Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#481 » stř 13. říj 2021, 18:15

Díky za tipy. Zkusil jsem jen zvlášť do té hlavně to dát a na to, že proporčně je ten náboj totožný s klasickou 9mm, tak prostě do hlavně nezajede jak má :-/

Tak to asi fakt ani nebudu zkoušet střílet :-D

3.png
1.png
2.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#482 » stř 13. říj 2021, 18:41

Zajímavé jaká je to šarže a rok výroby?



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#483 » stř 13. říj 2021, 19:13

Pro zajímavost jsem je zkusil takto vložit do hlavně své P-10C, jelikož je nosím. Oproti FMJ od ostatních výrobců, které mám doma (Getload, SB, AlsaPro a STV) je JHP od Sterlingu opravdu o něco výše, ale jsou to řádově setiny až desetina mm. Zatím jsem jich vystřílel 2 krabičky na zkoušku bez problému.

Koupeno v dubnu v Bearece, na nábojnicích je rok výroby 2018.



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#484 » stř 13. říj 2021, 19:38

Sériové číslo je špatně čitelné a rok výroby jsem 2021. Takže lahodný aktuál :-D



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#485 » stř 13. říj 2021, 19:44

Já mám taky rok 2018 a nemám s nima problém takže být tebou náboje reklamuju. Zřejmě špatná šarže.



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#486 » stř 13. říj 2021, 19:53

Díky moc za tipy, asi to fakt vrátím radši. Riskovat střelbu s nima nechci :-) díky!



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#487 » stř 13. říj 2021, 21:21

Vyzkoušena krabička v G19... Nebyl problém, ale kopou. Jsou to moje EDC



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#488 » stř 13. říj 2021, 22:06

Kubas09
Zbav sa ich, je jedno co tu kto pise ze mu funguju. Tebe robia problemy, tak by bolo nerozumne ich pouzivat a nosit uz uplna sialenstvo.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#489 » sob 16. říj 2021, 22:34

Ta strela neni do spicky, jako u ostatnich naboju. Takze se strela na 99% procent zasekne o vyvrt a dal uz nepusti. Aby mohla pekne dosednula nabojnice do komory. Tohle by se dalo odpustit zacinajicimu prebijeci, ale fabrice ktera tenhle naboj vyrabi zvlaste pro obranne ucely, tak to je neodpustitelne a jenom to znaci o jejich kvalite.

Takove naboje vratit a koupit si od solidniho vyrobce kvalitni naboje. Preci jen jde o zivot, tohle pouzivat.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#490 » ned 17. říj 2021, 09:56

Možná by bylo zajímavé to proměřit. To JHP mi na fotce od pohledu přijde baculatější v oblasti "krčku".



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#491 » pát 10. pro 2021, 00:15

Ahoj
Z testov hard task kedy delali velky test streliva s vyssim ranivym ucinkom najlepsie si viedli naboje Steerling. Dlho som ich zhanal no nikde ich nemali az doted.
https://www.defendia.cz/strelivo/streli ... jhp-124gr/
Chcem si ich kupit na nosenie a vymenit tak povodne nosene selieri JHP. Akurat ze sellieri mam vyskusane aj na strelnici v podstate ziaden rozdiel oproti FMJ selierom...(myslene jako ze to nedela nic neobvykle so zbranou) o vyssej ranivosti nepochybujem ale nemohol som to vyskusat kedze som strielal len na papierovy terc a zelezne pontomi.

Otazka znie, ma niekto skusenosti s tym steerlingom?
Momentalne nemam cestu do ostravi kde maju tie steerlingi tak by som rad skusenosti ak ich niekto strielal. Hlavne ci sa pri strelbe sprava zbran nejak jinak, vatsie slupky, pripadne zaznamenane zavady a podobne. Dik.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#492 » pát 10. pro 2021, 15:23

ToF píše:cema: On Glock je asi přeci jen odolnější. U P365 se zbraň dost hnusně zasekla - závěr vzadu a kryt úderníku spadlej dolu, bylo třeba ho ručně vrátit na místo, opakovaně, zadek nábojnice byl nafouklej (hodně) a v několika případech co se nám podařilo nábojnice vůbec najít (lítaly opravdu daleko) zápalka po vystřelení vypadla.

Ve Fantomu taky nic moc, tak z deseti výstřelů 2 nebo 3 záseky, prostě ta nábojnice byla trochu po vystřelení vzadu nafouklá, sice míň než u P365 ale i tak to stačilo na zaseknutí zbraně. Mám víc krabiček ale tu nedostřílenou sem dal zpátky do Best Patronu, tak to tam teď řeší s výrobcem.

Jak řikám, možná jen špatná várka, to se prostě stane. Chce to prostě vždycky pořádně vyzkoušet. Za to Magtech JHP je pohoda klídek...

P365 mela ocividne s timto problemy. Proto u XL verze a mozna i u novejsich p365 doslo ke zmene na uderniku\casti, co drzi celo zaveru. XLku uz nestaci zamacknout zadni cast uderniku a sundat celo,ale musi zdeformovat a zamacknout zadni cast uderniku.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#493 » pát 10. pro 2021, 19:58

Takze na noseni magtech je lepsi nez selier jhp?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#494 » pát 10. pro 2021, 21:12

Co myslíš tím "lepší"? V testu Hard Tasku byly, tak výsledek v gelu jsi mohl vidět. Jestli ti budou ve tvé zbrani závadit méně, stejně, více si nejlépe vyzkoušej sám.
BTW, četl jsi tohle vlákno? Henry si dal celkem dost práce s testem různých střel a laborací, včetně fotodokumentace. Má moc pěkné výsledky.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#495 » pát 10. pro 2021, 22:45

Jsou nějaké novinky ve světě jhp?
- ve světě prototypy?
- v ČR v prodeji?
- v prodeji něco co tu před rokem nebylo?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů