9mm luger Subsonic poloplášť, nebo celoolovo ?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#46 » pon 28. led 2019, 15:25

Glock 17 mi sp ani lehke ani tezke nebral,ani 1zasobnik bez problemu. G26 naprosto bez problemu.
Ono ojizdeni spicky a zalisovavani strely je duvod, proc 1. naboj vkladam za drapek vytahovace(zaver na zachytu) a nabiju takto do komory mimo zasobnik. U nekterych pistoli to jde primo ze zachytu, u jinych je to trochu carovani.
Takze mi nakonec nezbylo nez v g17 nosit mamby, protoze to fungovalo na100%.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#47 » pon 28. led 2019, 15:52

Tomak: vysvetli jak se muze limb wrist projevit u nabijeni rucne natazenim a pustenim zaveru, ci schozenim ze zachytku kdy nedojde k nabiti naboje do komory hh

Wert: magtech...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#48 » pon 28. led 2019, 15:59

Tak s tím se taky přidám ... jednak se špička SB100SP opravdu umí dost omlátit (těžko říct, jestli to vadí) a taky mi zalézají. Dokonce si vždycky radši všechny před napáskováním vyskládám na rovnou plochu a zkontroluju, protože jednou jsem našel jeden, který zalezl fakt hodně a určitě to v tom případě nebylo opakovaným točením přes komoru. A při plnění zásobníku si taky dávám pozor, abych náboj netlačil prstem přes střelu. Nějak jsem si na to zvykl, ale když to teď po sobě čtu, tak to zní hrozně. Měli by je více škrtit.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#49 » pon 28. led 2019, 16:04

Int1m1thy: diky, těch jsem jednou vyzkoušel krabičku a dobrý, tak jestli je obecně větší šance, že v Géčku chodí líp, tak zase pořídím

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#50 » pon 28. led 2019, 16:42

Nechodi lip, oni proste v Gecku chodi :D



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#51 » pon 28. led 2019, 19:25

Intimithy - pokud napíšeš česky a srozumitelně, co vlastně chceš objasnit, rád vysvětlím.
Obecně jsem psal, že s výše uvedeným střelivem u mě nikdy nebyl problém. Nikdy. Než jsem začal přebíjet, střílel jsem závody, kurzy i tréninky subsonikem SB. Taky nikdy problém. Řádově víc než 10000 ran s tímhle typem. Neříkám, že problém být nemůže, jen říkám to, že mě nepotkal. A ani osobně neznám nikoho, koho potkal. SP jsem dlouho zkoušel. Kvůli nošení. Žádnej problém.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#52 » pon 28. led 2019, 20:15

proste SB SP100 neleze do komory, a kazdej koho znam mel stejnej problem...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#53 » úte 29. led 2019, 09:19

LordSalix píše:... a taky mi zalézají. ... Měli by je více škrtit.

Asi před 2 roky jsem si cvičně delaboroval 2 náboje SBSP100 - zajímalo mě, co je tam za prach.
Ta střela vůbec nešla ven. Myslel jsem, že rozsekám kladívko na atomy. Po malých kouscích popolézala, až nakonec po mnoha bouchnutí vylezla. Pak jsem delaboroval SBFMJ115 - ťuknul jsem jednou a střela byla venku.
Takže zřejmě škrtí tedy fest. Nevím jak dříve - to si stěžovalo hodně lidí.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#54 » úte 29. led 2019, 12:25

Ještě jsem včera večer vyzkoušel 50 ks SP 100gr ze dvou zásobníků do G17 a G19 a opět žádnej problém. V G43 je normálně nosím a jednou za půl rok je vystřílím. Opět bez závad. Tak nevím... :?
Aby bylo jasno, jedná se o tyto https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... etail/285/
I ty těžší mám bez problémů.
A komentovat argumenty typu "proste SB SP100 neleze do komory" nemám zapotřebí :roll:
Tím neříkám, aby je všichni nosili, že jsou v pohodě. Jsou v pohodě u mě. Proč údajně nejsou spolehlivý jinde, nevím. Spolehlivý střelivo pro svou zbraň ať si každý určí sám.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#55 » úte 29. led 2019, 13:07

Tomak píše:....A komentovat argumenty typu "proste SB SP100 neleze do komory" nemám zapotřebí :roll:
Tím neříkám, aby je všichni nosili, že jsou v pohodě. Jsou v pohodě u mě. Proč údajně nejsou spolehlivý jinde, nevím. .....


Je to jednoduchý, rozměry náboje 9Luger jsou prostě tak na knop že prostoru pro další vymýšlení je minimum. To se týká nejen tvaru a hmotnosti střely ale i výkonu náboje. Tahle patrona prostě bude fungovat spolehlivě ve všech slušných zbraních s ogiválem okolo 120gn. Jakákoli výrazná odchylka ve tvaru nebo hmotnosti může dělat problémy. I u stejného typu zbraně se trošku jinak sejdou tolerance a jsou tu starosti.
Řešení je samozřejmě vyzkoušet s konkrétní zbraní, a ne, jedna krabička na ověření spolehlivosti opravdu nestačí.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#56 » úte 29. led 2019, 13:08

Co mas za generaci?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#57 » úte 29. led 2019, 14:19

sided - v předposledním příspěvku jsem psal, že jsem SP dlouho zkoušel. 1000ks minimálně, Z toho tenhle konkrétní typ aspoň 400 - 500 ks. Zajímal mě nejvíc a jak jsem už psal, žádnej problém. Těch dalších 50ks bylo včera jen tak ze zvědavosti.

Intimithy - mám 4.gen 19 a 17. G43 asi ještě generace nemá.

Já se nechci hádat, ani nikomu nic nutit, prostě u mě to funguje.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#58 » pát 1. úno 2019, 18:07

Tak zatím to vypadá, že se mi to děje (kousnutí se Sb SP 100 GRS v G43) jen při prvním ručním natažení.
Momentálně mám lehce zchromlé prsty na levačce a nechytím pořádně závěr a tak natahuji pravačkou a možná, že třeba jen nenatáhnu dost, nebo udělám něco špatně, protože jinak v průběhu střelby je to zatím v pohodě.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#59 » sob 2. úno 2019, 11:41

Vasin - to ale vůbec nevadí, že nemůžeš pořádně natáhnout závěr. Já vždycky testuju nový střelivo právě tak. Natáhnout pořádně, rychle, pomalu, odfláknout to, levou, pravou, šachtou do stran, vzhůru, prostě se snažím navodit všechny možnosti, který by něčemu mohly vadit. I ten slabej úchop použiju. Ale určitě zkoušej dál, až budeš plně funkční. Pokud by to dělalo jen při prvním natažení a nosíš s nábojem v komoře, dá se to obejít tak, že náboj vložíš přímo do komory a jen shodíš závěr, no ale to je taková varianta... :? Nebo tak, že se na SP 100gr od SB vykašleš a budeš používat SP 124gr, pokud ti budou šlapat, jak mají. Nebo cokoli jinýho a spolehlivýho ;)
Pokud ti jde o střelivo typu SP hlavně kvůli deformaci v cíli a menší odrazivosti, toho SP 124gr bych se nebál, i když je o cca 70m/s pomalejší, než SP 100gr. Stejně nejdůležitější je trefit se.
Nebo používat Magtech. Někdo tu psal, že s tím problémy nejsou.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#60 » pát 22. úno 2019, 19:56

Tak dnes jsem si byl zastřílet Losík (G43, SB SP 100grs) vše v pohodě a jen jsme skončili a já si nadrcával na cestu tak zákus. Tím pro mne skončily. No nic doma jsem vytáhl Magtech SP flat, napáskoval a se slovy tohle půjde určitě líp, už jsem si jich doma cvičně nadrcl mraky, jsem natáhl první a pak se kousl u druhé. Takže Magtech taky nic.
No a jsem zpět u SB SP 124grs, tak schválně zda a kdy bude zákus....?? Pak už jen FMJ, jinak nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů