9x19 Luger



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#226 » stř 24. čer 2020, 20:32

Je to takova hloupa vaha, to je fakt. Vahu strel 139 grs pouziva dlouho i Limit. Mozna to ZVS, pouziva jejich strely. Pred casem jsem strilel Limit strely 139 grs a chodilo to pekne. Ono zpetny raz je neco, co kazdy vnima trosku odlisne. Ale da se rici, ze ostrejsi rana je vzdycky, s lehkci strelou. Pokud se budeme bavit o stejnem vykonovem faktoru.

greenhorn: Jestli ty naboje 124grs jsou podsypane na plny vykon, tak to nepoznas. Spise pujde o presnost, tedy soustrel onech znacek v kombinaci s tvoji zbrani.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#227 » stř 24. čer 2020, 20:36

Mně přišlo, že soustřel se 139grs jsem měl trošku lepší.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#228 » úte 30. čer 2020, 16:42

Ja dotedka strilel tovarni SB 115grs FMJ, ale chci zkouset getloady, davaji tezsi strely tak uvidim, z P10tky jakej bude rozdil.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#229 » úte 30. čer 2020, 17:40

Tak to ti přeji štěstí..



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#230 » úte 30. čer 2020, 19:55

greenhorn píše:V pondělí jsem byl v Bearece koupit ty ZVS a prodavač se mě zeptal, jestli chci ty 139 gr. subsoniky, nebo 124 gr. střely. Vzal jsem ty 124 gr. za 4,30 Kč, i když je neměli v nabídce eshopu. Tak jsem zvědav, jestli poznám nějaký zásadní rozdíl mezi 9 Luger SB, STV a ZVS vše 124 gr.


Tak po provedeném testu nejlepší soustřel v Alfa Para 3" classic mají STV, na druhém místě SB a na třetím místě skončily ZVS, vše 124 gr.



Tereza
Příspěvky: 6

Příspěvek#231 » pon 1. úno 2021, 08:03

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda mate nekdo zkusenost se zmenou barvy naboju
Ze zlate na takovou hnedou, spis broznovou. Cim to je? Skladovanim? A muze se takovy naboj pouzit?

Moc diky za info

Tereza ;)



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#232 » pon 1. úno 2021, 08:28

Takrka jiste jde o oxidaci povrchove vrstvy materialu. Bez blizsich detailu se ale da jen hadat, zda k ni doslo "proste casem" nebo tomu neco napomohlo (treba vlhkost vzduchu nebo vypary neceho skladovaneho pobliz).
Pokud doslo jen ke zmene barvy potvrchu nabojnice, pak nevidim duvod proc naboj nepouzivat "jako normalne".

Kvuli existenci § 2950 obcanskeho zakoniku radeji dodam, ze tomu o cem mluvim naprosto nerozumim. Ja vlastne nerozumim naprosto nicemu ;-)



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#233 » pon 1. úno 2021, 09:17

Střela, nebo nábojnice? Tovární, nebo přebíjené?
Povrchovou oxidaci lze odstranit hadříkem lehce navlhčeným v octu. Oxidaci utlumí poválení na mastném hadru.
Jinak, jak píše dan.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#234 » stř 11. srp 2021, 19:13

nabídka Beareka
Náboje 9mm Luger různé značky - novovýroba - 1000 Ks Výrobní číslo: GENERATED-2146 Cena: 5 Kč/ks
Tisíc nábojů od různých výrobců za zvýhodněnou cenu. Všechno střelivo je moderní tovární produkce se zápalkami typu boxer a střelami FMJ, střelivo je bez koroze. Obal může být mírně poškozen. http://www.beareka.cz/strelivo/naboje-9 ... x-1000.htm

Držel toto střelivo někdo v ruce, nebo střílel? Co v tom je za výrobce, nebo kvalitu, nebo odkud pochází? Je to v pohodě, běžně spolehlivé a přesné?



JeeT
Příspěvky: 11

Příspěvek#235 » čtv 12. srp 2021, 07:08

Je tam Blazer Alu 124 FMJ. Jediny co me sokovalo je fakt ze na strankach vyrobce se pise ze to neni do karabin a nejsem si jisty zda o tom prodejci vedi.
https://www.cci-ammunition.com/handgun/ ... -3578.html

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#236 » čtv 12. srp 2021, 08:30

To jsi poznal a napsal z produktové foto (není správný postup, foto může být ilustrační. V popisu píší různí výrobci) , nebo jsi měl vysypanou krabičku na stole?

Nebudu to kupovat, ale strašně mě to zajímá. Protože vzhledem k ceně nechápu proč by směsku někdo kupoval.



JeeT
Příspěvky: 11

Příspěvek#237 » čtv 12. srp 2021, 14:55

Ja to mel zakoupene. Byla to krabice, tak jsem to vzal a pri rozbaleni jsem zjistil ze je plna uvedene munice. Vse pekne zabalene, neponicene v origo krabickach. Mam Evo a tam bych to nerad daval vzhledem k upozorneni vyrobce. V Bearece mi vysli vstric a strelivo jsem vratil a vzal Asa pro.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#238 » čtv 12. srp 2021, 16:34

JeeT píše:Je tam Blazer Alu 124 FMJ. Jediny co me sokovalo je fakt ze na strankach vyrobce se pise ze to neni do karabin a nejsem si jisty zda o tom prodejci vedi.
https://www.cci-ammunition.com/handgun/ ... -3578.html
Moc tomu nerozumím. Obecně by snad karabina měla snést víc než pistole (obojí ve stejné kvalitě).
Napadají mě jenom dvě možnosti: buď superrychlý prach a tím pádem překročení tlaku, nebo (upozornění je určeno pro Kaliforňany) obava z ládování toho střeliva do M1 Carbine.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#239 » čtv 12. srp 2021, 20:06

Asi bude problém s hliníkovými hilznami v dynamickém závěru.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#240 » čtv 12. srp 2021, 21:44

Kromě toho, že se nedají přebíjet jsem našel i vysvětlení, že díky tomu hliníku může být problém je vytáhnout, resp. nabít do nábojové komory, obojí způsobené tím, že hliník míň "klouže" než mosaz (originál tady https://ammo.com/casing-type/aluminum).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů