CZ P-07 Kadet

Krátké zbraně .22LR


tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#46 » pon 11. úno 2019, 14:23

Měl jsem pistoli v opravě (posunuté hledí) a když mi jí vrátili, tak v obalu byly navíc dvě vratné pružiny - červená a modrá. Černá byla původní. Nic k tomu. Pak jsem se v novém katalogu CZUB dočetl u P09 KADET, že k ní dávají tři vratné pružiny na doladění k používanému střelivu. Tak to bude asi ono. Nemám kde a jak zkusit/změřit kolik která má. Psal jsem do CZUB, ale zatím nemám odpověď.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#47 » pon 11. úno 2019, 14:53

To je prča, že ten imbus na mušku a hledí není součástí příslušenství zbraně. CZUB šetří na nepravém místě. Já jsem si o ten klíč řekl zbrojíři při výměně mušky a tudíž si takovou drobnost jako je posunuté hledí řeším doma sám. A ty barevné vratné pružiny vnímám spíš jako marketingový tah. Zákazník má pocit, že získal něco navíc a prodejce ví, že kdo si hraje, nezlobí. Tak uvidíme, jestli to k něčemu bude.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#48 » pon 11. úno 2019, 15:50

Má skepse k těm výměnným vratným pružinám pramení z vlastní praxe. Jeden z nápadů, který jsem během roku dostal byl ten na zjemnění chodu spouště díky slabší bicí pružině závěru. Hrdě jsem to nastudoval a vydal jsem se za panem Zendlem a po konzultaci jsem si slabší pružinu (z hlavy si už nepamatuji její parametry) dovezl domů. Po přemontování jsem byl překvapen, jaký měla nová pružina vliv na bezchybný a plynulý chod zbraně. Já blbec jsem ušetřil za slabší pružinu zápalníku, takže zbraň nestřílela na první dobrou. A když už došlo k výstřelu, méně brzděný závěr kopal do zadní polohy neuvěřitelnou silou. Velice rychle jsem pochopil, že tudy cesta nevede a uvedl jsem zbraň do původního stavu. Naštěstí tento pokus o vylepšení nezničil zbraň a nestál až tak moc peněz. Na základě této zkušenosti jsem přesvědčen, že mnohem praktičtější je najít si pro konkrétní zbraň konkrétní střelivo, se kterým zbraň bezchybně funguje za všech okolností, než přizpůsobovat střelivu zbraň díky výměně vratné pružiny. Tak že systém dneska střílím subsoniky a dávám modrou pružinu, zítra střílím HV a dávám červenou pružinu a v noci tam mám černou, kdyby ke mně domů náhodou omylem někdo zabloudil nepovažuji za nejpraktičtější.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#49 » pon 11. úno 2019, 16:44

jo jo, rozumím. Trochu jsem s tím experimentoval, ale nějaké hmatatelné výsledky s výměnami pružin nemám. Kadeta jsem kupoval s vizí levné střelby pro zábavu a pro děti - myslel jsem právě na standardy od S&B. Úplně by mi stačilo vyladit to na ně.
Jsem zvědav co mi odpoví z CZUB. Dám vědět.



vlk-cz
Příspěvky: 5

Příspěvek#50 » úte 12. úno 2019, 13:34

tatra21 píše:Nábojem stadart je myšlen S&B .22LR Standard ? Mě to u něj občas nepřebije. Nábojnici vyhodí, závěr se zavře, ale komora je prázdná. Většinou je to u nábojů na začátku zásobníku.


Tuto vlastnost potvrzuji. Dělá mi to jen s SB Standart, HV již ne. Kupoval jsme kadeta hlavně pro mladýho, aby se naučil základním návykům a zbytečně si zatím neničil klouby (je ve vývinu :lol: ) a nejdřív jsem mu kvůli tomu nadával, že má měkké ruce. A potom jsem zjistil, že to fakt jeho rukama není. Ale zkoumáním jsem došel k tomu, že mi to dělá jen na "studené" zbrani a tak nějak v chladnu. Pokud je venku chladněji, tedy pod 20°C a pokud vystřelím celý zásobník najednou tak mi to první nepřebije a ostatní již ano. Ale pokud střílím pomalu, tzn. tasím, rána, zpět do pouzdra a zbraň při tom nechám "zchládnout", tak mi to "závadí" i na dalších nábojích, ne na všech ale na nějakých ano. A čím je venku větší zima tím to dělá víc.

To vyjádření ze CZUB by mne zajímalo.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#51 » úte 12. úno 2019, 13:58

Ano, ano. To jsem zapomněl napsat, ale je to tak - když se zbraň zahřeje, tak je to lepší.
Zkoušel jsem míň mazat, víc mazat, vyčistit zásobníky, celkem pořád stejný.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#52 » pon 18. úno 2019, 08:30

Tak můžu doplnit k těm pružinám. Odpověděl mi servis CZUB a psali, že pro standardní střelivo je primárně určena pružina na černém vedení. Modrá je pro Subsonic a červená pro HV. Nicméně psali, že pokud nepřebíjí ani s jednou, ať to reklamuji - tož tak učiním :cry:



vlk-cz
Příspěvky: 5

Příspěvek#53 » pon 18. úno 2019, 11:04

Takže jako mám reklamovat pistol s tím, že první to nepřebije a zbytek jo? Už slyším co mi na to řeknou v prodejně.
Nemohl bys mi prosím tu odpověď přeposlat?



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#54 » pon 18. úno 2019, 11:15

No tam nic jiného není, píšou : "Pokud ale pistole nefunguje ani s jednou z přiložených pružin (a vyloučíme chybu střeliva, střelce, mazání atd…), doporučuji Vám, uplatnit reklamaci". To je vše, tak to budu reklamovat.



vlk-cz
Příspěvky: 5

Příspěvek#55 » pon 18. úno 2019, 14:01

OK, díky, tak se tedy udělám výlet do Brodu taky.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#56 » stř 27. úno 2019, 21:52

Jak píše vlk-cz, reklamovat pistol s tím, že první to nepřebije a zbytek jo, se mi zdá značně přitažené za vlasy. Ale proti gustu .... Ještě jeden faktor by mohl být zdrojem problémů a tím je chyba střelce - špatné držení zbraně při střelbě, na což jsou plasťáky citlivější, než klasické železa. Setkal jsem se na střelnici s tím, že pokud zpravidla začátečník držel plastovou pistoli "jako prase kost", zbraň se nechovala standardně. A k tomu ještě nezvykle dlouhý chod spouště omega a je zaděláno na problém. Tak hlavně dejte vědět, jak jste s tou reklamací dopadli.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#57 » čtv 28. úno 2019, 14:31

No mě to tak pritazene nepřijde. Je to k zlosti, kolikrát neprebije třeba tři za sebou. S tou chybou střelce je to pravda, to může být. Nicméně u jiných plastových to neznám a snad to jako prase kost nedrzim :D.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#58 » čtv 28. úno 2019, 16:48

Šmarjáááá. Já vím, že to ty S&B Standard dělají, ty to víš, vlk-cz to ví a spoustu dalších střelců to ví taky. Problém je v tom, že se toho náboje držíš jak hovno košule zřejmě jenom proto, že je nejlevnější. Najdi si něco v aktuální cenové hladině 2,- Kč za náboj a uvidíš, že budeš s pistolí spokojen a nic nebudeš muset reklamovat. Žádný jiný náboj na světě se nevyrábí v tolika laboracích, jako 22LR, takže je z čeho vybírat. A pokud trváš na extrémně levné střelbě, pořiď si malorážkový revolver. Ten ti schroustá i staré vojenské zásoby, náboj za 1,32 Kč za kus, např. http://zbranetobiasek.cz/malorazkove/3557-22-lr-club-sb-olovo-256g.html a ušetříš majlant. Střelba nikdy nebyla, není a ani nikdy nebude levný koníček.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#59 » stř 27. bře 2019, 15:27

Tak je doma zpět po reklamaci. Psali, že přeleštili komoru. Zkoušel jsem SB Standardy (150ks) a HV (50ks). Vratná pružina černá.
U Standardů na začátku třikrát nepřebilo (vždy první náboj z prvních tří zásobníku), pak už bez problémů. HV byly ok. Za mě spokojenost.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#60 » ned 30. čer 2019, 20:57

Tak nějaké hmatatelné výsledky po třech měsících používání SB Standart v pistoli po reklamaci by nebyly?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů