9x18 Makarov

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#76 » stř 8. čer 2016, 21:09

No, hele, co se týče těch střel - pokud jsi do nich rejpnul a zdá se ti to jako olovo, tak to spékané piliny nebudou. Notabene by jsi to mohl ještě zkusit magnetem, jestli je to fakt olovo. Ale pokud je to tak měkké, jak píšeš, tak z těch střel bych strach neměl. Můžeš dát nějakou fotku těch prasklých nábojnic, jak a kde praskly?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#77 » stř 8. čer 2016, 21:14

Vyfoť prosím dno náboje. Tam je taky nápis MFS ? U té fotky mne zarazil nápis MFS Maďarsko a popisek ve slovenštině. Tohle vypadá na nějakou "partyzánštinu" :D . Střela, která se tváří jako ocelová, ale přitom je měkká jako olovo ? - viz. citace:
Ale rejpnul jsem si do nich normálně na prodejně a bylo to normální měkký olovo.
Tak to rozhodně nejsou origo čs. náboje vz. 82.



NormanBates
Příspěvky: 5

Příspěvek#78 » čtv 9. čer 2016, 15:22

Můžeš dát nějakou fotku těch prasklých nábojnic, jak a kde praskly?

Jak jsem řekl předtím, byly vydutý nebo rovnou prasklý jednostranně u dna. K vybavení se dostanu nejdřív tak v sobotu, potom dodám fotky. I když teď si nejsu jistej, jestli jsem ty vystřelený ve vzteku nezahodil. Uvidíme.

Notabene by jsi to mohl ještě zkusit magnetem, jestli je to fakt olovo.

Dobrý nápad, tohle zkusím.

U té fotky mne zarazil nápis MFS Maďarsko a popisek ve slovenštině. Tohle vypadá na nějakou "partyzánštinu" :D .

Tak z historickýho hlediska jsou Slovensko vlastně Horní Uhry, ne? Čili podle mě to sedí ;). Každopádně na mých je nápis normálně český, tohle je jen ekvivalentní obrázek z internetu.



NormanBates
Příspěvky: 5

Příspěvek#79 » sob 11. čer 2016, 15:46

Takže jsem se seknul, i moje náboje maj na krabičce nápis "50 nábojov", neuvědomil jsem si to před tím.
Takhle vypadají ty popraskaný nábojnice
WP_20160611_15_53_59_Pro-compressor.jpg

Takhle samotnej náboj. Střela je podrápaná, jak jsem do ní rejpal.
WP_20160611_16_22_58_Pro-compressor.jpg

Ze strany zápalky je označení "MFS" a "12/13"
WP_20160611_15_55_52_Pro-compressor.jpg

No a co nejlepší, zkusil jsem na ně ten magnet. A přicvaknul se. Tak jsem z toho nějaký zmatený. Může se to stát s ocelovým jádrem?
Každopádně používat nebo nepoužívat do Makarova? Co myslíte?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#80 » ned 12. čer 2016, 08:32

Připadá mi to, že tam vzniká nadměrný tlak př hoření slože a standardní vratná pružina je na něj slabá a dříve to otevírá. Nábojnice už vyjíždí z komory, ale je tam pořád velký tlak.Proto se ta nábojnice tak šíleně vyboulí až praskne. Jestli se jedná o rychlý prach, nevím. Chtělo by to je vyzkoušet ve zbrani, která má tužší vratnou pružinu. Jistojistě by se k tomu daleko fundovaněji vyjádřili přebíječi.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#81 » pon 13. čer 2016, 09:52

NormanBates - podle toho, co jsi popsal, nafotil a vyzkoušel, se 100% nejedná o náboje vz. 82. Tyto náboje jsou pro mne "partyzánština".
Měl bys možnost nějaké náboje (nechat) delaborovat ? Kvůli rozříznutí střely. Takhle to vypadá na "ocelové" jádro v "olověném plášti".
Pokud se ti ty náboje ve tvé zbrani takhle trhají, tak ti rozhodně je nedoporučuji používat. A to kvůli tlakům, o kterých psal Rough boy

P.S. po pravdě řečeno, takovéhle náboje 9mm Makarov od MFS, jaké tady popisuješ jsem ještě neviděl. Já měl "klasické", s "barevnou krabičkou" (odešel mi telefon, asi už nedoložím foto), továrně vyráběné.



NormanBates
Příspěvky: 5

Příspěvek#82 » pon 20. čer 2016, 16:51

Měl bys možnost nějaké náboje (nechat) delaborovat ?

Tak bohužel ne. Nikdo na střelnici nebyl ochoten, nebo neuměli, a sám delaborační kladívko nemám. Leda bych to vzal kombinačkama ve svěráku, a to se docela bojim.

Kažopádně dík za rady.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#83 » pon 20. čer 2016, 17:05

Rozebrání ve svěráku není třeba se bát. Pokud tam není teplo (tření) nebo údery, je to OK.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#84 » sob 27. srp 2016, 19:34

Co se týče nábojů dá se v ZS koupit nábojů pytel celý.
http://www.zelenysport.cz/strelivo/9mm-makarov-strelivo



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#85 » sob 27. srp 2016, 20:47

Jenze stoji za starou backoru.Mel jsem a uz nekoupim.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#86 » ned 28. srp 2016, 07:33

a sakra... co je s nima??



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#87 » ned 28. srp 2016, 13:07

No tak jednak to je dle popisu ocel - sice měkká, ale stále ocel (to mi do miláššška nesmí). A dle zkušeností jiných dost špiní pistole. Já sám jsem je ani nezkoušel, neb mám makarona rád a hlavně jsem nakoupil zásoby normálních SB ještě za lepší cenu.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#88 » ned 28. srp 2016, 17:27

já lepší cenu nenašel...
dík za info!



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#89 » ned 28. srp 2016, 19:12

Jen nabojnice je ocel.Jinak coudej,smrdej,jsou slaby a litaj me o 10-15cm niz nez SB.Nastesti jsem sehnal SB po 4Kc :-D

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#90 » ned 4. zář 2016, 15:35

Buď jsem měl já kliku, nebo Ty pech!
Docela s obavama jsem včera na střelnici ty maďarské vojenské oCIPované vyzkoušel. Smrděj úplně normálně žádnej čoud lsem nezaznamenal, žádný selhání, trefoval jsem se tak jak jsem zvyklý. PA 63 nebyla nijak zasraná. Jediné co jsem zaznamenal proti normálu bylo, že hilzny byly dost očernalé.
Jsem rád, že jsem peníze v ZS neprobendil.
Ani ten Fég co jsem si koupil na nošení mě zatím nezklamal.
Naposledy upravil(a) Drvoštěp dne ned 4. zář 2016, 15:41, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů