Náboje 9x19 vhodné na "nošení"

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#466 » pát 11. čer 2021, 23:32

Tak jsem vybral domácí mobilizační zásoby munice z trezoru a po dlouhé době vyhnal pavouky z laufů za účelem otestování, co mé babče ČZ 75 semicompact a petce od Taurusů G2c bude chutnat. Z ČZ jsem za ty roky co ji mám střílel víceméně jen FMJ matroš, bez problému žere ogivální klasiku. Jakmile ji nakrmím komolým kuželem, JHP, nebo SP, nedá se na ni spolehnout a to nemohu u špuntovky na sebeobranu potřebovat ... jediné co z JHP bez problému žere je Magtech 9C. Shora zmíněné trpasličí SB 115 grs JHP zklamání, na krabičku krmiva jsem musel několikrát ručně dorážet závěr, bo babča jen polopřebila, stejně zlobí SP, nebo komolokuželá munice. Chuť mě spravila petka, bo ta sežrala, co jsem naládoval, včetně trpaslíků od SB. Z toho všeho plyne, že starou bábu nebudu učit nové kousky a budu ji krmit jen FMJ střelivem, případně JHP Magtechama. No a i když petka sežere vše, stejně ji budu krmit Magtechama 9C, abych si to nepletl a náhodou do ČZ nenaládoval něco, co jí nechutná ... jejich zásoby ovšem od prodejců skutečně vymizely a bude problém domácí muničák doplnit ... A to nehovořím o plíživé inflaci, která oproti době nedávno minulé přiráží u některých druhů munice pár desítek haléřů na včelku :shock:, má volba pro doplnění domácího mobilizačního muničáku a takovéto domácí žvýkání tak padla na zmíněné Magtechy 9C a klasiku FMJ Scorpio 124 grs od STV group.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#467 » sob 12. čer 2021, 10:18

Alfréde,ty Magtechy 9C je tam co bydlím momentálně problém sehnat. Prodejce přešel na SB JHP (nevím proč, když ví že v krátkých nejsou nic moc) a ty Magtechy 9C nema už pár měsíců k dispozici a prý hned tak nebudou. Ještě, že jsem se včas předzásobil. A když čtu, co máte vy pistoláři se střelivem za problémy (pistolky jsou vybíravé), tak jsem rád za svoji volbu revolveru Alfa Para stainless. Odpadají mi starosti čím to krmit, revolver spapá bez problému úplně všechno. ;)

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#468 » sob 12. čer 2021, 17:26

Tak já jich naštěstí ještě krabku mám, takže pro nošení je budu mít v petce naládované, v okolí jsou ale beznadějně vyprodané. Ještě že jsem si ji ulil mezi JHP matroš, co jsem v předchozích měsících pořizoval pro plánované testování. Přiznám se ale také, že ač starý pistolář a dřívější odpůrce revolverů, nejraději v poslední době nosím původně nočněstolkový Taurus 856UL ... je to lehké, malé, dobře se to nosí i při řízení v autě, nebo vysedávání v kanclu, žere to, co se do toho naláduje ... jen na střelnici to není takový zábavný Verdun, jako s pistolí, ale jako krabička poslední sebeobranné záchrany ... je to ready ;)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#469 » pon 14. čer 2021, 09:59

Mam pocit, ze Magtech proste nestiha vyrabet. Asi nemaji dostatek materialu, nebo kdo vi. Kdyz jsem marne zhanel ty 9C, tak jsem vubec nepochodil a to jsem navstivil, nebo obvolal 6 obchodu v prijatelnem okoli :roll:
Urcite je porad lepsi, mit ty SB JHP, nez nejake FMJ, ktere jsou zarucene prubojne mrchy.

Alfred z hor: S CZ75 nemam problemy, zere vsechno. A vim o dalsich kusech, ktere zerou taky vsechno.
Mozna zkus dat nove pruziny do zasobniku, pripadne prekontrolovat vyvodky zasobniku, jestli nejsou roztahnute a jeste vylestit skluzavku pred komorou hlavne, aby strela pekne klouzala.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#470 » pon 14. čer 2021, 11:54

Tak se služební ČZ75 jsem před lety také problém neměl, semicompact byl takový pokus, o 2 cm zkrátily lauf, moc se to neuchytilo, bylo v nabídce jen pár let, na rozdíl od compactu, kde zkrátily i pažbičku a zásobník a který se uchytil více. On je mlsnej od počátku, co jsem jej v roce 1992 pořídil, již tehdá měl problém s JHP Winchesterama silvertip, nebo se vzorkem SP, co jsem tehdá sehnal. Víc jsem to pak nezkoušel, bo poté zakázaná munice a zkoušet jsem začal až opět, jak jsem si vyřídil A-I. Na nošení už je to pro mě nepraktické a těžké, ale dcera ji miluje, tak si ji nechávám na relax na střelnici (zajímavé je, že ji zasejc nevyhovuje a nerada střílí z Tauruse C2c, na kterého nedám dopustit poslední dobou já :D ).

Jinak ony Magtechy 9C sehnatelné jsou, ale už to není za 8,3, co jsem nedávno nakupoval, ale tam, kde je mají skladem, jsou za 9,9, nebo 10 ... co jsem aktuálně monitoroval trh a člověk by musel přes půl republiky. Asi rezignuji na svůj záměr střílet to co nosím a na střelnici budu smažit FMJ a JHP si nechám jen na nošení, Taurus žere bez problému i ty prťavé JHP od SB, ale to jsem zkusil jen krabku do terče a ještě netestoval do materiálu, nebo barelu s vodou, takže k tomu zatím nemám moc důvěru, pokud by na to člověk chtěl kompletně přejít ...



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#471 » ned 29. srp 2021, 14:11

Komplexní test nábojů 9 Luger Sellier & Bellot

https://youtu.be/5v3qhpYm3Qk

komentované Pavlem Černým

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#472 » ned 29. srp 2021, 14:51

Jako článek vyšlo v posledním čísle časopisu Střelecká revue.
Ty policejní střely HS mě co do účinku docela pozitivně překvapily, jen tam chybí ještě test přesnosti.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#473 » ned 29. srp 2021, 14:56

Zajímavé.
Na přesnost bych takové nároky asi neměl, jedná se o použití do vzdálenosti cca 3,5 m, spíš kontakt, tedy typická obrana.
Jenom jestli se dají sehnat. První pohled na eshopy - nula. Asi jsem špatně hledal.
Jestli někdy najdu odvahu (a doplním výcvik) nosit, nejspíš tam bude něco podobného.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#474 » pát 8. říj 2021, 06:19

Četl jsem minulý týden ve Střelecké revue, že SaB uvede ke konci roku obranné pistolové náboje podobné těm výše zmiňovaným HS pod obchodním názvem XRG Defense.



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#475 » stř 13. říj 2021, 14:07

Zdravím, chci se zeptat - střílíte někdo Sterlingy 9mm z Glocku? Dneska jsem si vyzvedl krabičku, ale docela mě to znervózňuje vůbec vyzkoušet :-/
Když jsem napáskoval zásobník a natáhl jsem závěr, tak mi nejdřív nešel závěr úplně dorazit (náboj se tvářil, jako v komoře, ale závěr tak o 3mm nebyl zavřený a nešel ani trošku stáhnout dozadu) a na podruhý pokus se náboj do komory dostal (závěr sice na první dobrou furt zůstal vzadu, ale šel lépe "dorazit"), ale jakmile jsem vyndal zásobník tak mi nešlo vystavit závěr dozadu a vyhodit tak náboj z komory. Závěr úplně jak zabetonovaný a asi až na čtvrtý pokus to vyšlo. Trošku se bojím, jak by to reagovalo po výstřelu, jestli by se mi ta zbraň úplně nekousla (a nebo by se to v pořádku odpálilo a nábojnice by vyletěla a problém by nebyl). Máte s tím někdo podobnou zkušenost?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#476 » stř 13. říj 2021, 15:23

Pozri si naboj, kde je oter. Bud sa zasekla nabojnica v komore, alebo strela vo vyvrte. Pripadne rozober zbran a vkladaj naboje do hlavne. Uvidis ci ti nabojnica nejde do komory, alebo do komory ide v poho a az na konci nejde dobre strela do hlavne. Urcite taketo strelivo nepouzivaj. Pri dorazenom zavere dojde k normalnemu odpaleniu, ale vytahovacu to urcite nerobi dobre, ak taha sprajcnutu nabojnicu. Pripadne ti vytahovac preskoci cez okraj nabojnice a sprajcne ti dalsi naboj.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#477 » stř 13. říj 2021, 16:12

G17 gen4 naprosto v pohodě.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#478 » stř 13. říj 2021, 16:17

Kubas09: Se Sterlingama opatrně, málem my doslova rozložily mýho Sig Sauera P365 a ani v CZ 75 Phantom to nebylo ideální. Jsou moc silný. Dal jsem zbytek krabičky zpátky prodejci a čekáme na vyjádření výrobce, musim tam zavolat. Možná byla ale špatná jen jedna várka.

Jinak upozorňuju že Sig Sauer P365 je i přes svojí malou velikost schválený pro +P náboje, ale s Turkem prostě holt nepočítal.



cema
Příspěvky: 52

Příspěvek#479 » stř 13. říj 2021, 17:54

Vystřílel jsem krabičku z G17, G26 oba gen.3 a bez závad, ale větší rána to pocitově je.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#480 » stř 13. říj 2021, 18:10

cema: On Glock je asi přeci jen odolnější. U P365 se zbraň dost hnusně zasekla - závěr vzadu a kryt úderníku spadlej dolu, bylo třeba ho ručně vrátit na místo, opakovaně, zadek nábojnice byl nafouklej (hodně) a v několika případech co se nám podařilo nábojnice vůbec najít (lítaly opravdu daleko) zápalka po vystřelení vypadla.

Ve Fantomu taky nic moc, tak z deseti výstřelů 2 nebo 3 záseky, prostě ta nábojnice byla trochu po vystřelení vzadu nafouklá, sice míň než u P365 ale i tak to stačilo na zaseknutí zbraně. Mám víc krabiček ale tu nedostřílenou sem dal zpátky do Best Patronu, tak to tam teď řeší s výrobcem.

Jak řikám, možná jen špatná várka, to se prostě stane. Chce to prostě vždycky pořádně vyzkoušet. Za to Magtech JHP je pohoda klídek...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů