Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#586 » stř 1. čer 2022, 05:40

Já nikdy neměl otisk na střele, ale velký problém se zaklepavanim při opětovném vybíjení a nabíjení.
Vystřelit to šlo vždy v pohodě :D

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#587 » stř 1. čer 2022, 08:27

Na tento problem se zaklepavanim pri nabijeni a vybijeni jsem take prisel, ale pouze nahodou. Mel jsem takto "infikovane" 4 naboje, tak jsem je nechal spravci na strelnici. Pro jistotu jsem je nezkousel vystrelit.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#588 » čtv 2. čer 2022, 07:01

Je to proste blba varka Sterlingu, co ji moc trci strela.
Co se tyce zalezani, tak na to funguje pomalu rucne dovirat zaver pri nabijeni. Nenechat ho nabit pomoci vratne pruziny. Nebo naboj vlozit zeshora za drapek vytahovace a takle ho nabit. U nekterych zbrani to tak jde.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#589 » čtv 2. čer 2022, 17:19

"Trčí střela"... vzal jsi aspoň šupléru a změřil jsi to?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#590 » čtv 2. čer 2022, 17:51

Proc bych to meril? Delka sama o sobe nic neznamena. Zalezi na tvaru strely.
Navic ten srac nejde do 5 pistoli, plus dalsi v obchode.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#591 » čtv 2. čer 2022, 18:14

Proč bys to měřil? Snad abychom se bavili o exaktních parametrech na základě nějakého fyzikálního měření a ne o JPP a dojmech. O měření délky jsem nic nepsal. ;-) Ono to chce toho přeměřit kapku víc. Takže nakonec vůbec nemusí "trčet střela". Jak jsi nakonec sám napsal. Nevím, jestli jsi četl můj předchozí příspěvek k tomuhle problému, ale nevypadá to.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#592 » čtv 2. čer 2022, 18:30

Takže teď už víme, co určitě NENOSIT. Ale jaké jsou tedy Náboje 9x19 vhodné na "nošení"?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#593 » čtv 2. čer 2022, 19:59

Sell-Bell XRG. Snad nedělám nedovolenou reklamu. Je to civilní verze toho policejního střeliva s homogení střelou a řízenou deformací.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#594 » čtv 2. čer 2022, 20:07

Neber to spatne, ale proc zrovna XRG? Jsou na trhu chvilku, kde jsou nejake zdlouhodobe zkusenosti, jakekoliv testy? Jako mam je taky, ale tezko doporucit oproti jinym, ktere maji vsude milion recenzi a testu.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#595 » čtv 2. čer 2022, 20:11

Nenašelk jsem jiné homogenní. Podle parametrů jsou jen o malinko pomalejší než to, co maj poldi. A ti je nemaj týden. Jistě, chtělo by to vidět třeba v gelu... ale nějak se mi nechce věřit, že když funguje jedno, nemělo by fungovat druhý.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#596 » čtv 2. čer 2022, 20:47

Magtech 9c.

Metafora:
A: co si mám dát na chleba?
B: Dej si severomoravske máslo.
A: Hele nezlob se, ale proč doporučuješ severomoravske máslo? Vyrábí to týden, testy žádný, o žádném jsem neslyšel ale počet průjmů neznámý.
B: tak jdi do .. Ehm tak se neptej když nechceš poradit.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#597 » čtv 2. čer 2022, 20:59

Carloss píše:Nenašelk jsem jiné homogenní.

Prosím o vysvětlení neznalému - co to homogenní vlastně znamená? Slovo jako takové znám :-) ale nevím co si pod tím představit v tomhle konkrétním případě..?
Výrobce píše "vyznačuje se téměř 100% zbytkovou hmotností při průchodu jakoukoliv překážkou" - to je ono?
Stejně nevím co si pod tím představit, díky za rozšíření obzorů :-)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#598 » čtv 2. čer 2022, 21:00

Audis, Bob: V podstatě cokoli SCHP. Jrn u nás poněkud k dostání moc nejsou. Viděl jsem je v .45.
Naposledy upravil(a) Carloss dne čtv 2. čer 2022, 21:06, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#599 » čtv 2. čer 2022, 21:06

Espezetka píše:
Carloss píše:Nenašelk jsem jiné homogenní.

Prosím o vysvětlení neznalému - co to homogenní vlastně znamená? Slovo jako takové znám :-) ale nevím co si pod tím představit v tomhle konkrétním případě..?
Výrobce píše "vyznačuje se téměř 100% zbytkovou hmotností při průchodu jakoukoliv překážkou" - to je ono?
Stejně nevím co si pod tím představit, díky za rozšíření obzorů :-)


To je spíš důsledek. Principem je, že střela není ze dvou materiálů, tedy z měkkého jádra a tvrdšího pláště, ale z materiálu pouze jediného. V tomto případě CuZn10. Důsledkem je, že oproti FMJ, HP, JHP a podobných konstrukcí se střela nemůže takříkajíc "svléknout", což se u klasických plášťovaných JHP střel při průchodu měkkým materiálem běžně děje. je na to celkem dost videí, včetně toho, že se různé komponenty, nejčastěji plášť ještě tříští na malé fragmenty. K tomu u homogenních střel s vhodně konstruovanou řízenou deformací prakticky nedochází, střela se kráááásně otevírá bez rozpadu. Pár videí se na to taky dá najít.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#600 » čtv 2. čer 2022, 21:14

Kalič píše:Takže teď už víme, co určitě NENOSIT. Ale jaké jsou tedy Náboje 9x19 vhodné na "nošení"?


No a proc ne ty drive zminovane 115gr Guardian Gold? Jsou jedny z nejlepsich co do expanze a hloubky vstrelu, dlouhodobe se tu daji koupit jsou relativne presne i prijemne na strelbu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů