obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#316 » pon 7. led 2019, 13:37

Já jsem nic takovýho nenapísal, jenom ty to furt nedokážeš pochopit.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#317 » pon 7. led 2019, 13:39

Hujer Viktor
V tom Grecku to mohlo byt ucelove uviest to ako nehodu koli upokojeniu verejnosti.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#318 » pon 7. led 2019, 13:42

Este raz zopakujem tvoje slova: "Je to málo? Kvůli odrazům už zemřelo i u nás dost nevinných lidí."
Je to kravina! Ak nieje, tak daj odkazy na tych "dost nevinnych lidi" co zomreli v CR, CSR , CSSR... z obdobia 2. svetovej vojny netreba, tam sa to bude dost tazko dohladavat. :-D



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#319 » pon 7. led 2019, 13:49

A ja ti naposledy opakujem, že som nič také nenapísal!
Líp to slovensky neumím, případně to můžu zkusit anglicky, francouzsky nebo německy, ale obávám se, že bych ti tím nepomohl :D



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#320 » pon 7. led 2019, 13:53

Prepac. Reagoval som an LordSalix. Asi naozaj musim vyhladat pomoc ocneho.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#321 » pon 7. led 2019, 14:06

Pár případů už postoval Hujer Viktor, opravdu není těžké hodit si to do googlu. Nejen "odražená střela", ale právě i "odražená kulka", jak to píšou novináři. Vyskočí mraky případů, kdy někoho střela zasáhla. Z toho logicky vyplývá, že bude existovat řádově více případů, kdy odražená střela nikoho nezasáhla. To neznamená, že to není velký problém. Jaká je šance, že se střela odrazí? Jaká je šance, že odražená střela někoho zasáhne? A přesto se to děje, přesto umírají lidé. Obzvláště ve městě, nedejbože v budově je to opravdu velký problém. Viz diskuse o náhodném výstřelu doma .. lidé zaznamenali i několik odrazů jedné střely uvnitř místnosti. To násobně zvyšuje nebezpečí. Pokud bych si mohl vybrat mezi střelou, která se odráží a střelou, která se rozprskne, já mám jasno. Nicméně chápu správně, že ty vyloženě odmítáš, že by se něco takového mohlo stát a považuješ každý případ za nějakou legendu?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#322 » pon 7. led 2019, 14:23

Odkazy su, ale aj tie statistiky su trocha skreslene. V ozbrojenych zlozkach sa snazia taketo pripady prezentovat ako odrazene strely, poruchy zbrane... Koli zachovaniu doverihodnosti voci verejnosti ci zlahceniu kvalifikacie pri potrestani vinnika.
Odrazena strela rovnako ako aj riziko prestrelenia moze predstavovat riziko, ale statisticky je to zanedbatelne. Ovela nebezpecnejsie su nasledky vzniknute nespravnou manipulaciou ci strelba nedostatocne vycvicenymi strelcami.
Ja osobne chcem mat u seba co najuniverzalnejsie, co najspolahlivejsie a co najucinnejsie strelivo. A tu mi stale vychadza standardne fabricke FMJ od renomovaneho vyrobcu.
Je jasne ze v urcitych specifickych pripadoch moze specialne strelivo byt vhodnejsie, napr v lietadlach, vlakoch, zasahoch OZ v budovach... Ale celkovo a hlavne v meste je predpoklad ze to moze byt skor na skodu.
Potencialny utocnik moze pouzit kryt ktorych je v meste dostatok (lontajner, lavicka, plot, brana, auto...) a vtedy moze mat specialne strelivo znizenu penetraciu, nedostatocnu na zasah utocnika.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#323 » pon 7. led 2019, 14:38

To je pravda, ale já si umím představit, že spíše použiju zbraň doma, v obchodním centru nebo někde v temné uličce a ocením neodrazivost, než že budu střílet po někom, kdo se schovává za odpadkovým košem. I v USA existují ještě lidé, kteří odmítají nosit HP střely a místo toho nosí FMJ. Možnost volby je fajn věc. V každém případě zavedené HP střely toto částečně řeší taky a proto neznáme tolik případů odražených střel z USA. To by byl ideál.

Takže by mě naopak zajímaly nějaké případy nutné obrany, kdy útočník zaútočil z krytu, ale obránce se nedal zaskočit a svými FMJ střelami ho skrze kryt zneškodnil. To mi přijde jako větší fantasmagorie, než riziko odražené střely. Takový scénář odpovídá nájemné vraždě a ne nutné obraně.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#324 » pon 7. led 2019, 15:25

Vacsina pouziti strelnej zbrane policajtami je prozi pachatelom v motorovych vozidlach. U nas je vo vseobecnosti obrana civila proti strelcovi ojedinela.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#325 » pon 7. led 2019, 16:11

Ono nejde jenom o to prostrelit kryt, ale aby to proslo i jinejma vecma mrk mrk



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#326 » pon 7. led 2019, 16:25

No proto jsem se také ptal co by z Vás zvolilo za typ střely? Jestli komolý kužel váha 95 grs což je cca 6,1 g nebo střelu od Inceptor Sport což nemá drážky na zvýšený ranivý účinek ale váží 60 grs což je cca 3,9 gramu?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#327 » pon 7. led 2019, 16:53

Ani jednu, je to hovadina. Do 9 Lugra z toho nenabiješ nic víc, než zase jen náboj o energii 9 Br. ( .380 ACP ). V kraťoučké hlavni G 43 tu rychlou střelu nijak neurychlíš a otázkou je, jestli s 60 gr střelou vůbec dosáhneš toho, aby ti zbraň s běžně dostupným prachem přebila.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#328 » pon 7. led 2019, 16:58

Petrold: proč myslíš? Se střelou o váze 65 grs jsem se dostal v pohodě na 444 m/s z G43

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#329 » pon 7. led 2019, 17:00

A tlak ?



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#330 » pon 7. led 2019, 17:03

Nevím nemám změřeno, ale lítalo to pěkně

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů