Zalezlá střela od častého nabíjení

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#1 » úte 16. srp 2022, 19:55

Odděleno od původního tématu "Náboje 9x19 vhodné na "nošení"" viewtopic.php?f=28&t=2681
Neručím za udržení souvislostí, protože to bylo dobře zamíchané. Čtyři stránky sra*ek!




Eagg píše:... Sem tam kdyz mi u nejakeho naboje zaleze strela do nabojnice tak to vystrelim na strelnici.


Koukal jsem dnes na video od Honzy, kde střílení nábojů se zalezlou střelou nedoporučuje. Důvodem je zvýšení tlaku při zažehnutí stejného množství nálože ve zmenšeném prostoru nábojnice. Dokonce až 4x vyšší tlak - viz graf ve videu.
Nosím JHP od S&B, a taky jednou za čas tu první odpálím, když už je zalezlá hodně... Ale tohle video mě docela zviklalo, a budu je prostě vyhazovat.
https://youtu.be/ZOhadzIw8hY



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2 » úte 16. srp 2022, 20:48

Vyhazovat? A kam???



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#3 » úte 16. srp 2022, 21:12

Kam? To je jasný. Do krabičky a pak správci, který si to přebije a budou happy všichni!



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#4 » úte 16. srp 2022, 21:45

A co je trochu přiškrtit? Nebo povytáhnout v delaborační matrici či povyklepnout kladívkem, když už zalezou před přiškrcením? Taky by je šlo reklamovat, že zalezly...

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#5 » úte 16. srp 2022, 21:51

Reklamovat určitě ne. Pokud náboj 20x nabiješ, tak je použitý v rozporu s návodem výrobce a záruka padá. Má se nabít jednou, a vystřelit.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#6 » úte 16. srp 2022, 22:21

Jarda.Jezek píše:A co je trochu přiškrtit?...

Uvědomuješ si vůbec, co jsi napsal? Ještě přiškrtit náboj, co už má zmenšený spalovací prostor???!!! To ještě více navýší komorový pMAX!!!

U "zalezlých" střel strašně moc závisí, jakým prachem je náboj laborovaný. Pokud budete mít plnotučné devítky, nasypané až skoro pod střelu (např. s prachem S020 apod.), tak se zase tak moc neděje. Ale pokud budete mít nějaké "terčovky" či myší prdy s rychlým prachem (D032 ap.) kde je ho sotva půl nábojnice, tak to může být problém a extra zalezlá střela může vyšponovat komorový pMax do nebes... (A následně tamtéž odeslat i střelce)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#7 » úte 16. srp 2022, 22:34

Čti znovu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#8 » úte 16. srp 2022, 22:43

HLAP píše:Reklamovat určitě ne. Pokud náboj 20x nabiješ, tak je použitý v rozporu s návodem výrobce a záruka padá. Má se nabít jednou, a vystřelit.
Tak to mě zvedlo z postele a šel jsem číst návod na náhodně zvolené krabičce lugerů. Nic takového tam napsáno nebylo. Pravda, krabička nebyla od xrg ale fmj, ale divil bych se, kdyby to na xrg bylo. Fakt to tam je?

Edit: Psal jsem xrg, ale myslel jhp.
Naposledy upravil(a) Jarda.Jezek dne úte 16. srp 2022, 23:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#9 » úte 16. srp 2022, 22:50

Tak jsem se zvedl z postele taky :)
A na krabičce jsem to nenašel, to máš pravdu.
Tak já udělám něco jiného - ráno vyfotím JHP náboj, který je po 20 nabití o 2mm kratší a přední dutinu už má skoro uzavřenou, a pošlu dotaz na S&B, co s tím. A dám vědět, co mi řeknou.
Ale že by se mi chtělo reklamovat jeden náboj za 10 korun každé 3 týdny, to se přiznám, že se mi nechce, a budu je vyhazovat.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#10 » úte 16. srp 2022, 23:12

Potkávat se někde, rád bych si je vzal a povytáhl na původní délku. Pak bych je ekologicky zlikvidoval.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#11 » stř 17. srp 2022, 07:59

Ach jo, kdy uz se ti lidi nauci nabijet tak, aby jim strely nezalezaly...?
Navod treba youtube Honza shooter.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#12 » stř 17. srp 2022, 13:24

Zalezla strela pro mne je 1mm. Pak jde na odpal.
To se deje vatsinou po cca 25 az 30 nabitich.
Vystrelit takto 1mm zalezlu strelu "je bezpecne".
Muj extrem je (a to sem nevexel ze se to nesmi) odpalit zalezlou strelu 2.5 mm.
Glock to vydrzel. Kdyby ne. Tak by sel na reklamaci :twisted:


Co se tyce nabijeni vedenim zaveru a pak dorazeni zaveru ze zadu. to sem neskousel ale chystam sa na to.. chci overit hlavne spolehlivost odpalu. Vim ze je to setrny system nabijeni ale jak rikam neskousel sem jeste spolehlivost tohoto druhu nabiti

Ja tedkom v poslednom case zbran uz ani nevybijem. Mam certifikovany trezor prichicen do podlahy a steny takze nebojim se tam nechat nabitou zbran.
Vybijam ju jenom kdyz mam zrovna "susiacu naladu" coz ted moc neni posledne mesice.
A takovym znamenim ze zbran bude na 100% nabita je ze je odlozena v trezore spolu s puzdrom.
100% nabitu ju beru i kdyz vim ze je vybita. Proste kontrolujem furt. Je to zvyk. Takze se nebojim "nehody"

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#13 » stř 17. srp 2022, 14:48

Veřejně to radši nepiš, že porušuješ § 58 Zabezpečení zbraní a střeliva - odstavec 6:
"(6) Přechovávaná zbraň musí být v nenabitém stavu, to znamená, že zbraň není nabita náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo v nábojových komorách válce revolveru."



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#14 » stř 17. srp 2022, 16:40

Mam pocit ze v certifikovanom trezorre moze byt. Ale nehadam sa. Pro jistotu teda zjednam napravu. Uz jednou u mne policajti boli na nahodnej kontrole :roll:



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#15 » čtv 18. srp 2022, 11:38

Ad "přechovávaná zbraň" - umím si představit uskladnění, ale fakt nevím, co mám přesně rozumět pod uložením nebo uschováním. Jaký je mezi nimi rozdíl, a hlavně zda to lze použít, pokud zůstávám přítomen v objektu. Jestli "odložení" pobočné zbraně - ať do šuplíku, na noční stolek nebo do trezoru - je "přechovávání".
A pokud se bavíme o režimu zákona 119/2002 Sb., tak ten neumožňuje náhodnou kontrolu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů