9mm luger Subsonic poloplášť, nebo celoolovo ?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#31 » pát 11. led 2019, 14:48

UbalBlunt: Jsou to horké plyny. Tak horké, že vytvoří "bublinu" a zasvítí. Proto existují tlumiče plamene, kdyby to byl hořící prach, tak by ti klasický "birdcage" byl k prdu. Projektil z kratší hlavně letí pomaleji, protože na něho tlak plynů působil kratší dobu. Otázka je od kdy považuješ potenciál naboje za nevyužitý. Taková .357 bude zrychlovat ještě v hodně neprakticky dlouhém revolveru. V případě něčeho kde část plynů neunikne mezerou mezi válcem a kuželem ještě delší. A světe div se je podstatný rozdíl mezi .38 z 2,5 hlavně a .357 z 2,5 palcové hlavně. Nebude to samozřejmě tak dobré jako u delší hlavně, ale pořád je to dost.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#32 » sob 12. led 2019, 12:18

Pohledam vysledky,co mam z g26 a podelim se



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#33 » sob 12. led 2019, 17:31

Takze jsem nasel nafocene vysledky. Mokre papiry, G26. 17cm 158gr Fiocchi, 14cm Black Mamba. Glock 17 a Black Mamba 16,5cm.
Suche papiry G26: 3cm 158gr Fiocchi, 4,5cm Black Mamba. Glock 17 a Black Mamba 5,5cm.
V mokrych papirech zadna deformace, v suchych papirech deformace=rozplacnuti.



UbalBlunt
Příspěvky: 18

Příspěvek#34 » sob 12. led 2019, 18:26

Dragunov píše: A světe div se je podstatný rozdíl mezi .38 z 2,5 hlavně a .357 z 2,5 palcové hlavně. Nebude to samozřejmě tak dobré jako u delší hlavně, ale pořád je to dost.


Střelný prach neshoři ihned ale hoří ještě v hlavni ne? Proč mi teda subsonic nechrlí plameny? A proč mi kratší ar15 chrlí jak drak a stejný náboj v ar15 s delší hlavní už ne?
Tu citovanou část prosím dovysvětlit :D

Tomu měření od honzyjana taky moc nerozumím? Nějaký porovnání s jinými naboji nebude? Foto vydá za tisic slov.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#35 » sob 12. led 2019, 19:53

Co chceš za foto? Střílelo se do mokrých a suchých papírů. Mokré byly namočené ve vodě přes noc. Další náboje nebyly k porovnání, jen 45acp, což sem nepatří. Pak jsem změřil, jak hluboko se střely zavrtaly. Navíc se mi nechcou přílohy nahrát. Jpeg s délkou delší strany 600px a velikostí 78kB nejde nahrát, tak bych to ohrál se stím víc párat.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#36 » sob 12. led 2019, 20:05

UbalBlunt: Není prach jako prach a to i když se budeme bavit jen o pistolových které hoří rychleji neř ty puškové. Ano hoří ale budou i v pušce dávno shořelé než střela opustí hlaveň. I z mojí 18 palcové hlavně dokáže ta .223 viditelně zablesknout. Kdyby sundal tlumič plamene tak to bude ještě horší.(a vlastně jediné co birdcage dělá je že rozruší tu bublinu) Kratší hlaveň má větší šanci na plamen protože ty plyny nemají čas vychladnout.
Subsonic nechrlí tolik plameny jednoduše proto, protože tam je jiný prach kterého je tam míň=míň horkých plynů.Záblesk zhlavně je v podstatě to stejné jako vlákno v žárovce nebo rožhavený kus ocele. Vlákno ani ocel nehoří, jen jsou tak horké, že emitují fotony.

Citovaná pasásáž: Často zmiňovaný mýtus je, že .357 vypálená z krátké 2.5" hlavně je to samé jako .38, protože se vlastně ta .357 "nestihne rozjet" a prach se vyplýtvá na ohňostroj a není využit potenciál náboje. Není to pravda, .357 to stihne i na 2,5 palcích. Bude větší plamen, bude to kopat, ale energi větší bude a ne jen o nějaké dronbé. Samozřejmě ten rozdíl bud eještě markantnější v delších hlavních, ale touhle logikou by pak k využití potenciálu náboje musel každej nosit 8" ne li víc.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#37 » ned 13. led 2019, 00:09

Sice to sem tak uplne nepatri, ale delka hlavne ma s horenim asi co delat. Jedna ze zivota: ze 4" revolveru 44mag, hoodne skrceno,prach d036 se mi podarilo zapalit strelnici. Zbytky neshorelych zrn tesne pred streleckym stavem chytlo behem meho ucinkovani s mym malym plamenometem a s tim i dalsi podklad. Takze tolik tematu horeni v a mimo hlaven. Asi ne nahodou uvadi Quickload, kolik % prachu vyhori v hlavni.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#38 » ned 13. led 2019, 09:32

S Dragunovem jsme si na téma “nespálený prach” vyměnili SZ, ale jak vidím, nepřesvědčil jsem ho o tom, že při některých laboracích s pomalejším prachem nemusí v hlavni shořet celá navážka. Zkusím to tedy ještě jednou.
1) Hlavně s pomalejšími prachy jsou běžné navážky, které neumožní vyhoření všeho prachu a když bys chtěl “přisypat”, tj. zvednout tlak, aby to rychleji hořelo, nevejdeš do maximálního dovoleného tlaku. Tyto laborace se většinou používají tam, kde chceš dosáhnout větší rychlost střely, vtip je v tom, že prach hoří pomaleji a velký tlak působí na střelu na delší dráze, zatímco u rychlého prachu tlak klesá rychleji.
2) Jak tedy vysvětlíš zrnka prachu na střelnici kousek před palebnou čárou? Že si nemyslíš, že tam někdo úmyslně sype prach z flašky?
3) Zkus se zeptat svého kamaráda, o kterém jsi mi psal v SZ, určitě Ti to potvrdí.
4) Máš-li někoho známého, kdo má program QL, můžeš si na něm i teoreticky vyzkoušet výpočet takové navážky, program přímo vypočítá kolik % prachu vyhoří v hlavni.
5) Na závěr, proč si myslíš, že jedno z úsťových zařízení se nazývá tlumič plamene? Já si myslím že proto, že tlumí výšleh plamene. Jestli odněkud šlehá plamen, musí tam něco hořet a nenapadá mě nic jiného, co by mohlo hořet, než prach.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#39 » ned 13. led 2019, 11:25

Téma je poloplášť/olovo!



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#40 » pon 28. led 2019, 11:24

Tak jsem po dojmem této diskuse a také toho, že jsem k narozeninám dostal od manželky G43 jako EDC, zkusil přejít z léty používaných SB SP 124 a SB Sub 150 (používáno v ČZ75) na doporučované lehké a našláplé střely, když už jsem nenašel subsonické polopláště, nebo celoolova.
O víkendu jsem z G43 vybouchal 50x SB FMJ 115, 50x SB Sub 150 a 100x SB SP 100 (komolý kužel) bez jediné závady.

Měl jsme z toho celkem radost, SB SP 100 se mi líbí cenově i tím, že to je poloplášť (narozdíl od Mamby) a při tom našlápnutím odpovídají tak nějak Mambě. Bál jsem se u toho komolého kužele, že ho nebude G43 baštit .. a jak říkám, vše v klidu.

Mno a dnes ráno při nadrcnutí na EDC se hryznul hned první kousek ..... eh a zase vím prd a nejsem si 100% jistý zda je to "ideál" na EDC
Je pravda, že jsem ho vytáhl a zkusil poslat do komory několikrát za sebou a už to bylo v pohodě, ale v tuhle chvíli ve mě tedy hlodá pořádný zub nejistoty, zda je používat jako EDC ...asi to bude chtít podstatně větší otestování než 100ks .. no do té doby raději zase nalouduju SB SB 124.

Váš názor? Máte nějaké zkušenosti s tímhle (SBSP100) střelivem v Glocích nejlépe 43ce?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#41 » pon 28. led 2019, 11:43

Slyšel jsem tady na fóru , že to občas dělá problémy. Slyšel, neviděl, bez vlastní zkušenosti (g43 + střelivo SP)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#42 » pon 28. led 2019, 13:59

SB SP glocky nezerou, pokud poloplaste komoly tak magtechy zere vpohode, na edc bych to nenosíl



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#43 » pon 28. led 2019, 14:24

Nikdy jsem s žádným polopláštěm neměl v G problém. G17, G19, G43. Vystříleno dost střeliva SP od různých výrobců. Tady bych se spíš přikláněl ke vlivu slabého úchopu.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#44 » pon 28. led 2019, 14:45

Ze své G43 mám naboucháno asi 1600 ran a z toho cca 250x SB100SP (protože je nosím) bez jediné závady. Závady jsem občas měl s komolými subsonicy SB a taky když jsem zkoušel krabičku SB124SP ... oba dva náboje dělaly totéž - náboj se seknul o horní stranu komory, dotlačil ho závěr a dál nešel. Podle mě to tam jde pod moc velkým úhlem. Když se podívám na SB100SP nebo black mamby, tak ta špička ve mě naopak vzbuzuje větší důvěru, že se tenhle typ závady nestane.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#45 » pon 28. led 2019, 15:14

A já se hned připojím, že SB100SP jsem vystřílel stovky z G19 a G43, nikdy žádný problém, takže je nosím. A najednou o víkendu z G19 ze dvou zásobníků 3 závady (zásek o horní stranu komory) a veškerá důvěra je pryč. Je možný, že se jednalo zrovna o náboje, co už byly několikrát v komoře (občas musím vybít, dávám pak tyto náboje dolů do zásobníku, aby se netočily pořád dokola a pak se je snažím postupně vystřílet). No a ty co už byly v komoře třeba 2x už mají lehce omlácenou tu olověnou špičku střely, což mohl být důvod toho záseku... Ale i tak jsem silně nahlodanej a přemýšlím za co je vyměnit....? Pořád věřím, že co se týče vlastností (rychlost, enerige, částečná deformace, menší odrazivost) že je to to nejlepší legální střelivo na trhu.... ale než v největší krizi řešit závadu, to asi radši šáhnu po spolehlivém FMJ....?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů