NESMRTÍCÍ náboje



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#1 » pát 4. čer 2010, 19:59

9mm Luger !NESMRTÍCÍ!
Mám takový problém,když mám u sebe pistoli,tak s ostrými náboji.A nerad bych někoho zastřelil,a šel za to sedět,ale nikde nemůžu sehnat náboje s gumovou střelou.Jediný,co jsem našel je
9mmx22 Rubber a nebo 9mm značkovací,ale ten první je na nic,a ten druhý taky,a ještě se nedá koupit.Zajímalo by mě,jestli vůbec existuje nějaký nesmrtící náboj do devítky a jestli se dá koupit.Kromě slepýho,samozdřejmě.Na obranu,nemusí člověk hned do někoho dělat díry,když dojde na nejhorší...Díky Jura

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pát 4. čer 2010, 21:36

Omlouvám se že to napíšu trochu natvrdo ale: Pokud máš tohle dilema tak radši nenos! Nesmrtící náboj který by měl dostatečný účinek a zaručoval spolehlinou funkci zbraně neexistuje. Nabitá zbran by měla fungovat naopak jako blok, netahám dokud opravdu nepotřebuju a když potřebuju tak není na nějaké parádičky, jako gumová střela, čas.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 5. čer 2010, 01:00

hanijak, nesmrtící střely do palných zbraní neexistujou (snad kromě těch, které závadí a nikdy nevystřelí :D ). I cvičný ("slepý") náboj může na blízko vážně zranit nebo dokonce i zabít. Ne nadarmo se tomu v anglické terminologii říka less lethal, tedy "méně smrtelné".

Problém pro běžného člověka, který má zbraň k osobní ochraně, je problém 1) ve spolehlivosti v samonabíjecích zbraních a 2) účinku, který naopak někdy nemusí stačit (v policejním týmu má střelec s less-lethal střelivem určitě parťáka s ostrou zbraní, například pro případ zločince ozbrojeného palnou zbraní).
Chce si to určit priority a promyslet si způsob své vlastní obrany. Někteří nosí v zásobníku např. první jednu nebo dvě gumové, plastové apod., ale hrozí riziko závady, která může mít v obranné situaci velmi vážné důsledky. Osobně bych to nestrkal do jiných než opakovacích zbraní (revolver či brokovnice "pumpa"). Každopádně je důležité to dobře otestovat, abys věděl, jak je to v dané zbrani spolehlivé, jaký je efekt na různé vzdálenosti, jaké jsou vedlejší účinky (například gumové "broky" se v budově extrémně odrážejí, často zpět ke střelci) a hlavně nezapomínat, než i většina less-lethal střeliva je na blízkou vzdálenost smrtelná.
Imho bych raději přibral pepřák a/nebo teleskop pro situaci, která jde řešit "volněji", protože když jde ven palná zbraň, jde už do tuhého. Pokud se obáváš, že v kritické situaci zbraň kvůli strachu z postihu nepoužiješ, bude lepší ji nenosit a poohlédnout se po nějakých jiných možnostech sebeobrany, nebo zapracovat na psychologické průpravě. Jinak by mohla tvoje zbraň rychle skončit v rukou útočníka a třeba být dokonce použita proti tobě :|

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#4 » sob 5. čer 2010, 17:30




Adam w140
Příspěvky: 31

Příspěvek#5 » pon 7. čer 2010, 13:08

Problem je ze v zakone je spousty mezer a pri pouziti zbrane muze utocnik se hajit tim ze jde o neprimerenou obranu protoze mel sice zbran ale jen na zastraseni a nemel v umyslu ji pouzit ale pak uz je to o tom jak je kdo dobrej u soudu.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 7. čer 2010, 13:50

Adam: blbost, v zákoně žádný mezery tohoto typu nejsou, to jen ty zákony neznáš a plácáš tady nesmysly.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#7 » stř 9. čer 2010, 06:19

Můžeš zkusit si udělat voskové náboje - nedáš tam prach jenom zápalku a střelu si odleješ z vosku.
Viděl sem pár videi na youtube nedělá to hluk a můžeš si s tim pinkat doma (ale prej to boli jako čert :D). Nicméně hodí se to akorát tak do revolveru protože pistoli ti pak nepřebije. (Btw - je to vůbec legální... i když tady bych řekl kde není žalobce tam není soudce)



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#8 » stř 7. črc 2010, 15:26

Díky vám všem moc,odpovědi mi moc pomohly,s tím voskem to vyzkouším,opravdu děkuju.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#9 » stř 7. črc 2010, 16:41

Vosk nedoporučuji, kdysi dávno se pro imitaci soubojů na pistole sice používal, ale duelanti měli na ochranu dlouhé kožené pláště a na obličejích masky, jeho tvrdost je totiž hodně závislá na teplotě. Nebyla by lepší nějaká guma? Kdysi jsem koupil hmotu Makrosil nebo tak nějak podobně se jmenovala, byla v tubě používané ve vytláčecích pistolích. Hmota byla zelenošedá a po vytvrzení na vzduchu měla přibližně stejnou tvrdost jako střely do nábojů 380 Alfa, byla však pružnější (střely 380 Alfa se po zmáčnutí neochotně vracejí do původního tvaru, toto fungovalo jako měkčí guma). Problém je v tom, že těch Makrosilů je spousta a přesné označení si nepamatuji, možná by poradili prodavači.
Další možnost by mohla být udělat střely ze sanitárního silikonu, pokud by nebyl pro tento účel už hodně měkký.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#10 » stř 7. črc 2010, 23:59

Lidi, dejte si pokoj s uvahami o nesmrticich nabojich, jsou na ho.no! Prectete si znovu, co napsal sided! Kdyby mi slo o zivot (nebo i kdyby jenom o zdravi), jakakoliv snaha o "humanni" reseni by byla nesmyslny luxus. :roll:



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#11 » čtv 8. črc 2010, 12:44

jomekabi : Plně s Tebou soulasím, ale když si chce hanijak hrát, proč mu v tom bránit ? Jestli se mu podaří takový náboj sestrojit, nikomu tím neublíží a pro své přesvědčení, že musí útočníka napřed varovat, pak mu naplácat na zadek, dát pár facek, vystřelit nejlépe několik varovných výstřelů a až po vyčerpání všech možností střílet kulí, může přijít k újmě zase jenom on.
Za úvahu by ale stálo, zda se nemůže dostat do průšvihu, když bez povolení vyvíjí byť neletální střelivo, toto jsem si dřív nějak neuvědomil ...



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#12 » úte 4. led 2011, 18:41

Brokovy do revolveru do 1.komory, uz jenom kvuli psum, neni spatny napad. V pistoli bych to pres vsechna ujisteni o zachovani samonabijeci funkce neriskoval.
Sam to ale v revolveru nenosim - mam 5ti komorak a te jedne rany mi je lito. :roll:

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#13 » úte 4. led 2011, 20:09

Libra závěr nepřetáhne. V G26 to mám vyzkoušeno, četl jsem to o víc zbraních, ale nečetl jsem o žádné, kde by to závěr přetáhlo. Krom toho to bude mít mizivý zastavovací efekt. Útočníka (drbana, prase nebo čokla) to leda nasere, ten z tebe nadělá skunk-pao, a za tejden na jipce zakalí na otravu olovem. Přesný opak toho, co potřebuješ v případě ohrožení života.

I gumový projektil vypálený zblízka, ba dokonce i rozpínající se plyny z plynové nábojky z pár centimetrů můžou roztrhnout krční tepnu. Jestli s tím nejsi srozuměn, nenos. Nebo nos pepřák, teleskop, trénuj kung-fu (nejlépe styl zajíc :lol: ).

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#14 » úte 4. led 2011, 20:30

Jeden známý mi nedávno tvrdil, že jeho CZ 85 brokový luger bez problému přetáhne. Na vlastní oči jsem to neviděl, ale až bude příležitost, nechám si to předvést.



Zvonek
Příspěvky: 5

Příspěvek#15 » úte 4. led 2011, 20:43

Souhlasím se sided ale jestli jsi opravdu takový blázen tak bych si pořídil revolver a náboje co používali ochranky letadel ale úplně nesmrtící to není jak se jmenují si už nepamatuji v poctatě po výstřelu se stane z projekt. placka. Kdysi o tom psaly va střeleckém revue.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů