Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#691 » ned 30. říj 2022, 19:23

Desertfox83 píše:
STOUPA 666 píše:Pokud bych zrovna vyzkoušel krabičku co funguje jak pak zajistím, že další krabička bude taky OK pokud je tu takový problém a očividně jsou pořád v oběhu.

Riesenie je jednoduche. Zober hlaven a kazdy naboj vyskusaj v komore ci zapadne cely a ci nasledne sam vypadne. Kontrolujem si tak naboje na kazdy pretek a urcite je to trocha viac ako tvoj jeden-dva zasobniky co beries so sebou von.



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#692 » ned 30. říj 2022, 19:25

Tak zrovna tyhle patróny bych na mířenku asi nekupoval. Je to určený k něčemu jinému.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#693 » pon 31. říj 2022, 01:42

Co to tam zase je za blbost,já vím jak se zkouší v komoře,kdes to vyhrabal? STOUPA 666 to nepsal.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#694 » pon 31. říj 2022, 09:20

MRBLUE píše:
Desertfox83 píše:
STOUPA 666 píše:Pokud bych zrovna vyzkoušel krabičku co funguje jak pak zajistím, že další krabička bude taky OK pokud je tu takový problém a očividně jsou pořád v oběhu.

Riesenie je jednoduche. Zober hlaven a kazdy naboj vyskusaj v komore ci zapadne cely a ci nasledne sam vypadne. Kontrolujem si tak naboje na kazdy pretek a urcite je to trocha viac ako tvoj jeden-dva zasobniky co beries so sebou von.


To jsem psal já a né STOUPA. Jasně, můžu zkoušet každý náboj to není problém ale smysl to dává jen pokud je vadných dejme tomu 1-2/100 a jedná se jen o kontrolu. U těch Sterlingů to bylo tak 20/50, z těch 15 co mě zbylo nepasoval už ani jeden. Co jako budu s těma špatnýma dělat?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#695 » pon 31. říj 2022, 09:57

Chlapi neodpadavajte. V odpovedii je jasne vidiet ze moja reakcia je na odpoved na prispevok. Su tam mena autora prispevku a toho co odpovedal. Nechal som len cast na ktoru odpovedam a system to dal v takomto formate. Kto cita prispevky ma v tom jasno. Vzdy je to lepsie takto ako niektore odpovede obsahujuce 200 riadkov celych predchadzajucich prispevkov a odpovedi na nich, co zaberu celu stranu.
Desertfox83
Pri nabojoch na preteky to mam cca 1-4/1000. Tie vystrielam bud na treningu alebo vyhodim.
Ty mas percento zlych vyrazne vyssie. Ale zasa nekopujes tych Sterlingov tisice. Ja to sice neriesim, ale ak tebe prinasa toto strelivo pocit bezpecia a istoty pri noseni, tak sa s tym odpadom znier. Co ide aspon trocha pouzit vystrielaj a co nie vyhod alebo venuj niekomu s Canikom :-)

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#696 » pon 31. říj 2022, 10:45

MRBLUE píše:Chlapi neodpadavajte. V odpovedii je jasne vidiet ze moja reakcia je na odpoved na prispevok. Su tam mena autora prispevku a toho co odpovedal. Nechal som len cast na ktoru odpovedam a system to dal v takomto formate. Kto cita prispevky ma v tom jasno. Vzdy je to lepsie takto ako niektore odpovede obsahujuce 200 riadkov celych predchadzajucich prispevkov a odpovedi na nich, co zaberu celu stranu.
Desertfox83
Pri nabojoch na preteky to mam cca 1-4/1000. Tie vystrielam bud na treningu alebo vyhodim.
Ty mas percento zlych vyrazne vyssie. Ale zasa nekopujes tych Sterlingov tisice. Ja to sice neriesim, ale ak tebe prinasa toto strelivo pocit bezpecia a istoty pri noseni, tak sa s tym odpadom znier. Co ide aspon trocha pouzit vystrielaj a co nie vyhod alebo venuj niekomu s Canikom :-)

Asi jsme se nepochopili, já jsem je chtěl vyzkoušet a napsal jsem svou zkušenost s jednou krabičkou. Při odpadu 50 procent je přece nebudu kupovat (tím by se cena jednoho logicky zdvojnásobila) ale vyzkouším něco jiného :) Nikdy jsem netvrdil, že je musím nutně používat.
Samozřejmě, pokud bych je nakoupil a už měl tak je protřídím.



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#697 » úte 1. lis 2022, 13:52

Malá reklama na S&B XRG Defense:
https://youtu.be/Tr0PIbecFV0



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#698 » stř 2. lis 2022, 15:18

https://youtu.be/mrqb5QVl2Gg
Docela zajímavé video,sellier mě mile překvapil



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#699 » stř 2. lis 2022, 15:42

https://youtu.be/gbzFBFxWQow
Tady je první díl



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#700 » úte 8. lis 2022, 18:52

blacknocturno píše:Jak jsi prosímtě přišel na to že Sterling dělá hodně lidem problémy? :shock: Je tu všeho všudy jeden člověk který s, nimi měl v jedné konkrétní zbrani problém. Jinak nám všem ostatním fungujou. Pokud není střela ogivál tak bude vždy náchylná k tomu že v té či oné konkrétní zbrani nebude fungovat. Když jsem měl před lety CZ 75 D Compact tak mi třeba nepodávala poloplášťe od S&B. Nikdo jiný co jsem zjišťoval podobný problém neměl. Takže pokud náboj který nemá celoplášťový ogivál nefunguje v jedné konkrétni zbrani tak je to běžná věc neznamená to že dělá problémy obecně.


Přidávám se ke kritikům. Dával jsem Sterling 9 mm JHP do svého Glocku 43X a zasekl se mi závěr tak, že se na vyhození z komory musela použít hodně velká síla. Zkusili jsme druhý náboj - to samé. Kamarád to pak dal do své ČZ P-10 C, stejný problém. Tomu se to zaseklo tak, že se musel do komory zarazit náboj kusem dřeva úderem na závěr (bylo to zaseklé tak, že závěr nešlo vůbec natáhnout).

Správce střelnice nám řekl, že nejsme první, kdo měl tenhle problém. Když jsem to vrátil prodejci, zkusil to dát do své pistole Arex - stejný problém. Tedy na vlastní oči jsem u tří různých pistolí viděl, že ten náboj nezajede do komory. Střela má totiž těsně před vstupem do nábojnice válcovitý a nikoli ogivální tvar, což vede k záseku před zasunutí do nábojové komory.

Právě po videu z Hard Tasku jsem měl radost, že mám tyhle náboje, a pak přišlo tohle zklamání...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#701 » úte 8. lis 2022, 20:38

Natlouct náboj do komory, aby šlo dovřít závěr, způsobí neřízenou tlakovou špičku. Buď tím, že se drží střela o přechodový kužel v okamžiku, kdy se má začít hýbat kupředu, nebo tím, že se střela zarazí do nábojnice a zmenší spalovací prostor. Nebo obojím. Já bych s tím byl opatrný, zvláště u jhp, kde se už také musí nějak dosahovat obvykle potřebných vyšších rychlostí.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#702 » stř 9. lis 2022, 03:49

PLAYERS píše:Malá reklama na S&B XRG Defense:
https://youtu.be/Tr0PIbecFV0

Naládováno. Zatím nevyzkoušeno, bohužel, bohudík.



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#703 » stř 9. lis 2022, 06:37

genu píše:
PLAYERS píše:Malá reklama na S&B XRG Defense:
https://youtu.be/Tr0PIbecFV0

Naládováno. Zatím nevyzkoušeno, bohužel, bohudík.


Jj super taky mám.



king
Příspěvky: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#704 » sob 31. pro 2022, 01:44

Měření Labradarem, zbraň HS H11 (hlaveň 3"), teplota asi 5°C. Vždy průměr z 5 ran:

S&B FMJ 124gr: 323m/s = 419J = Faktor 131
Federal HST 124gr: 331m/s = 440J = Faktor 135
Norma JHP 124gr: 308m/s = 381J = Faktor 125
Geco JHP 115gr: 322m/s = 386J = Faktor 121
S&B Subsonic FMJ 140gr: 263m/s = 314J = Faktor 121
S&B XRG 100gr: 371m/s = 446J = Faktor 122

Srovnání, stejné náboje S&B FMJ 124gr:
H11 hlaveň 3": 323m/s
Shadow 2 hlaveň 5": 342m/s
Hera hlaveň 10": 381m/s



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#705 » sob 31. pro 2022, 02:54

Mmmm... a dál? Co tím příspěvkem chtěl autor říci?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů