Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#751 » sob 13. úno 2021, 17:07

No jo, ale žádná láce to teda není. Střela za 8,48 Kč. S prachem a zápalkou 9,5 - 10 Kč za náboj. Na pravidelné střílení to zatím fakt nebude.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#752 » sob 13. úno 2021, 17:12

Ještě ta samá střela Sierra 135gr ve čtyřicítce nalaborovaná na 390m/s po průletu kanystru s vodou.V této laboraci střela dost fragmentuje,kousky olova a pláště se oddělilo od střely.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#753 » sob 13. úno 2021, 17:15

Sud píše:No jo, ale žádná láce to teda není. Střela za 8,48 Kč. S prachem a zápalkou 9,5 - 10 Kč za náboj. Na pravidelné střílení to zatím fakt nebude.

Je pravda že na trénink to cenově fakt není,ale je to o mnoho levnější než Hornady crtitical defense



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#754 » sob 13. úno 2021, 17:18

Ještě u Štrobla mají https://cs.strobl.cz/stely-nosler-sport ... 15grs-jhp/
Ale ty jsem nezkoušel,cenovka je už trochu lepší
Naposledy upravil(a) hunter240 dne sob 13. úno 2021, 17:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#755 » sob 13. úno 2021, 17:20

To je pravda. Každopádně díky za tip. Až budu něco od Štrobla brát, zkusím je přibalit.
Snad to nebude moc OT, ale můžeš napsat nějaké laborace? Klidně do příslušného vlákna.
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=74&t=3423&start=1575



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#756 » sob 13. úno 2021, 17:37

Sud píše:To je pravda. Každopádně díky za tip. Až budu něco od Štrobla brát, zkusím je přibalit.
Snad to nebude moc OT, ale můžeš napsat nějaké laborace? Klidně do příslušného vlákna.
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=74&t=3423&start=1575

Poslal jsem sz

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#757 » pon 15. úno 2021, 10:49

Pokud by někdo měl zájem a chtěl testovat rozvin vystřelených Hp střel, můžu se v práci domluvil, aby mi náš správce vozového parku nevyhazoval kanystry od kapalin do ostřikovačů.
Lokalita hradec králové. Vydatnost 5 - 10 ks týdně. Cena Zdarma.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#758 » pon 15. úno 2021, 14:04

Tak ono u nás dostupného HP střeliva je na netu testů už hafo, že si jistě každý vybere podle svých preferencí. A není od věci se na to podívat a pogooglovat, zda zamýšlená koupě má vůbec smysl (zda lze předpokládat, že daná střela a laborace bude vůbec fungovat zamýšleným způsobem) ... Ono nejefektivněji (tedy spíše nejestetičtěji) se rozbalují ty nejdražší střely (Hornady, Federaly atp.) prodávaných v baleních po pár kusech. Začínám o tom uvažovat, naládovat si zásobník, zbytek krabičky zkusmo vystřílet na střelnici a trénovat stejně nejdostupnějšími FMJ. Ono koneckonců, když jsem před léty pomáhal a chránil, vyfasovali jsme palebný průměr nábojů s 6,5g HS střelou, ale ze služební špuntovky se na střelnici střílelo stejně s klasickými FMJ náboji, takže jsem si ten "spejšl" náboj stejně nevystřelil ...



Gwin
Příspěvky: 35

Příspěvek#759 » pon 15. úno 2021, 14:30

Také jsem dřív přemýšlel nad tím, pořídit si něco speciálního jako např. Hornady Critical Defense, ale existuje řada důvodů, proč se tomu vyhnout. Pěkné povídání třeba zde.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#760 » pon 15. úno 2021, 14:57

Výborné video, jako vždy. Souhlasím, taky počkám, až se to přežene a nebude to zázračné střelivo, ale prostě "náboje na střelnici" a "náboje na nošení". Když budou dobře fungovat magtechy za 10kč, tak budu kupovat ty. Hlavně aby to bylo všude pořád dostupné, aby to pistole žrala a bylo to dostatečně levné, abych mohl na střelnici pokaždé vypráskat aspoň to co nosím a neřešil to.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#761 » pon 15. úno 2021, 16:02

Magtechy maj dobré hodnocení, buhožel střelci se zbláznili a každý chce JHP. Než jsem si vyřídil vyjímku, tak jsou u nás vyprodány a jezdit přes půl republiky nebudu. Pak jsem uvažoval o GECO Hexagon, je to ale sportovní munice, ač je střela jinak HP, ale progooglil jsem se na nějaký test se závěrem, že se chová jako FMJ s vysokým průnikem a minimálním rozevřením, pro sebeobranu nevhodné. Možná nakonec zjistím, že jsem si vyjímku ani nemusel vyřizovat, bo do lesa si vystačím s klasikou FMJ a do města nosím revolver, kde mám první dvě včelky brokové (to by mělo na nějakou agresivní čivavu v parku stačit a vyprášit kožich by to mělo z bezprostřední blízkosti i loupežníku, přinejhorším jsou další 4 včelky plnohodnotné polopláště). Když náhodou vezmu do města pistoli, přehodím zásobník z FMJ na polopláště. Ta JHP mě zajímá do města a zástavby, přece jen, kdyby došlo k použití zbraně, bylo by nemilé mimo útočníka sejmout i deset dalších osob okolo ...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#762 » pon 15. úno 2021, 16:10

Pri strelbe je mnohonasobne vacsia pravdepodobnost ze utocnika netrafis ako to ze ho prestrelis. Pred par rokmi sa v USA vyhodnocovali strelecke stretnutia policajtov a vyse 50% vystrelov nezasiahlo protivnika. Vacsinou tych prvych.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#763 » pon 15. úno 2021, 18:16

U FMJ je úplně jedno, jestli zasáhnu, nebo minu, protože celoplášť i po zásahu cíle pokračuje až na vyjímky dál. U HP už je to jiná.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#764 » pon 15. úno 2021, 19:13

FMJ sa spolahlivo strielaju medzi sebou ludia uz vyse 120 rokov. :-D JHP ta strielat nenauci.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#765 » pon 15. úno 2021, 19:39

Без тренировки нет чемпиона! ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů