Zalezlá střela od častého nabíjení

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#16 » čtv 18. srp 2022, 12:36

Spíš bych používal termíny jako držení a nošení...ono to pak je lépe pochopitelné a lze jednoduše najít odpověď.

a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#17 » čtv 18. srp 2022, 13:23

ja bych spis drzeni vs noseni v tomto pripade absolutne nepouzival, pretoze to do toho akurat zavedie bordel. Mam zbran na opasku stale rovnako - som vo vlastnom dome -> drzim, vyjdem na dvor -> drzim, prejdem cez branku na ulicu -> nosim. Ako toto pomoze vysvetlit uskladneni, ulozeni nezo prechovavani?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#18 » čtv 18. srp 2022, 14:09

Eagg píše:Uz jednou u mne policajti boli na nahodnej kontrole


Co to je taková náhodná kontrola? Jak konkrétně proběhla? Jaké bylo odůvodnění a jak vypadal protokol?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#19 » čtv 18. srp 2022, 14:16

Řekl bych, že je to něco podle § 67 Zákona 190/2003 Zb. o strelných zbraniach a strelive.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#20 » čtv 18. srp 2022, 14:29

Otázka je, jestli se Eagg vyskytuje v Česku, nebo na Slovensku. Ty odkazuješ slovenskou legislativu. V té české už odpověděl Piggy.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#21 » čtv 18. srp 2022, 14:53

§ 58 hovoří o Zabezpečení zbraní, a tam se píše o nošených, že mají být po celou dobu pod dozorem, a pak o držených, kterými se rozumí uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně"). A to je to pravidlo o počtu zbraní v plechových skříních, nebo trezorech, nebo místnostech s alarmem.
Takže odstavec 6, který hovoří o povinnosti vybít zbraň "přechovávanou", tím myslí zbraň drženou, uschovanou, uloženou, uskladněnou. Prostě ta, co není nošená, má být vybitá.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#22 » čtv 18. srp 2022, 15:29

Právě, nevím, jestli Eagg cituje zkušenost z Čech nebo ze Slovenska. Tam to možné je.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#23 » čtv 18. srp 2022, 21:04

Jenom kratce k te moji vete.
Sused mne videl cez okno susit (nemiril sem ven oknom, ani venku. Miril sem na terc doma na stene a proste odpaloval)... Clop clop policia... vsechno overili, v poradku. Tomu se rika nahodna kontrola. Ani nevys jak a mas je doma a nemusis mit ani Ackovu zbran. (A bavim sa cely cas o CR ja mam zbrane a ZP CR ne SR i kedxsom SR ) ;)

Hele xrgcka Vam zalezaju nebo ne? Muj glock je zere ale nenosim je zatim. No zvazuji prechod na ne. Jak je to ale ze zalezanim strel? Je to lepsi nez u klasickych JHPciek?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#24 » čtv 18. srp 2022, 21:20

Holt doba je zlá. Když si vzpomenu, co jsem dělával se zbraněmi před mnoha dávnými lety a sousedi byli v pohodě - dělat to stejně dnes přijedou na mě v obrněncích a ubytují mě na Kubě.

Tohle téma by si zasloužilo vlastní vlákno. Moderátor místo napomínání by mohl relevantní příspěvky do něj vyčlenit... Kdyby byl tak laskav.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#25 » pát 19. srp 2022, 10:03

@Eagg a to si na základě sousedova pohledu přes okno opicajti vyžádali soudní příkaz, nebo odkdy se sušení doma s něčím, co klidně mohla být airsoftka, důvodným podezřením na změnu zdravotního stavu? /OT

@Admin jestli máš lepší vlákno, tak prosím přeřadit. Díky



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#26 » pát 19. srp 2022, 18:51

getsome: Představuji si to tak, že Eagg je kus chlapa, navíc mluví divně česky, takže když ho vidí soused jak doma něco dělá s pistolí, zavolá policii. Policie může přijít a zeptat se, co dělal, ten to vysvětlí a celé to hasne. Počítám, že policie si taková oznámení musí ověřit už z principu. Nemůžou si říct, to byla nejspíš Airsoftka, nebo maketa, a nechat to plavat. Ale můžou to udělat slušně a rozumně a pak je rozumné jim vyjít vstříc.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#27 » sob 20. srp 2022, 00:29

Getsome. Jaky soudni prikaz? Nic zle sem neudelal, a proto sem nemel problem jim vsechno ukazat ze je v poradku. Nebudu se snima vykecavat o tom ze nemaji pravo vejit do baraku atd. Slusne sme pokecali a sli dal. Jeste mne pochvalili ze mam certifikovany trezor i kdyz,nemusim vzhledem na pocet zbrani.
Je to jak pise "risa" musi preverit oznameni i kdyby to bola blbost. Vubec ale nechapu jak mne moch soused videt. Nebolo to v noci pri roznutom svetle. Ale klasika cez den. Zrejme pouzil nejakou optiku i on . ... Nastastie uz je klid. Z me strany zajimava skusenost.
Admin nam da doraz vsem banny.

Hele podme se pobavit jak natahnout naboj do komory setrne?
1. Natahnu,
2. sprevadzam zaver az na konec,
3. Pak mirne popotahnu abych videl ze naboj tam je a zaroven videl ze vytahovaci drapek se chytnul nabojnice, cize ju vytahuje ven...
4. Pak zaver vratim
5. Dorazim zaver ze zadu
6. Popotahnu zasobnik jestli je zajisten
A hotovo?

Nebo dejte jiny navod jak setrne a,spolehlivo natahnout nosene naboje do komory?
Ja to zatim robim furt stejne jenom bod 2 nahradzuju razantnym pustenim zaveru... co ale vede k znehodnocovani naboje tym xe strela zaleza.

Proto sem nevybijel protoze nosim 24/7 a kolikrat aj 5 ci 8 x za den jedu z domu pric. Takze tolik krat za den nabijet mi pride hodne zbytecne. To pak jeden naboj vydrzi tak 4 dni a je zalezli.
Takze jak to delaye s tema nosenejma nabojma?

A co ty XRGcka? Zalezaju nebo ne? Pri klasickym razantnym nabiti myslim.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#28 » sob 20. srp 2022, 06:21

Kes chces setrit naboje, prejdi na “izraelsku” skolu. :-D :-D :-D :-D Tieto nezmyselnosti co popisujes mozu vyustit akurat do nejakeho pruseru. Ak, tak men naboj co nabijas prvy a raz za mesiac ich vystrielaj a nahrad novymi.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#29 » sob 20. srp 2022, 12:36

Já někdy tímhle postupem natahuji do komory taky, když nechci dělat zbytečný rámus. Chce to fakt kontrolu, že závěr je správně dovřený. U žádného střeliva jsem nikdy zkracování nepozoroval, ale ono se mi moc střelivo ve zbraních za studena neošoupe a xrg /jhp nenosím. Zatím. Pokud je budu nosit a budou se mi krátit, tak je zaškrtím, jak jsem už doporučoval. V takovém případě je pochopitelně otestuji, jak se chovají. A to by v tom byl čert, aby se krátily i potom.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#30 » sob 20. srp 2022, 13:07

Hoši, kontrola zbraně po nabití je v tomto vláknu off-topic, stejně jako "izraelský" způsob. Pro naše podmínky a zejména pro naše SF zbraně je velmi nedoporučovaný. Většina použití zbraně v sebeobraně je na vzdálenost 0 - 3 m, tam opravdu není čas na nějakou manipulaci navíc. Nebo si myslíš, že na tebe někde vystartuje zfetovaný morgoš, srazí tě pěstí na zem a ty budeš v té záplavě adrenalinu schopen vytasit, natáhnout a vyřešit situaci? Jako sorry, ale buďme realisté.
Kontrola zbraně po nabití, kterou popisuje Eagg a kterou si asi nadriloval na kurzu HT, je důležitá z důvodu kontroly správně doraženého zásobníku. Komu z nás se nestalo, že nabil, natáhl a nenedrcl? Na MV-201 se mi to stalo několikrát a jsou to zbytečně ztracené vteřiny, na které v reálném fajtu není čas. U Glocku je vidět, jestli je náboj v komoře, potáhnutí maximálně ověří, že je v pořádku drápek a doražení, že se závěr nikde nepřibrzdil a nemám závadu. Tohle všechno je v pořádku, nicméně nelze nenadzvihnout obočí nad tím, jak se zbraní Eagg zachází v běžném životě. Tam jsem na pochybách, že je to bezpečné a jeho ubezpečování mě v tom nijak neuklidňuje. Lidé se prý dělí na ty, kteří si vystřelili a kteří si vystřelí. Tak je jen modli, aby ti v ose laufu stála váza z období dynastie Pong nebo nová 4K televize od Šamšulina. Proto mít někde za sádrošem manželku nebo dítě, to nechci domýšlet. Za sebe - přijdu domů, vybiju zbraň, dám mířenou (!!!) ránu jistoty a zbraň odkládám na určené místo.

Pro záujemcov - pár slov k historii "izraelského" způsobu: https://www.ammoman.com/blog/the-theory ... eli-carry/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů