Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#391 » sob 27. bře 2021, 07:00

MRBLUE. klasický FMJ jsem nezkoušel jen ten včera ten prebijeny střela je od S/B váha 92 gr.
KapitakPacicka. Ta rychlost 366 z G17 je navazka SP2, 7.5 gr. A ten zbytek 391 až 400 je SP2, 8.2 gr. Ta slabší laborace byla abych viděl jak to bude chodit z G43 a jestli se bude střela otvírat i při nižší rychlosti.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#392 » sob 27. bře 2021, 13:09

Protože jsem nikdy nepřebíjel, chci se na základě Henryho testu zeptat. Jak je to s "nošením" přebíjeného střeliva pro účely sebeobrany dle platného zákona od 1.2.2021? Díky.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#393 » sob 27. bře 2021, 15:17

Nijak. Střelivo jako střelivo. Pokud ovšem při přebíjení použiješ expanzní střely, potřebuješ výjimku.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#394 » sob 27. bře 2021, 16:37

Henry: Takze zahada rychlosti strel, je vyresena :D

greenhorn: je to jak ti pise Piggy. Ovsem je treba mit prebijenky, pouze vlastni vyroby. Pokud se tedy nejedna o prebijenky s cipem. Jen u te prebijene munice je trosku hazard s tim, ze nevis zda ti nepraskne jak na potvoru nabojnice, nebo se neutrhne treba jeji drazka, pro vytahovac. Z duvodu ze uz je pouzita. Ale muzes prebit treba do 1x vystrelene, takze by tento problem nemel nastat.
Ja prebijim uz celkem dlouho, namackene X tisic, ale nosim pouze tovarni.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#395 » sob 27. bře 2021, 18:06

KapitánPacička píše:Ja prebijim uz celkem dlouho, namackene X tisic, ale nosim pouze tovarni.


Toto bych považoval u přebíječů za jediné rozumné řešení. Ale to je pouze můj názor, abych tady nerozpoutal zbytečnou diskuzi na téma nošení přebíjeného střeliva. A divím se, že soudní znalci neřvou kvůli těm přebíjenkám, on totiž není náboj jako náboj, že.

A jinak díky za odpověď.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#396 » sob 27. bře 2021, 23:30

Ja se zase divim, ze jsou takovi lidi, co se divi. Tvl. Pak uz jen zbyva dodat, ze je to proti prirode a tak by by lidi nemeli zbrane vlastnit.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#397 » ned 28. bře 2021, 07:30

Hanys, to tvoje ironické divení, jež má za úkol zesměšnit či jiným způsobem shodit něco, co někdo pronesl mě nemůže urazit. Když nemáš k tématu co říct, tak se laskavě zdrž svých hloupých komentářů. :wave:



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#398 » ned 28. bře 2021, 07:43

KapitánPacička píše:Ovsem je treba mit prebijenky, pouze vlastni vyroby. Pokud se tedy nejedna o prebijenky s cipem.
Komerční přebíjenky jsou z hlediska zákona totéž co tovární.
greenhorn píše:A divím se, že soudní znalci neřvou kvůli těm přebíjenkám, on totiž není náboj jako náboj, že.
Proč by u Pěruna měli? A při jaké příležitosti? A že nejsou všechny náboje stejné? Jsou jich tisíce a každý je nějak jiný. Když se seřadí podle nějakého parametru (ráže, výkonu, typu střely, spolehlivosti nebo ceny), nebude nikdy ostrá hranice mezi továrními a přebíjenými.
KapitánPacička píše:Ja prebijim uz celkem dlouho, namackene X tisic, ale nosim pouze tovarni.
Viz výše: není tovární jako tovární, je třeba pečlivě vybírat.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#399 » ned 28. bře 2021, 09:17

Piggy:
Nejak nechapu, proc mi odpovidas :P Vzdyt v mojem prispevku je to jasne, a tvoje odpoved je preci stejna jako muj prispevek :D
KapitánPacička píše:
Ovsem je treba mit prebijenky, pouze vlastni vyroby. Pokud se tedy nejedna o prebijenky s cipem. (Tim bylo mysleno, ze muzes nosit svoje prebijenky, pripadne tovarni prebijenky s cipem. Ale nemuzes pouzivat prebijenky, od nejakeho Venci z veproveho udoli, ktery ti "venoval" krabicku...)

Piggy pise: Komerční přebíjenky jsou z hlediska zákona totéž co tovární.



Souhlasim, s tema tovarnima nabojema plati zakladni pravidlo, ze musim mit se znackou a konkretnim typem naboje dobre zkusenosti a 100% spolehlivost. Jinak to nebudu cpat do zbrane na noseni ;)
Ja jen chtel upozornit na to, ze prebijene naboje, proste maji vetsi pravdepodobnost na unavu materialu.

greenhorn: Tak podle tvojeho tvrzeni, mi to pripada, ze bys byl rad, kdyby se nemohlo prebijet :roll: Asi nejak nerozumim to s tim soudnim znalcem ?

Predpokladam, ze vetsina lidi, kteri se do prebijeni vrhnout, maji nastudovane co a jak. A chteji vyrabet kvalitni bezpecne naboje. Je jasne, ze jsou i mene vzdelani lidi, ale tem zbran nebude dobre fungovat, tak se budou snazit vyresit problem a lepe se naucit prebijet. A nebo se jim zbran rozleti v ruce a maji po problemech :twisted:
Jako ale vazne, prebijeni je preci o tom, ze si vyrobime levnejsi naboje, pripadne s idealni laboraci a strelou, kterou chceme, a taky je to fajn relax a mit radost, ze jsem schopen vyrabet kvalitni naboje a jsem spokojeny :)
To jestli si je nekdo nosi, nebo je ma pouze na strelnici a zavody, je vice mene jeho vec a tak bych rekl, ze je to v naprostem poradku.

Omlouvam se za OT. Uz se vratme zase k tematu :P



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#400 » ned 28. bře 2021, 09:45

Celou dobu jsem byl přesvědčen, že své vlastní přebíjenky mohu používat pouze na střelnici a na běžné nošení je dle zákona nesmím používat.

Žiju v tom, že ve zbrani na nošení lze mít napáskovány jen CIPované náboje (jedno jestli nové nebo přebíjené) a případné použití zbraně pro KN a NO, ve které by byly vlastní přebíjenky (tj. neCIPované střelivo), by představovalo problém a v každém případě přitěžující okolnost.

Předchozí příspěvky mě znejistěly - jak to je, mohli by jste tady hodit paragraf ze zákona, kde podle Vás je umožněno nosit ve zbrani (ve smyslu ZoZ) vlastní (neCIPované) přebíjenky? Díky.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#401 » ned 28. bře 2021, 11:00

Je to trochu matoucí: v původním znění zákona byl držitel ZP E oprávněn nabývat jednotlivé části nábojů, ale přebíjet směli jen držitelé ZP B/C pro sportovní/lovecké účely.
Dnes chybí oprávnění nabývat jednotlivé části nábojů, ale je tam nové ustanovení § 69:
Nakládání s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a zápalkami a přebíjení nábojů
(5) Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, A-I, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, A-I, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence.

Takže pokud smí přebíjet pro vlastní potřebu (=ochrana ŽZM), tak smí i nosit.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#402 » sob 3. dub 2021, 18:43

Zajímavé video, kde dutinu ve střele zaplnil Flexseal (jakosilikon).

https://youtu.be/6Kd7bbwa-SA



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#403 » ned 4. dub 2021, 17:13

Nezkoušel někdo jiný další test střeliva JHP? Zkoušel už někdo jak to chodí na přesnost a jak to funguje ve zbrani nějaké závady a tak?



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#404 » pon 5. dub 2021, 11:59

Vyzkouset to v planu mam. Ale ted je vsechno zavrene, takze je to v pasti. Ale v Hard Tasku neleni, hodne zajimavy test, ruznych razi. https://www.youtube.com/watch?v=WnLGdATxxAY



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#405 » úte 6. dub 2021, 08:08

Jsem opravdu velmi vděčný Hard Tasku za jejich podrobné testy nábojů. Ušetřili mi hodně času a peněz. A kdo ví, jestli bych se někdy k nějakému testování dokopal. Upřímně tedy děkuji!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů