V komoře / nesmrtici střelivo 9mm Luger

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » pát 3. bře 2023, 18:08

Ahoj lidi, řeším s manželkou problém. Já nosím v komoře, ona je zásadně proti. Varábí se, nebo je někde k dostání, např gumové střelivo?Domluvili jsme se, abychom se věčně nehádali, že v komoře budu nosit něco nesmrtícího, dále pak samozřejmě JHP... napadlo mě nosit tam ,,slepý", ale tam je problém, že nedojde k opětovnému nabití zbraně při výstřelu - takže blbost. Takže hledám variantu, dokážete poradit, zda se dá něco koupit?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2 » pát 3. bře 2023, 18:34

Jestli to má spolehlivě přetahovat závěr, tak to musí mít nějakou hybnost. Pokud manželka nedovolí střílet na jedno zmáčknutí spouště, ale na dvě už to nevadí, tak je logickým řešením revolver. Ale ještě jsem neviděl, že by někdo doporučoval nosit na střídačku různé typy střeliva. Koleduje si to o průser a třeba konzistentní tréning tím taky velmi utrpí.

Co konkrétně jí vadí?

Že máte malé děti a chce snížit riziko tímto způsobem? - Co třeba SA/DA zbraň?
Bojí se nehody při běžné manipulaci při nošení? - Taktéž SA/DA a/nebo zbraň s pojistkou.
Bojí se, že to prostě samo vystřelí v kalhotách? - OSVĚTA a nebo třeba dlaňová pojistka může někomu přinést klid na duši.

Ty návrhy ty problémy samozřejmě zcela neřeší, ale zmírňují a mohlo by to na uklidnění ženy stačit. Ono gumové střelivo by stejně dítě mohlo zabít skoro stejně dobře a koule ustřelit taktéž, ani to není řešení.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » pát 3. bře 2023, 18:39

Ono, na pocuchání koulí by stačil i ten slepý.

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#4 » pát 3. bře 2023, 18:40

No, spíš se bojí že mi to ustřelí něco v kalhotech, osvěta nepomáhá :-D ... proto mě napadlo mít v komoře neletální střelivo a tím jí umlčet jednou pro vždy... Samozřejmě znáte ,,ženy" ... můj výmysl to není, a rozvádět se kvůli tomu nechci :-D ... Proto jsem chtěl jít cestou gumového projektilu nebo něčeho podobného... (Glock19 gen5)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#5 » pát 3. bře 2023, 18:49

Mám vyzkoušeno, že náboj s gumovou či plastovou střelou nenatáhne závěr a nepřebije podobně jak slepák. Aby to natáhlo závěr, musí mít střela určitou hmotnost. Je to tedy použitelné jen v revolveru.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#6 » pát 3. bře 2023, 18:57

Nosit v komore je v nasich koncinach nesmysl. Kolik lidi pouzije rocne strelnou zbran? Kolik z toho si zachranilo zivot nabojem v komore? 0,00000….1.

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#7 » pát 3. bře 2023, 19:00

JYbour píše:Nosit v komore je v nasich koncinach nesmysl. Kolik lidi pouzije rocne strelnou zbran? Kolik z toho si zachranilo zivot nabojem v komore? 0,00000….1.



Chápu, ale každý to nosíme jinak, každý máme jiný názor. :-)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#8 » pát 3. bře 2023, 19:08

Ja vim, ale pokud bych to resil tak, ze bych uvazoval nad nespolehlivym strelivem, bude lepsi mit komoru prazdnou a v zasobniku neco poradnyho.

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#9 » pát 3. bře 2023, 19:09

JYbour píše:Ja vim, ale pokud bych to resil tak, ze bych uvazoval nad nespolehlivym strelivem, bude lepsi mit komoru prazdnou a v zasobniku neco poradnyho.


jojo zásobník full JHP Hornady - critical defend.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#10 » pát 3. bře 2023, 19:09

Kraic píše: Takže hledám variantu, dokážete poradit, zda se dá něco koupit?

Dá se pronajmout psycholog, ať manželka nekecá do cizích věcí.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#11 » pát 3. bře 2023, 19:18

Svojho casu robila firma Mesko aj SB nesmrtiace strelivo do revolverov 38/357 pre zasahy v lietadlach a vlakoch. Tymto strelivom bol usmrteny clovek pri nahodnom zasahu na kontaktnu vzdialenost. Tiez plastovym strelivom 38 Spec usmrtil ochrankar klubu cloveka pri vystrele z bezprostrednej blizkosti. Dokonca aj slepy nabio ci nabojka s drazdivou latkou moze sposobit pri strelbe na kratku vzdialenost vazne poranenia ci smrt zasiahnutej osobe. Druha strana mince je ze to moze sposobit smrt samotnemu obrancovi ak je utocnik mimo ucinny dosah takehoto nesmrtiaceho streliva.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#12 » pát 3. bře 2023, 19:21

JYbour píše:Nosit v komore je v nasich koncinach nesmysl. Kolik lidi pouzije rocne strelnou zbran? Kolik z toho si zachranilo zivot nabojem v komore? 0,00000….1.

Na tenhle blábol jsi přišel jak? Je třeba si uvědomit, že pravděpodobnost samotnýho přepadení je asitak skoro nulová. Podstatné slovo je SKORO... Problém ovšem nastane tehdy, když k tomu opravdu dojde. A jak bude přepadení vypadat? No lump na tebe prostě skočí. Neuděláš nic. Když, budeš rád, když zbraň zalehnutej na zemi vydoluješ z pouzdra, protože současně se pokoušíš odrazit totálně blízké útoky. A teď se pokus zbraň v tomhle ještě natáhnout. Ujišťuju tě, že to nedáš a zjistíš, že je ti zbraň bez náboje v komoře úplně k ničemu.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#13 » pát 3. bře 2023, 19:40

Presne, predstav si, ze jsi zalehnutej a vytahujes nabitou zbran, velka pravdepodobnost, ze u toho postrelis sebe nebo nezucastnenou osobu, kdezto natahnes jeste pred zalehnutim a uz tohle pravdepodobne zastavi eskalaci problemu. Ale 100 lidi, 100 nazoru.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#14 » pát 3. bře 2023, 19:40

Nekrmte Trolla. :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#15 » pát 3. bře 2023, 19:49

JYbour píše:Nosit v komore je v nasich koncinach nesmysl. Kolik lidi pouzije rocne strelnou zbran? Kolik z toho si zachranilo zivot nabojem v komore? 0,00000….1.
K té nule si připočti jedničku, protože já jednoho, co přežil útok jen díky náboji v komoře, znám osobně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů