlivá malorážka. Opotřebění? Téměř žádné, asi jen u výhozního okénka trochu osekaná, ale to je normální a ničemu nepřekážející a navíc to není nějak moc. Krom toho nic. Hlaveň je úplně stejná jako, když jsem si zbraň koupil :) Moc se neprodávají asi proto, že fungujou a není důvod se jich zbavovat ;)



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#36 » ned 24. dub 2016, 23:08

Omluva za zpoždění:
- mám ji od 11/2013
- k dnešnímu dni vystřeleno cca 6.000 nábojů různého druhu, z toho 5 brokových
- pistolka není opravdu "mlsná", zatím jediné střelivo, se kterým se nekamarádila, bylo GECO, ostatní (S&B, Blaser, Winchester, Federal Amm, Remington...) bez problémů ať již celoplášť nebo olovo.
- údržba velice jednoduchá a rychlá (pro čištění hlavně používám "hada"), není třeba ji "nakládat do oleje", jen přiměřeně podráždit, ale doporučuji kvalitní
- přestože jsem se celý život živil spíše obsahem dutiny lebeční, mám po předcích poněkud větší tlapky; přesto se v nich drží velice příjemně; chválihodné je, že v základní výbavě je i gumový návlek a patka k zásobníku; přiobjednal jsem si další 2 zásobníky, takže 1 je spíše výstražný (knall, broky, 1 ostrá), ostatní jsou jen ostré
- je pravda, co se píše, tedy že je přepojistkovaná (např. není-li zasunut zásobník, ani při náboji v komoře pístole nevystřelí apod.), ale to jde jen o zvyk (mám i Glocka, a tam mi alespoň 1 pojistka chybí)
- je-li pistole natažená, v komoře náboj a odjištěná, při zajišťování dojde k vypuštění kohoutku bez výstřelu, tedy fajn věc
- trochu jsem si upravit mířidla, byla nastavena na 10 m, pootočením šroubku jsem si je nastavil na 12-15 m (chce to odzkoušet)
To je asi stručně vše.
Přeji dobré rozhodnutí, protože každá ze zmíněných má své + i -.
P.S. Ještě k těm brokovým - na vzdálenost 5 a více metrů je velký rozptyl, takže při míření na hruď by přišel dotyčný spíše o pánskou ozdobu :lol:



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#37 » pon 9. kvě 2016, 21:30

Na nefunkčnosti Geco pistol se shodneme asi všichni ;-) Na zásobníkovou pojistku jsem si také nějaký čas musel zvykat a stále mi uplně nepřirostla k srdci :D
Štelovací hledí je další dobrá věc, kterou jsem nezmínil 8-) Oproti dospělejším zbraním je Ruger v ruce menší, ale beru to tak, že má i měnší krmení takže je to tím :mrgreen:



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#38 » ned 22. dub 2018, 10:57

Dobrý den,
mám k vám dotaz ohledně opotřebení pistole u záchytu závěru. Dnes sem si všiml, že je tam větší opotřebení a je vidět nějaký kolíček. Máte to taky tak nebo se jedná o poškození. Zbraň je kupovaná použitá a nástřel cca 700 ran. Díka za odpověď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#39 » ned 22. dub 2018, 17:11

Kolíček je výstuha, aby rázy pri zachytení neabsorboval ten zliatinový záver priamo "namäkko", avšak ako je zrejmé, k opotrebovaniu došlo. Funkčne to podľa mňa ničomu nevadí! Zbytočná ľahká zliatina sa "olúpala". :lol:
(asi ako dôsledok vypúšťania záveru cez záchyt a nie "slingšotom" - zatiahni a pusť)



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#40 » pon 23. dub 2018, 07:57

Díval jsem se, u té mé je po cca 8.900 výstřelech opotřebení takřka neviditelné (jen maličký kousek se odloupl), nicméně jak již bylo výše uvedeno, "na funkci (rostlináře) to nebude mít vliv"... :lol:



SirWolf
Příspěvky: 1

Příspěvek#41 » úte 18. srp 2020, 13:59

Taky se hlásím k majitelům Ruger SR22.

Mám jej nějakých 6 let, vystříleno pár tisíc nábojů, extrémní spokojenost.
Je to velmi sympatická pistolka, mám spíš menší ruce a SR22 mi s větším ze dvou dodaných gripů do dlaně sedne, jak kdyby mi byl dělanej na míru. Ze stejnýho důvodu je to vděčná zbraň pro seznamování začátečníků se střelbou/zbraněmi, plus samozřejmě i díky malýmu zpětnýmu rázu 22LR. Jsem odpůrcem malých nábojů ve velkých zbraních, pistole má být přiměřená náboji, což SR22 splňuje dokonale.

Když jsem ho měl novej, koupil jsem asi 6 různých druhů střeliva, žral bez problémů všechno, včetně sub-sonic a HV. Běžně ale střílím pouze SB Standard a občas HV.

Chce občas vyčistit, malej vytahovač na malej .22LR se totiž relativně rychle zanese bordelem a začne zlobit. Vyšudlání zobáčku vytahovače kapesníkem jednou za pár stovek výstřelů plně dostačuje.

Za mě skvělá a spolehlivá sranda-pistole pro levný blbnutí na střelnici a k zaučování začátečníků.



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#42 » úte 18. srp 2020, 21:03

Od dubna čekám až dorazí do ČR. Nevíte, kde se dá pořídit?



Helga
Příspěvky: 1

Příspěvek#43 » stř 19. srp 2020, 04:22

Mívali ji stabilně ve Wildgame v Brně



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#44 » stř 19. srp 2020, 06:52

Helga: tam je taky nemají. Čekají na ně od června a nikdo neví kdy budou.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#45 » stř 19. srp 2020, 08:05

Rugery dováží mpicz.com, dá se tam zavolat, jsou ochotní. Obecně je to ale s americkými zbraněmi nalevačku a teď zvlášť.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů