NESMRTÍCÍ náboje



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#61 » pát 13. kvě 2016, 15:55

Brokové Libry přebily Škorpíka 9x z 10. Nebrat.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#62 » pát 13. kvě 2016, 16:59

Jaro.63: přebije, odzkoušeno v glockovi17 gen2 a gen4. Ale chce to zkusit v konkrétní zbrani, pro jistotu. Má to šílenej rozptyl, ale na pár metrů se trefíš. Dost to sviní hlaveň, ale jen opticky (napatlaná guma). To se vyčistí další ránou.
Hans Gruber: pak to možná bude lítat přesněji :lol:
Nicméně pokud nechceš první ostrej, tak mi to přijde jako lepší varianta, než brokovej.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#63 » sob 14. kvě 2016, 17:04

Hansi, to je prave ta vyhoda :D



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#64 » sob 14. kvě 2016, 18:10

Náboj bez střely na 100 % nepřebije pistoli s uzamčeným uzávěrem, protože fyzika: https://cs.wikipedia.org/wiki/Newtonovy ... %C3%A1kony

Ty ostatní jsou zbraň od zbraně, jak píše marinakus - třeba vyzkoušet. Ikdyž co vím, tak třeba zrovna Libra snad garantuje samonabíjecí funkci zbraně u všech těhle "speciálů". Akorát teda nevim, podle čeho tu garanci dělá. U broků bych se spíš bál toho, že se ta plastová čepička při (na/pře)bíjení roztrhne a broky se vysypou po vnitřku zbraně. Gumová střela může napáchat víc škody, než užitku - bude se nepředvídatelně odrážet od čehokoliv, co má větší tuhost*, než ta střela - třeba knoflík, zip, pásek, šev, strom, etc..

--
*) kam sahají moje pravěkký znalosti ze strojařiny. Opravte mě, jestli si pletu pojmy :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#65 » sob 14. kvě 2016, 22:18

Něco asi mimo téma:
kdysi jsem se pokoušel několikrát úspěšně vystřelit 8mm akustický náboj z pistole CZ 83 r. 7,65mm Br. Po výstřelu byl občas problém vytáhnout vystřelenou nábojku z komory.
Takže do pistole žádné "slepáky", "pepřáky", "gumáky" ani "broky", pokud zbraň chcete nosit na osobní ochranu.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#66 » ned 15. kvě 2016, 07:52

No, pokud by spolehlive prebila a zaroven je pravdepodobne,ze nezpusobi nejake vazne zraneni, tak mi ten gumovy projektil prijde jako dobry napad, nevim, koho by takovy zasah nechal v klidu navic kdyz nevi, ze to nebyl ostry... Vystrelit podruhe se navic da dost rychle. I pri naslednem vysetrovani to IMHO muze byt vyhoda.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#67 » ned 15. kvě 2016, 08:23

Chlapi, já se s dovolením vrátím od technologie k filozofii. Dva roky jsem zvažoval, jestli mám koule na to vytáhnout na někoho zbraň. Až poté, co jsem si tohle srovnal v hlavě jsem šel pro ZP. Zbraň je opravdu nejkrajnější prostředek. A jestli jí někdo chce mít "jenom jako", myslím, že by měl za dlouhých zimních večerů znovu popřemýšlet. Doplň pistoli paralyzérem, pepřákem, nebo jen nožem který má hrot na rozbíjení oken a hodí se do pěsti jako těžítko. A střílení nech na chvíli, kdy neexistuje možnost třeba utéct. Potom budeš potřebovat absolutní spolehlivost a posledni, co budes chtit je tahani za zaver, protože to zrovna nepřebilo.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » ned 15. kvě 2016, 18:17

Přesně tak, právě vědomí, že mám nesmrtící náboj může paradoxně vést k tomu, že se člověk bude bránit nepřiměřeně. Respektive vytáhne zbraň i v situaci, která by se dala vyřešit jinak.
Palná zbraň by měla být až nejkrajnějším řešením, pak ale musí být schopná co nejspolehlivěji a nejrychleji zastavit útok.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#69 » ned 15. kvě 2016, 18:27

Uznavam, je to asi tak.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#70 » ned 15. kvě 2016, 18:58

Georg píše:...
kdysi jsem se pokoušel několikrát úspěšně vystřelit 8mm akustický náboj z pistole CZ 83 r. 7,65mm Br.....

Omlouvám se, nějak jsem zapomněl napsat dodatek, že po každém výstřelu ani jednou nedošlo k "přetažení" závěru.



HOMBRE_85
Příspěvky: 6

Příspěvek#71 » pon 6. čer 2016, 23:29

Nějak tady všichni zapomínáte na fakt že aby jste použili zbraň musíte nejprve natáhnout závěr. Pokuď tedy nechcete chodit se zbraní s nábojem v komoře..čož já bych osobně nedal ze strachu že ve zmatku sáhnu špatně a vystřelím tam kam nechci (GLOCK 19) A hlavně na fakt že v realných podmínkách budete zbraň používat proti útočníkovy který bude ozbrojen "méně" než vy (nuž apod.) a to né proto aby jste útočníka zastřelili, ale jako psychologický štít! nemluvě o tom že aby byly naplněny podmínky zákona a vy jste mohli využít institutu NO stejně musíte nejprve vystřelit vystražný výstřel v případě že útočník hrozí jakoukoli zbraní kromě pistole (RPG, TNT a podobně pravděpodobných věcí :D ) tedy v drtivé většině případů (tedy jestli néhodláte trávit dovolenou v Sýrii :) )

Takže mít nesmrtící náboj v komoře mi příjde jako docela dobrý nápad pokuď přebije jakože tady někdo psal že ano (samozřejmě je zapotřebí si to nejprve vyzkoušet se svojí zbraní). Prostě, protože v případě že někdo útočí pistolí tak natáhnu závěr a střílím což bych stejně musel a v případě že mi někdo vyhrožuje nožem tak střílím do vzduchu nesmrtící a smrtící je už připravena (a já ušetřil čas který bych jinak věnoval natažení závěru), nemluvě o tom že to docela účině přesvědčí útočníka že to myslím vážně a já tolik nemusím přemýšlet o dopadu střely (guma se sice odráží, ale vzhledem k svojí váze předá většinu energie) . No a v případě že útočník hrozí nožem z bezprostřední blízkosti mohu střílet přímo na něj a nesmrtící střela se bude chovat jako "méně" smrtíci (bylo tady video). No a nakonec případ že se ve zmatku přehmátnu a vystělím, tam kam nechci, raději bych v takovém případě vystřelil gumu než kov. Ještě mě napadá možnost že stojím proti útočníkovy s pistolí a zapomenu na to že mám nabitý nesmrtící náboj..já nevím jak vy, ale v případě že bych stál proti pistoli tak bych se určitě nezastavil u jedné rány spíš naopak (v takovém případě totiž útočník nese veškerá rizika a já se nemusím obávat postihu s přihlédnutím na nezůčasněné osoby samozřejmě)

Takže suma sumárum jde jen o jedinou věc která by mě zajímala. Vy co jste to zkoušeli, přebíjí spolehlivě tyto náboje, popřípadě které a jakou jste použili zbraň?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#72 » úte 7. čer 2016, 06:07

Jo a nekrmte Trolla :mrgreen:



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#73 » úte 7. čer 2016, 07:26

Tady pan Hombre bude náš nový Enercio? Vypadá to tak :D

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#74 » úte 7. čer 2016, 07:38

HOMBRE_85: Na tomhle odkazu Rough boy poslal do vlákna tip už v květnu http://www.gunner.cz/cs/p-970-libra-9mm ... va-strela/ Kup, vyzkoušej a dej vědět.



HOMBRE_85
Příspěvky: 6

Příspěvek#75 » úte 7. čer 2016, 09:02

No nevím kdo je to Enerico a proč ho spojujete se mnou, zatím jsem neměl potřebu se na nějakém fóru vyjadřovat takže jsem tady nový. Každopádně nejsem troll. O tom odkazu na nákup liber vím, ale předpokládám že jste je zkoušeli když se o nich bavíte (já jsem nováček i co se zbraní týče) a nebudu zkoušet něco co už je milionkrát vyzkoušený a raději si nechám dobře poradit, násladně si to sám ověřím a pak používám. Ostatně od toho tady je tohle fórum. Problém je že v tomhle vláknu čtu samé to nedělej já to mám jinak atd. tedy přesvědčování o názorech správné efektivní obrany, ale to by jsi měl podle mě určit každy sám. Co bych, ale od tohoto vlákna očekával jsou zkušenosti s použitím nesmrtících nábojů.

Tak tedy pěkně prosím (a nemyslím to ironicky/trollovsky ale naprosto upřímně) mohli by jste, mě a dalším koho to tady zajímalo, napsat vaše zkušenosti s použitím nesmrtícího náboje a to hlavně jestli přebíjí a s jakou spolehlivostí? Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů

cron