Dlouhodobé uložení nábojů

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#31 » sob 24. pro 2016, 11:39

Z těch rozteklých se dělá molotovův koktejl, pít se to moc nedá, leda na závěr večera, když už člověk ani neví co pije...



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#32 » sob 24. pro 2016, 11:47

Werewolf: vím přesně proč se ti to stalo. Málo střílíš :D Musíš to vystřílet dřív než ti to zdegraduje. To je jediná pomoc :D

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#33 » sob 24. pro 2016, 12:02

Při použití z toho bude stříkací pistole :-D



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#34 » sob 24. pro 2016, 12:26

Hezkej štědrej den, není 1.dubna?! :lol: :roll: :lol: .



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#35 » ned 25. pro 2016, 00:49

Tak vážně, již jsem to tady psal, určitě bych dlouhodobě neskladoval náboje 22 LR, to je dokázané, že rychle stárnou. Např. Tokarevy střílí i mnoho let staré.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#36 » stř 27. kvě 2020, 21:34

Tak nevim, jak je na tom teorie a zaruky, ale praxe - záleží na skladovani. Mam valecne a povalecne tokarevy, hnusne olezle, mosaz skoro cerna - kazdy tak 30.-40. Selze, je to mix vseho, nejvic nachylne na selhac jsou aym/bxn 49-51 rok vyroby. Lakovane 53/54 fungujou lip. Velmi dobre to jde poznat na strelach. Kdyz je měď hodně ztmavla, je velka nadeje na problemy. Nicmene selhacu neni moc. Koupil jsem je kdysi od chlapa v kybli.... Pak mam sovetske tokarevy mix 46 48. Krasne žluté, perfektne skladovane. Ze 200 ks, 0 selhacu. A to tokarevy nejsou zalakovane. Tedy zivotnost beznych vojenských zalakovanych naboju, je pro nas zivotni cyklus temer neomezena podle me. Kdyz je naboj kvalitne vyroben, aspon trochu slusne skladovan, tedy na nej neprsi, a nejlepe je ve vojenske konzerve, myslim klidne 100 let, a nic mu nebude. Na stalost vlastnosti myslim bude nejlepsi co nejnizsi a stala teplota. Suchy sklep. Cinske samopalaky jsou v bednach jenom v papire, jsou zalakovane, a nepamatuju se, ze by mi nekdy selhal. A to pasky jsou nekdy orezle, tedy v uplnem suchu nebyly. Kupujte kvalitni vojenskou produkci, ta je na dlouhodobe skladovani delana. Civilni asi 2 roky zaruka bych rekl. Ale krome laku se od vojaku nebude moc lisit. Takze sucho. V panelaku pod posteli idealni misto. Jsem se nejak rozepsal kua......



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#37 » stř 27. kvě 2020, 21:39

Jeste jsem delal pokus - 5 ks ruske samopalaky vyrobce 3/71 asi 5 mesicu pod linem.ve sklepe, ktere lezi na vlhkych cihlach. V zime jsou zespoda lina kapky vody, 100% vlhkost. Kdyz jsem je vyndal, orezly trosku a na rez se nalepil pisek a bordel co tam byl. Trosku jsem je vzal ocelovym kartac3m, orezly zejmena v drazce u dne nabojnice, asi je tam slabsi tombak nebo co. Vsech 5 vystrelilo a trefilo terc. Tedy pokud je nebudete skladovat ve studni nebo v latryné, prezijou vas....



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#38 » čtv 28. kvě 2020, 08:27

Při rekonstrukci střechy jsem na půdě našel kožené vojenské holínky, v jedné z nich bylo 49 nábojů 7,92 × 57 Mauser (kód P249-41). Selhalo 5, 3 jenom pšoukly, ostatní byly v pohodě.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#39 » čtv 28. kvě 2020, 09:14

takže ti ve 3 případech zůstala střela v laufu?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#40 » čtv 28. kvě 2020, 13:01

No, já vám nevím, jestli se oplatí testovat náboje kdoví jakého původu. Nevím, jestli to bylo ve Střelecké revui (?), četl jsem článek o tom, jak Němci za války vyráběli náboje s trhavinou místo střelného prachu, které měly za úkol střelce zranit/zabít. Tyto pak nechávali v opuštěných pozicích. Byly tam i fotky zbraně po výstřelu tohoto náboje - určitě se jednalo o mosiňáky, možná i jiné, tak dopodrobna si to už nepamatuji.



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#41 » pát 29. kvě 2020, 08:51

"takže ti ve 3 případech zůstala střela v laufu?"

Nedostala se do laufu, vůbec to nevystřelilo. Jenom to prásklo jako z hodně slabé malorážky a střela neopustila nábojnici.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#42 » pát 29. kvě 2020, 10:10

No střelivu mráz nevadí, vadí mu vlhkost a výši teploty nad 30 stupňů. Pokud projde střelivo vyššími teplotami je to nevratné poškození. Pravdou je že ale i zde se najdou odborníci kteří vám podle patrony řeknou velikost vašich bot.
To už jedno z nejkvalitnějších střelivo z SSSR které bylo baleno do takzvaných konzerv bylo nejlépe baleno proti vlhkosti ale jeho znehodnocení probíhalo jen špatným skladováním, prudkými změnami teplot a podobně.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#43 » pát 29. kvě 2020, 20:23

Vyšší teploty jsou už hned nad 30 stupňů nebo krátkodobě ( v bytě v lětě mi to někdy skočí přes den kousek nad třicet, bydlíme pod střechou) to nevadí a myslí se třeba padesát? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#44 » sob 30. kvě 2020, 13:29

Vadí to už když ti teploměr ukáže 25, dej si střelivo do sklepa nebo do špajzu, teplem ti degraduje prach, pozvolné oteplení a pak zase schlezení nevadí pokud není dlouhodobé. Mráz střelivu nebo všeobecně výbušninám nevadí. Horko je problém kde docházi k degradaci střeliva a to je nevratný proces ...... Pokud si byl někdy na tormentaci víš že musíš se zbraní donést i dva náboje a orávě ty se zahřívají na vyšší teplotu a tím vzniká tormentační náboj s vyšším tlakem.

Když to máš doma snaž se tu teplotu držet v těch cca 20 stupních ---- klasická změna počasí tedy čtveroroční období střelivu nevadí podud to nepřesáhne ty 30 stupnové teploty.

Další věc co vadí střelivu je vlkochkost. Pokud to zatěsníš nedí to. Proto jsou nejlepší hermety ale pokud nakoupené střelivo neskladuješ delší dobu toto neřeš, když to do roka vystřílíš nic se neděje ale vyšším teplotám se opravdu vyhni není to pro střelivo dobré

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#45 » sob 30. kvě 2020, 18:49

Tady jsem něco našel ještě v přepisech ....
nokia_8920.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů