NESMRTÍCÍ náboje



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#76 » úte 7. čer 2016, 09:22

HOMBRE_85 píše:..čož já bych osobně nedal ze strachu že ve zmatku sáhnu špatně a vystřelím tam kam nechci[/b]


Tvůj příspěvek vyzněl trollovsky právě kvůli tomuto (teda aspoň na mě to tak zapůsobilo). Pokud si nejsi svou zbraní jistý, tak ji nenos, dokud s ní nebudeš umět! Sušit, sušit, sušit a účastnit se několika kurzů zaměřených na obranou střelbu.



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#77 » úte 7. čer 2016, 09:38

Hlavně si pořádně rozmysli co podstupuješ, když budeš nosit zbraň.
1. Za zbraň jsi zodpovědný, takže o ni prostě nesmíš přijít. Nesmíš ji ztratit, nesmí ti ji někdo ukrást atd atd.
2. Myslet si že pouhý pohled na pistoli útočníka zastaví je hrubé podcenění situace a reálně hrozí že o zbraň přijdeš. Pokud budeš váhat zbraň použít, útočník to samozřejmě pozná a útok spíše vystupňuje.
3. Musíš proto být psychicky připravený ze zbraně na případného útočníka střílet. Pokud si načteš něco o účincích střelby na člověka či zvíře, zjistíš, že nemáš vlastně jinou možnost než střílet na životně důležité orgány agresora a že jeden zásah nestačí.
4. V rámci nutné obrany nic takového jako varovný výstřel neexistuje. Nebude na něj totiž čas. Pokud je případný útočník od tebe 20m daleko, těžko zdůvodníš proč jsi střílel. Pokud je útočník blízko, jde doslova o vteřiny.
5. Z předchozích bodů mi vyplývá, že nosit "neletální" střelivo je nesmysl. Buď máš času relativně dost a útok odvrátíš jinak (křik, ústup...) nebo čas nemáš a potom je ti nesmrtící střelivo spíše na obtíž (zdržuje). Největší problém při nošení tedy není co a jak nosit, ale být si jistý, že rozpoznáš kdy je nutné zbraň použít a že pak nezaváháš.
6. Pokud bys i tak na nesmrtícím střelivu trval, nezbude ti než sám zkoušet a zkoušet. Každá zbraň je jiná a každé střelivo je také jiné. Nikdo ti s jistotou neřekne, že zrovna tyhle náboje budou ve tvojí pistoli fungovat bez problémů. Prostě musíš vystřílet několik zásobníků ze své pistole, abys viděl, že střelivo je OK.
Naposledy upravil(a) Vici dne úte 7. čer 2016, 10:00, celkem upraveno 1 x.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#78 » úte 7. čer 2016, 09:46

Vici: Amen!



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#79 » úte 7. čer 2016, 11:31

Jsem čerstvý držitel ZP a zbraně. Spíš než takovými náboji se ubírám cestou na jaký jít střelecký kurz, kde se modelují situace a cvičí se dril. Je tady někde vlákno, kde jsou nějaké recenze takových kurzů ? Narazil jsem na aegis, ale za hoďku je kurz vyprodaný, takže se tam dostat není jednoduchý. Takže spíš než střelivo které zraňuje víc, či míň, bych šel touto cestou.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#80 » úte 7. čer 2016, 11:58

Nechci do této vypiaté diskuze moc zasahovat, jen mi dovolte Vám doporučit tohle:
https://www.stream.cz/nicenipovoleno/10001223-nesmrtici-munice
Pokud ho zkouknete, jistě začnete pochybovat o smyslu těchto "NESMRTÍCÍCH nábojů".
Nelze se totiž ani náhodou spolehnout na poučku "Dám první gumovou, von se zklidní a nebudu mít z toho střílení popotahovačky!".
Jediná cesta jak zvládnout nošení (a případné použití) střelné zbraně je tréning, tréning, tréning. Tréning zvládání stresu, zacházení se zbraní, střelby, technik vyhýbání se konfliktům, technik zvládání konfliktů a hlavně chladnokrevnosti.
Rád bych se mýlil ale jak to tu čtu, jde na mě z některých zde přítomných novobouchalů hrůza.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#81 » úte 7. čer 2016, 12:19

Ještě k varovnému výstřelu: kromě toho, že na něj nebude nejspíš čas, tak je taky otázka "Kam ho poslat?".

Do vzduchu? Při účinném dostřelu 9mm do cca 800m? Kam dopadne? Co způsobí?
Do země? Kam se odrazí?
Bude mi PČR věřit, že to bylo v rámci obrany a útočník vzal roha nebo jsem v pěkném průšvihu?

Pro mě i vzhledem k těmto otázkám vychází, že radši varovný výstřel vynechat... Prostě zahodím penženku, mobil a zdrhám a pouze pokud to není možné se budu bránit...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#82 » úte 7. čer 2016, 13:36

RIVL píše: ...na jaký jít střelecký kurz, kde se modelují situace a cvičí se dril. Je tady někde vlákno, kde jsou nějaké recenze takových kurzů ?


Já tu na takové vlákno nenarazila, a taky bych za něj byla ráda :) Nechceš ho založit? :lol:



HOMBRE_85
Příspěvky: 6

Příspěvek#83 » úte 7. čer 2016, 13:41

Jj už vás všechny chápu a možná se budete divit souhlasím s vámi sám zbraň zatím nenosím a zatím jenom trénuji pak si koupím něco menšího a to budu teprve nosit akorát nevím jak trénovat realnou situaci se vším všudy tedy bez vědomí že je to jen jako. A podle mého názoru nikdo zodpovědný nemůže tvrdit že ví jak by se zachoval dokuď to nezažije, proto jsem psal o možnosti že se přehmátnu.

Ale o tom se bavit nemá podle mě smysl.. tohle vlákno se jmenuje nesmrtící náboje já už nevím jak to napsat chápu že to budu muset vyzkoušet, ale přeci jenom by mě zajímali vaše zkušenmosti s nesmrtícími náboji a zase jsem místo toho dostal jen poučku o tom čemu někteří z vás věří... PRAXE ŽÁDNÁ !

Nevím jak to napsat zkusím to ještě takhle, ale už vážně naposledy.

MÁTE NĚKDO OSOBNÍ, PRAKTICKÉ, ZKUŠENOSTI TÝKAJÍCÍ SE POUŽITÍ NESMRTÍCÍCH NÁBOJŮ ?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#84 » úte 7. čer 2016, 13:44

To je dobře, že to píšeš už vážně naposledy.



HOMBRE_85
Příspěvky: 6

Příspěvek#85 » úte 7. čer 2016, 13:44

... Jó ty kurzy...na ty jsem taky nenarazil a taky by byl zájem.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#86 » úte 7. čer 2016, 13:47

Záleží, z kama jste. V okolí Uherského Hradiště bych o něčem věděl ;)



HOMBRE_85
Příspěvky: 6

Příspěvek#87 » úte 7. čer 2016, 13:48

Espezetka píše:To je dobře, že to píšeš už vážně naposledy.


Jj už jsem začal mít pocit že jsem se dostal do nějaký bažiny trollů.
No, ale snad se teď už někdo kdo ty náboje i zkoušel chytí a napíše svoje zkušenosti :)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#88 » úte 7. čer 2016, 13:50

Ty voe... :roll: ...máš to tady popsané na 6ti stranách. Jestli čekáš, že tady najdeš magora, kterej se tím zkoušel někdy bránit, nejspíš nepochodíš. Pokud by tu byl, jistě už by ti odepsal.
Stačí to takhle???

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#89 » úte 7. čer 2016, 13:51

Stewie - já o pár vím, někam už jsem se i přihlásila, ale vidět zkušenosti a tipy ostatních by bylo fajn. I tvůj tip ;)
Už to tady nechci zasekávat OT, do jaké ho vlákna to tak dát?



HOMBRE_85
Příspěvky: 6

Příspěvek#90 » úte 7. čer 2016, 13:58

No dobře končím na 6-ti stránkách jsem si přečetl jenom NÁZORY o tom jaký je to nesmysl mít nesmrtící náboj v komoře pak tvojí ZKUŠENOST kterou považuju jako jednu z mála smysluplných (ještě pár jich tam pak bylo abych nekřivdil) a tím to víceméně hasne no vážně jsem čekal víc :) ..jinak samozřejmě že nečekám že tu někdo bude psát zkušenosti z používání proti živému tvoru.
Naposledy upravil(a) HOMBRE_85 dne úte 7. čer 2016, 14:01, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů