Nejlevnější střelivo náboj 9 mm luger



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#196 » stř 29. bře 2023, 14:07

Zajímavé je, že SB prodává v USA levněji než u nás. V balení po 1000 ks tam pořídíte 115 gr FMJ - S&B za $290, což v přepočtu je zhruba 6,1 Kč za náboj. Z větší části je rozdílná cena způsobená různými daněmi, my platíme státu 21% DPH, v USA mají místo DPH sale tax 2,5%-7,5%.

Co mně ale fascinuje je to, že se i v dnešní době, kdy výroba nábojů je plně automatizovaná, se vyplatí přebíjet. Vstupní materiál pro 1 náboj 9L(střela, zápalka, prach) vyjde cca 3,5 Kč, přičemž toto jsou koncové ceny, ve kterých je započtený i zisk výrobce. Proto bych čekal koncovou cenu nového náboje 5,5-6Kč.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#197 » stř 29. bře 2023, 14:16

Ta nizsi cena v USA je jeste dane velikosti trhu, ktery v USA je a jake mnozstvi streliva pojme. Vuci nam ci Evrope jde o jinou dimenzi. Jinak jak bude Sokar znat ceny a budou nizsi nez ted, pojedu tam a mohu zase udelat zavoz do Prahy;-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#198 » stř 29. bře 2023, 14:42

A teď si představ, kolik tam stojí Aquily, když je nemusí posílat lodí na druhou půlku planety! :-D



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#199 » stř 29. bře 2023, 15:13

S&B nas doji uplne stejne jako CZUB. Jsme pro ne jako civilove naprosto okrajovym trhem a navic tady u spousty lidi funguje jakasi iracionalni afinita k “Ceskemu produktu”…to je stejne jako v pripade Skody Auto. Ceske na tom neni nic, ale stejne to porad dost lidi tak vnima a podle toho i nakupuje. Ale to je podle vkusu kazdeho soudruha. Spis mi vadi, ze z dani tyhle firmy zivime skrze nakupy pro erar pricemz zakazky vyhravaji pofidernimi zpusoby.

Jinak, ani v te Americe uz to ale s cenami streliva neni tak ruzove, jako bylo pred covidem.

A abych nebyl OT, tak dotaz na izera:

Kolik si uctujes za dovoz od Sokara do Prahy;-)?



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#200 » stř 29. bře 2023, 16:37

Urban píše:
Co mně ale fascinuje je to, že se i v dnešní době, kdy výroba nábojů je plně automatizovaná, se vyplatí přebíjet. Vstupní materiál pro 1 náboj 9L(střela, zápalka, prach) vyjde cca 3,5 Kč, přičemž toto jsou koncové ceny, ve kterých je započtený i zisk výrobce. Proto bych čekal koncovou cenu nového náboje 5,5-6Kč.


Protože tam půlku věcí nepocitas u toho přebíjení.
Nabojnice
Čas
Nájem, topení
Amortizaci
Reklamu
Balení
Kontrolu kvality
Daně a další odvody
Marži prebijece

Když to nascitas dostanes se na cenu prebijenky 5,5



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#201 » stř 29. bře 2023, 18:47

Jenom technická: Ty náboje se jmenují Aguila (s "g"). Mám je doma. Že je Blackout prodává jako Aquilu, tím se nenechte zmást ;).



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#202 » stř 29. bře 2023, 20:23

Dovoz do Prahy je typicky 0,1 Kc na kus, at mam na palivo.
Jinak pro info vsech, civilni trh dela u SB vetsinu produkce. Ale ten civilni trh je USA.
Trpaslo zde dobre popsal realitu prebjjeni. U puskove raze, typicky 223, je tovarni munice levnejsi nez prebijenka, kdyz se tam vse zapocte. Puskove naboje zde porad mame za super ceny. A hlavne, nikdo asi nevi, kolik tady jeste bude Aguila naboju. U SB je jistota, ze budou k dostani kdyz ne vzdy, tak urcite po vetsinu casu, kdy si clovek vzpomene.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 884

Příspěvek#203 » čtv 30. bře 2023, 05:58

Přebíjení se může vyplatit jen tomu, kdo má hodně volného času, za který mu nikdo nezaplatí. Tedy typicky nezaměstnaný důchodce. U ostatních ekonomicky aktivních se přebíjení při započtení všech nákladů a ocenění času, který je tomu potřeba věnovat, nevyplatí. Na první pohled.

Ovšem, jakou cenu pro Vás má náboj, který nelze koupit? A to ne, jen když je výpadek, ale myslím náboj, který se nevyrábí. Protože se hodí jen Vám a jen do vaší zbraně a to jen zrovna pro Váš účel. Takže, buď si koupíte něco, co nevyhovuje, nebo si vyhovující náboj vyrobíte. A tady už není s čím srovnávat, takže otázka vyplatí / nevyplatí ani nejde zodpovědět jinak než tím, jestli jste ochotni pro takový účel vynaložit náklady a čas.

Každý, kdo přebíjíme, víme, že se nám to vyplatí alespoň právě takhle. Protože jinak bychom kupovali levnější střelivo v obchodech.
Naposledy upravil(a) Jarda.Jezek dne čtv 30. bře 2023, 06:45, celkem upraveno 1 x.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#204 » čtv 30. bře 2023, 06:01

Od kluků v mém okolí slyším jednu zásadní věc: ,,Přebíjení mě baví a uklidňuje". To je taky potřeba zvážit :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 884

Příspěvek#205 » čtv 30. bře 2023, 06:47

Přesně. A naopak jsou tací, kteří by na to tu trpělivost neměli.

Prostě přebíjení není nejlevnější, ale přináší to, co se koupit nedá. A díky tomu se může i vyplatit, přestože to nejde vyčíslit.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#206 » čtv 30. bře 2023, 07:55

Jak to že se přebíjení nevyplatí? Když kouknu na komponenty na netu tak když to přeženu a zaokrouhlím tak postavím náboj za 4 Kč. S/B stojí 6,9? a jiné 6 ,- to je cca 2 koruny dolů když vystřelím 10 tisíc za rok tak mám lis zaplacený. Já třeba mám ránu za 2,5. Sednu k lisu za cca 15 minut se vším okolo mám 100 ks a jdu na střelnici.



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#207 » čtv 30. bře 2023, 10:07

No jsem to psal o pár postů výš... vyplatí hodně pokud ostatní náklady nezohlednujes, ale to takhle obecně brát nejde.
A už jen ty 4kč jsi dost pod cenou náboje a to je jen materiál. ( Nebo máš nějaký super slevy/starý ceny).
Pokud nemáš nic lepšího na práci tak se to vyplatí rozumně. I pokud máš omezený čas tak se to trochu vyplatí, z důvodu co psal Jarda výš. Vyrobis si náboj na míru za cenu strojové prebijenky.
+ Mě osobně to baví, ale zase to má omezení v množství... dělat 10k měsíčně by mě už asi nebavilo:)



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#208 » čtv 30. bře 2023, 10:56

No nevím já si doma čas neplatím a neberu to tak. To je jako si platit čas, že si jedu do krámu koupit náboje. Dnešní ceny: střela olovo 135 gr 1,3 Kč, zápalka SP 1,27, prach sypaný Ba9 cca 0,4 Kč a hold nábojnice 0,5 ale to si člověk nějak sežene. Za mně pořád dobrá cena přebíjenky než 6 Kč.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 884

Příspěvek#209 » čtv 30. bře 2023, 11:54

Je to o tom, jestli člověk umí svůj čas prodat nebo využít jinak. Když ne, je určitě výhodnější doma vyrábět střelivo než cucat v hospodě pivo. Ale to záleží na možnostech, schopnostech a zájmech každého, které pochopitelně jsou různé, takže ani naše úvahy o tom, co je levnější, se nemusí potkat. Pokud chce někdo klalkulovat, musí mít čísla. Ty vezme tak, že všechny přímé a nepřímé náklady sečte a přidá k nim i náklady obětované příležitosti. Pak je vydělí produkcí a bude mu jasné, že levnější je střelivo kupovat.

Kdybych si mohl za běžnou cenu koupit to, co si vyrábím, nepřebíjel bych vůbec. Přestože mě to baví. Mám i jiné koníčky, které mě taky baví, a fůru dalších zájmů, které tomu, že přebíjím, částečně ustupují. Protože nakonec je to čas, který určuje, co se rozhodneme dělat. To už je jediný náš opravdu omezený zdroj.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#210 » ned 2. dub 2023, 10:40

Trpaslo> Pěkně jsi vyjmenoval jednotlivé nákladové položky, ovšem podle mých zkušeností s nákupy přebíjených nábojů ti tam něco chybí. Objednal jsem si náboje u Alsy, Limitu a GetLoadu a ani v jednom případě nebyl nákup bezproblémový.

Alsa má v eshopu pouze osobní odběr. Kdybych se tady na fóru nedočetl, že je možné si domluvit rozvoz, tak bych si u nich nic nekoupil.

Limitu pro změnu pár týdnů trvalo, než se mi po ozvali po odeslání objednávky.

GetLoady jsem objednával na eshopu bestpatron. Když se mi po měsíci a půl ozvali, že už je mají na skladě, měl jsem doma už pár krabic nábojů od Alsy a Limitu, takže jsem objednávku zrušil.

Limity si v Praze můžeš koupit u Brymové, ovšem to jsem musel také vyčíst zde na fóru. Na webu Limitu nenajdeš o prodejcích žádnou zmínku.

Pokud vím, tak Alsy v Praze nekoupíš. Což je myslím škoda, z výrobců přebíjených nábojů má Alsa nejlepší pověst a určite by se náboje z Alsy prodávaly lépe než GetLoady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů