9x19 Luger

Uživatelský avatar
dave136
Příspěvky: 26

Příspěvek#1 » úte 2. lis 2010, 21:00

Je nějaký rozdíl mezi těmito náboji? Já předpokládám, že ne. Chci se jen ujistit. Díky

P.S. Doufám, že jsem velikost té fotky nepřehnal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 2. lis 2010, 23:01

Myslíš tu barvu zápalky?
Se zelenou bývají obvykle ty, které mají na krabičce značeno POLICE a jsou určeny primárně policii. Podle některých zdrojů jsou maličko silnější než standardy, ale přeměřené to nemám, možná je to jen povídačka (tak či tak se to musí držet v rámci CIP normy, takže žádný strach).

Každopádně kdoví jestli se to nezměnilo a nedávají tam barvu jakou chtějí. Ostatně subsonicy se zeleným lakem už jsem viděl taky.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#3 » stř 3. lis 2010, 10:01

Červeně značené bývají (nevím jestli je to 100% pravidlo) nontox náboje. Pro přebíječe to má význam v tom, že mají menší průměr zátravky a zasekává se v nich jehla odzápalkovací matrice. Jakmile vidím červené dno, dávám si majzla než to strčím do lisu :)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#4 » stř 3. lis 2010, 10:05

Je to jak píše MarK. Zelené jsem viděl POLICE (silnější navážka je imho mýtus), a Subsonic.
Normální FMJ, SP a blahé paměti SRA (safe range ammo, ocelová nábojnice) byly zalakovány červeně.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 3. lis 2010, 10:53

Joe: IMHO mýtus? Mrhmmm ... Tuto o dpověď lze najít "u sousedů" ;)
rydvik píše:Zaslal jsem dotaz na rozdíly mezi náboji přímo do S&B a pan Ing. Jindřich Hykel odepsal toto:

Děkuji Vám, že se zajímáte o naše náboje 9 mm Luger 115grs
Náboj 9 mm Luger se střelou FMJ 7,5 g s potiskem na jeho krabičce POLICE, se
zeleně zalakovanou zápalkou má proti náboji se zápalkou zalakovanou červeně o něco málo vyšší výkon, avšak v rozsahu povoleném mezinárodní organizací pro normalizaci nábojů a jejich komor - C.I.P pro komerční náboje.

S pozdravem

Hykel

Sellier & Bellot


pesi: Nesmysl. Nontox je vyražené na dně náboje, s barvou zalakování to nemá nic společného.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#6 » stř 3. lis 2010, 10:59

On tomu mýtu věří i výrobce? :mrgreen:

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 3. lis 2010, 12:14

Podle toho co vim, tak
*zelene lakovane (POLICE) jsou naslaple na minimalne C.I.P, ale muzou byt i vic (par krabicek jsem vystrilel a letalo to opravdu prapodivne)
*cerveny lak = C.I.P. a ne vic, ty si vsichni kupujeme
a
*modry lak (svetle zelena krabicka NATO, tezsi strela) - naslaplejsi, z pistole mi to litalo presneji nez ty dve vyse, z karabiny na 100m uplna parada.

Ale je to posbirany rozum na patron_burze, nedelaboroval jsem to, ani nehnal pres hradla.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 3. lis 2010, 18:26

Psali o tom před rokem ve Střelecké revui.
Červená zápalka - normální civilní výroba. Dle CIP.
Zelená zápalka - dle zadání PČR, VŽDY splňuje CIP.
Modrá zápalka - dle specifikace NATO, přibližně +P, spíše ještě maličko víc.

Uživatelský avatar
dave136
Příspěvky: 26

Příspěvek#9 » čtv 4. lis 2010, 19:26

Díky všem za odpověď



Luky
Příspěvky: 19

Příspěvek#10 » pon 8. lis 2010, 10:48

NATO náboj tam má ještě nějaký punc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
dave136
Příspěvky: 26

Příspěvek#11 » pon 8. lis 2010, 20:06

Luky píše:NATO náboj tam má ještě nějaký punc.


Ten je pěkný...... :mrgreen:

Ten bych chtěl vyzkoušet.:!: :)



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#12 » pon 20. pro 2010, 01:16

Jak píšou nademnou, nontox se vyskytuje modrý i červený a je to vyraženo na nábojnici. Na civilních červených celým slovem NONTOX, na vojenských zkratkou NX. A užší zátravku mají, i když novější série ji už mají, zdá se, normální. Váhu střely u NATO ráno doplním, nějakou krabičku tu snad ještě mám.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#13 » pon 20. pro 2010, 11:24

NATO náboje mají střelu TFMJ o hmotnosti 8,0g = 124grs. Podle značení usuzuji, že se dělají jak s NONTOX tak i s Neroxin zápalkou. Na krabičce jsou oba nápisy, jeden z nich je zatištěn, aby nešel přečíst.

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#14 » čtv 25. srp 2011, 18:50

Ahoj všichni,používám střelivo 9mm luger SB s tradičním označením FMJ 7,5g a 115grs. V jednom nejmenovaném obchodě mi prodejce nabídl trochu jiné,tzv. "terčové" se štítkem 8,0g Vollmantel-Geschoss a 124gr Balle blindée údajně s lepšími Švýcarskými zápalkami. Chci se zeptat,jaké jsou lepší? M.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » čtv 25. srp 2011, 19:17

No, kup škatuli a vystřílej ji do papíru (nejlépe přes hradla). Hned uvidíš a nebo neuvidíš rozdíl. Nepíšeš jaký je to výrobce ale zápalka nemá u týhle patrony význaný vliv na kvalitu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů