Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#526 » pon 13. pro 2021, 10:46

Což o to, na to nepotřebuji tvé požehnání(ačkoli aktuálně nosím civilní verzi Critical Defence), ale zaujalo mě že jsi dokázal doporučit FMJ střelivo jakkoli je to v rozporu se zaběhnutou praxí. Tak mě zajímalo, co soudruzi z FBI a dalších US ozbrojených složek(tak jako dalších na světě) opomenuli při stanovení kritérií pro svou munici, že nešli tvou cestou? Jako chápal bych, že mám zbraň která si s tvarem některých JHP střel neumí dobře poradit. Stejně tak bych chápal, že prostě někdo FMJ chce bez udání konkrétního důvodu a tak si to nosí? Ale proč to doporučuje? Vyšší spolehlivostí to asi nebude, když JHP bez problému prošly těmi testy.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#527 » pon 13. pro 2021, 18:39

Uplne najhlavnejsi poziadavok je spolahlivost. Tu mam mnohotisic krat osobne vyskusanu u tohoto streliva.
Dalsi poziadavok je dobra penetracia ciela. Z predu, z boku. v zime, v lete, pripadne aj za nejakou lahkou prekazkou. Plot, dvere auta, lavicka...
Chovanie zbrane. Pri razi 9x19 mne osobne najlepsie sedi 124gr. Lahsie strely sa mi zdaju moc uskakane, tazke, tazsie mi pocitovo tiez menej vyhovuju (osobna preferencia).
Posledne roky su absolutne bezproblemove 124gr FMJ od SB. Preto ich nosim, ci uz v G43X, G17 alebo S2. Na preteky pouzivam 125gr. EPRX s faktorom 130, ale to je mimo tuto temu.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#528 » pon 13. pro 2021, 20:11

OK, tvé preference, tvá volba.
Nicméně co se spolehlivosti týče, jiní mají stejnou zkušenost s JHP včetně FBI, který jsi zmínil.
Penetrace cíle dostačující včetně střelby skrz překážky, opět se můžeme odvolat na FBI.
Chování zbraně je subjektivní záležitost daná jejím typem a člověkem, který jí drží.
Takže ano, každý nechť si nosí co chce, ale na shození JHP střel tohle nestačilo.;-)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#529 » stř 15. pro 2021, 10:32

Sarkafarka.Loupeznik píše:Což o to, na to nepotřebuji tvé požehnání(ačkoli aktuálně nosím civilní verzi Critical Defence), .


Hornady critical defens jsou "civilni"?
A critical duty jsou nejake jine? Lepsi? Nebo agresivnejsi?
Jaky je v tom rozdil?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#530 » stř 15. pro 2021, 11:00




Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#531 » stř 15. pro 2021, 11:43

To Eagg: Critical Duty mají lepší penetraci bariér. Pro "civilní" použití jsou vyráběny tedy Critical Defence. Navíc dělají i verzi LIte, která je určena pro kratší hlavně v pistolích á la Hellcat, Shield atp.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#532 » stř 15. pro 2021, 22:46

Sarkafarka.Loupeznik: Jestli si dobře pamatuji to video od Hard Tasku, tak i obyčejné JHP projde klidně sklem nebo dveřmi auta, protože se střela neotevře. Mám pocit, že pokud nějaké JHP měly problémy, tak spíš s tím, že se neotvíraly, než s tím, že by měly problém něčím projít.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#533 » čtv 16. pro 2021, 08:21

Já neříkám že neprojdou, jen říkám, že ty Duty(služební) mají penetraci bariér vyšší, než Defence.
Btw. Hornady jsou aktuálně skladem v ProArmsu, tedy alespoň ještě včera byly, jdou dost na dračku. A jsou o poznání levnější než Federal HST, které jsou IMHO ještě o chlup lepší ve změně profilu při deformaci. Ale je tam rozdíl cca 10Kč/ks.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#534 » čtv 16. pro 2021, 13:33

Narazil jsem na toto video kde zkouší HORNADY https://www.youtube.com/watch?v=JCB-3ZnT49o tak jen pro zajímavost :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#535 » čtv 16. pro 2021, 15:50

Sarkafarka - Hornady Critical Defense levnější než Federal HST ? Možná proto, že je to oproti HST poloviční balení ;)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#536 » čtv 16. pro 2021, 16:28

To Tomak: Obávám se, že nikoli, právě naopak. Balení Federalu je po 20ti kusech, Hornady po 25ti.
https://www.zbrane-kspol.cz/naboj-feder ... grs-20-ks/
https://www.zbrane-kspol.cz/naboj-horna ... g-115-grs/
Takže konkrétně u tohoto prodejce je to přesně 10 Kč na kuli.(34 Kč Hornady vs. 44 Kč Federal)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#537 » pát 17. pro 2021, 04:08

No prave jestli sem spravne pochopil tak hornady jak maji tu spicku ruzovou (nevym co to je ) asi neco lepene. Tak maji prej lepsi "otevritelnost" protoze se to nemuze nicim zaplnit ako u beznych dutych spickach ktere se pak stavaji ne JHP ale FMJ strelivem, to prej u Hornady nehrozi?
V cem je ten federal lepsi kdyz vypada ze ma obyc "dutou spicku)



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#538 » pát 17. pro 2021, 07:01

Eagg, HST se v testech pravidelně nejvíc otevírají a navíc jsou asi nejvíce otestované, neboť se to ve velkém fasovalo u u značného množství Law Enforcemet složek v USA.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#539 » pát 17. pro 2021, 10:43




Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#540 » pát 17. pro 2021, 11:00

Haluziak píše:Eagg, HST se v testech pravidelně nejvíc otevírají a navíc jsou asi nejvíce otestované, neboť se to ve velkém fasovalo u u značného množství Law Enforcemet složek v USA.


A je to strelivo ktere bezne chodi ve vsech zbranich nebo je to +p Neco jako steerling,co dela hodne lidem zavady a nespolehlivost?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů