V komoře / nesmrtici střelivo 9mm Luger

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#16 » pát 3. bře 2023, 19:59

Pánové, netrollte se tu :-) ... já jen chtěl názor na tu munici, pokud se chcete hádat, najde se XY témat .... :-) díky

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#17 » pát 3. bře 2023, 20:01

JYbour píše:Presne, predstav si, ze jsi zalehnutej a vytahujes nabitou zbran, velka pravdepodobnost, ze u toho postrelis sebe nebo nezucastnenou osobu, kdezto natahnes jeste pred zalehnutim a uz tohle pravdepodobne zastavi eskalaci problemu. Ale 100 lidi, 100 nazoru.


Napřed by musel hrábnout na spoušť...
A když proti Tobě stát vyfetlo s nožem (stalo se mi před cca 20 let cestou z tréninku sebeobrany), tak na táhnout nestihneš, protože vytáhneš a už bude u Tebe... Já tehdy jen zvedl "ruce vzhůru" a s úkrokem stranou vytáhl z batohu čouhající tyč (cca 50cm) a trefil ho do ruky.. I když tasení trénuju, tak natáhnout bych nestihl (ani vytáhnout nůž, tyč byla nejrychlejší řešení s jedním pohybem vytasení rovnou do úderu).


Kraic: Manželce se takdy nadrcnutý G48 moc nelíbí, tak holt opakuju osvětu a už nedržkuje... 8-)



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#18 » pát 3. bře 2023, 20:02

Je to stejný, jako nechat nastartovaný auto na parkovišti, kde se něco děje. Taky se může rozjet a někoho zranit. Když víš, jak funguje ručka, riziko klesá k nule.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#19 » pát 3. bře 2023, 20:04

JYbour píše:Presne, predstav si, ze jsi zalehnutej a vytahujes nabitou zbran, velka pravdepodobnost, ze u toho postrelis sebe nebo nezucastnenou osobu, kdezto natahnes jeste pred zalehnutim a uz tohle pravdepodobne zastavi eskalaci problemu. Ale 100 lidi, 100 nazoru.

To nestihneš. Nestihne to ani profík, kterej to bude v relativní pohodě předvádět. Mrkni na video HT. Pak si pár z těch cviků zkus a pak něco vyprávěj.
https://www.youtube.com/watch?v=RJzw4liFaZA

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#20 » pát 3. bře 2023, 20:05

P.V. píše:
JYbour píše:Presne, predstav si, ze jsi zalehnutej a vytahujes nabitou zbran, velka pravdepodobnost, ze u toho postrelis sebe nebo nezucastnenou osobu, kdezto natahnes jeste pred zalehnutim a uz tohle pravdepodobne zastavi eskalaci problemu. Ale 100 lidi, 100 nazoru.


Napřed by musel hrábnout na spoušť...
A když proti Tobě stát vyfetlo s nožem (stalo se mi před cca 20 let cestou z tréninku sebeobrany), tak na táhnout nestihneš, protože vytáhneš a už bude u Tebe... Já tehdy jen zvedl "ruce vzhůru" a s úkrokem stranou vytáhl z batohu čouhající tyč (cca 50cm) a trefil ho do ruky.. I když tasení trénuju, tak natáhnout bych nestihl (ani vytáhnout nůž, tyč byla nejrychlejší řešení s jedním pohybem vytasení rovnou do úderu).


Kraic: Manželce se takdy nadrcnutý G48 moc nelíbí, tak holt opakuju osvětu a už nedržkuje... 8-)



... no asi jediná možnost opakování je matka moudrosti... a nebo jí řeknu že tam mam slepej, ona pozná houby a kontrolovat to nepůjde :-D ...



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#21 » pát 3. bře 2023, 20:16

Ženě lhát se nevyplácí. Ví o tom daleko víc, než muži.
Jediný způsob, jak jí přesvědčit, je vzdělání. Zavalit informacema. Zatáhnout jí do střelecké komunity.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#22 » pát 3. bře 2023, 20:17

To je jako s řízením. Taky si do toho nenencháš asi mluvit. Tak s nošením bych to viděl stejně. Nosíš ty, ne manželka. Ty by ses měl rozhodovat, jak nosit budeš. O tom přece nemůže žena rozhodovat za tebe. Ona tasit v případě průšvihu nebude. To budeš ty.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#23 » pát 3. bře 2023, 20:41

Carloss píše:To nestihneš. Nestihne to ani profík, kterej to bude v relativní pohodě předvádět. Mrkni na video HT. Pak si pár z těch cviků zkus a pak něco vyprávěj.
https://www.youtube.com/watch?v=RJzw4liFaZA


Jo, vybíhání na určení vzdálenosti musím mít vzdálenost cca 7m (u pána cca 50let s bříškem) k vytasení a zapíchnutí (bez natahování), "od boku" jsem měl vzdálenost cca 3m.
Naposledy upravil(a) P.V. dne pát 3. bře 2023, 20:46, celkem upraveno 1 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#24 » pát 3. bře 2023, 20:44

Zkus ukecat na brokovej, pokud ale najdes takovej, co pretahne. Ja jsem kdysi, pred 30 lety koupil Lugery s plastovou strelou, byla to hlinikova hylzna a pres ni pretazena svetlemodra sprcka, kde spicka byla strela. Nepretahovalo to, ale diru do vlnityho plechu jsem s tim v ramci demonstrace neletalnosti udelal. Takze od te doby neverim na tyhle blbiny. Navic neumim si predstavit, ze mekka gumova strela bez kosicku ladne profrci 9 mm laufem bez nejakeho rizika a pritom spolehlive natahne zaver. Tvrda pak zblizka nemuze byt neletalni.

Asi bych investoval vic casu do osvety manzelce a nebo nosil revolver s prazdnou prvni.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#25 » pát 3. bře 2023, 22:07

Kraic: Myslím, že v životě jsou podstatnější věci než jestli mít v komoře nebo nemít. Pokud žena nedá třeba ani na rady z HD, mají pěkně zpracované video, tak bych prostě s nábojem v komoře nenosil.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#26 » pát 3. bře 2023, 22:26

Třeba je jeho manželka proti z ryze praktického pohledu, např. jestli nosí P320 v appendixu apod.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#27 » pát 3. bře 2023, 22:58

Kraic píše:No, spíš se bojí že mi to ustřelí něco v kalhotech, osvěta nepomáhá :-D ... proto mě napadlo mít v komoře neletální střelivo a tím jí umlčet jednou pro vždy...


Pokud bys měl tak blbou zbraň, nebo tak blbé pouzdro, že by to mohlo vystřelit v kalhotách, pak ale neexistuje střelivo, které by ti nezměnilo gender. Přijdeš o vercajk i s gumovým, i brokovým, i slepým nábojem :)



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#28 » sob 4. bře 2023, 00:29

Dovolim si jen podotknout, ze gender by mu zustal. Pohlavi jsou jen dve a o to by zrejme prisel.. ;-)



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#29 » sob 4. bře 2023, 08:23

Získej ženu na svou stranu. Moje milá, nedávno tvrdá pacifistka, má dnes lovecký lístek, revolver...baví ji gongy a tak.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#30 » sob 4. bře 2023, 08:55

Nevím co je ženě do toho.My se o tom doma vůbec nebavíme.Já nosím pořád v komoře

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů