Nákup střeliva - A1



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » úte 3. kvě 2022, 21:19

Ahoj, dotaz: je možné nakoupit (vyzvednout) střelivo A1 na výjimku a pak ho přenechat jinému držiteli ZP, který výjimku také má?

Jde mi i o to, kdyby dotyčný musel střelivo při obraně použít, bude někdo rýpat do toho, jestli si ho někde koupil (je záznam v CRZ) nebo je hlavní, že je držitelem výjimky?

Dík :-)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2 » úte 3. kvě 2022, 22:06

Je to jako se zásobníky na výjimku. Kupující snad nic nefalšuje a ty v dobré víře prodáš.
Nebo lépe jako když prodáváš zbraň B. Nemáš možnost ověřit nákupní povolení.
Na střelivo by musel být CRS. A prodej hlásit na policii jako koupi/převod zbraně.



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#3 » úte 3. kvě 2022, 22:35

Upřesním: jedná se o nákup pro rodinného příslušníka, který nemá čas / chuť si do obchodu zajít.

Rozhodně nebudu přeprodávat nikomu cizímu.

Jen mě napadlo, že jelikož onen příslušník ještě výjimku nevyužil (nenakoupil) jestli by z toho nemohl být problém.

Předpokládám, že prodej střeliva na výjimku se nikam nezapisuje, že prodejce jen ověří, jestli mám nárok střelivo koupit :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#4 » úte 3. kvě 2022, 22:53

Je to jeden velký bordel. Nechápu, když střelivo se zvýšeným ranivým účinkem je A-1 pouze do krátké zbraně, proč si ho nemohu koupit do dlouhé bez výjimky. Pokud má ovšem někdo výjimku, je způsob nabytí střeliva celkem irelevantní.
Naposledy upravil(a) marinakus dne úte 3. kvě 2022, 23:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » úte 3. kvě 2022, 22:56

firestorm : Samozřejmě že se zapisuje. Stejně jako jakékoliv střelivo jiné, které spadá pod evidenci v CRZ.



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#6 » úte 3. kvě 2022, 23:15

Ok, díky, omlouvám se za hloupý dotaz, jsem začátečník :-)

Ale přenechání někomu, kdo na výjimku nárok má by mělo být bez problémů? :)



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#7 » úte 3. kvě 2022, 23:48

Narok na vyjimku ma v podstate kadzy drzitel ZP. Pokud ma vyjimku, tak prenechani OK. Pokud ne tak nejdriv vyridit;)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » stř 4. kvě 2022, 04:18

A hlavne. Kdyby se neco delo, tak si uz nepamatuje, kdy a kde strelivo koupil. Ma ho uz dlouho.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#9 » stř 4. kvě 2022, 05:36

marinakus píše:Nechápu, když střelivo se zvýšeným ranivým účinkem je A-1 pouze do krátké zbraně, proč si ho nemohu koupit do dlouhé bez výjimky.
Můžeš.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#10 » stř 4. kvě 2022, 06:14

marinakus píše:firestorm : Samozřejmě že se zapisuje. Stejně jako jakékoliv střelivo jiné, které spadá pod evidenci v CRZ.

Do CRZ jsem nikdy nekoukal. Jak moc podrobné je to v případě střeliva? Ví stát o "každém náboji", který jsem si koupil?
Dík za info.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#11 » stř 4. kvě 2022, 06:22

Pokud si dovolím odhadnout, tak o každém náboji nejspíše neví :-)

Minimálně proto, že určitě část z nás jede v režimu "osobně znám" a podáváme peníze a bereme krabičky a nikdo to okamžitě nikam nepíše. Takže na každý náboj asi ne.

A to ještě nemluvíme o přebíjených nábojích ....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » stř 4. kvě 2022, 06:59

Piggy : Je pravda, že jsem převod bez výjimky nezkoušel ale toto střelivo chodí už jako A-1 vedené v CRZ obecně a domnívám se, že bez výjimky převést na spotřebitele nejde. Stejně jako nepřevedu Béčkovou zbraň bez nákupka.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#13 » stř 4. kvě 2022, 07:03

Sody : Ano, ví. Ovšem neví, jestli ho ještě máš v držení nebo už jsi příslušné střelivo třeba nevystřílel. Střelivo se v CRZ (stejně jako zbraně) převádějí na konkrétního spotřebitele. Ovšem nikdo nemůže mít přehled, jestli jsi ho například neprodal jinému oprávněnému držiteli.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#14 » stř 4. kvě 2022, 07:05

kolombo : I třeba zápalky se převádějí na konkrétní osobu. Samozřejmě o pohybu střeliva mezi držiteli zbraní stát mít přehled už nemůže. Ale o nákupu v obchodě ano. Pokud prodejce nezapíše prodej, každopádně mu nebude sedět množství střeliva ve skladu. A to se při pravidelných kontrolách obchodníků sleduje také.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#15 » stř 4. kvě 2022, 12:56

Tak pokud má ZP kat. A, tak si to může koupit sám:
ZP A: nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit střelivo do zbraně kategorie A, A-I, B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

Výklad: 1krabičku si může na ZP A koupit, ale nesmí nosit pokud nemá výjimku A-I. Pokud má ZP A, tak ať si to koupí a pak s tím nakládá sám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů