Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#526 » úte 6. čer 2017, 08:50

Petzold :clap:



Jamik
Příspěvky: 42

Příspěvek#527 » úte 6. čer 2017, 10:05

Dovoluji si zdvořile upozornit na to, že název tohoto vlákna je Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz.
Tak jako spousta jiných, tak i já jsem přihodil svoji zkušenost a rozhodně bych se v tom nenimral, kdyby se neobjevili dotazy na které jsem (bo jsem slušně vychovaný) ráčil odpovědět.
Rozhodně nikomu nic nevnucuju a svůj kvér budu krnit Magtechama, které jsou v pohodě i co se týče přesnosti (to se o Limitu s jistotou říct nedá)
Kdo si chce zk....t zbraň, ať si do ní limitky klidně láduje, ale ve finále může být toto střelivo „zadarmo drahé“.
To je asi tak všechno, co bych k tomuto tématu vyjádřil.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#528 » úte 6. čer 2017, 10:59

já jsem jednou zkušebně stovku limitů vystřílel. závada ani jedna, ale rozptyl na 25 metrů byl asi tak dvojnásobný proti tomu, co nastřílím s SB. a navíc strašně špinily. takže za mě nebrat, nevyplatí se to. Je přece nesmysl trénovat s nepřesným střelivem, pak člověk neví, v čem je chyba.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#529 » úte 6. čer 2017, 11:58

Náboje Limit jsem použil kdysi na kurzu, ještě jsem neměl svoji zbraň a HardTask nabízel zapůjčení zbraně a zajištění nábojů. Nebyl jsem sám, kdo nafasoval 300 Limitů v igelitu a střílel jsem Glockem 17 3. generace. Problém nenastal žádný, ani u nikoho ostatního.

Do svojí ČZ dávám jen SB, koneckonců se dají koupit jen o málo dráže ....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#530 » stř 15. lis 2017, 10:59

Jaký je závěr této 36 strankove diskuse, pokud si dnes (jsem ochoten uvěřit že výroba ladí časem dřívější nedostatky) limit koupim, ve srovnání přibližně jako sellier-bellot :
Nové limit: spolehlivost, více špiní ?
Přebíjené limit: spolehlivost, více špiní?

Druhý dotaz: nové a Přebíjené používají prach stejného výrobce a typu (na stránkách definují d032 v obecném popisu ale neidentifikuji kam)

Přesnost asi nemá smysl řešit předpokládám, neptam se na použití na soutěže.

U nás v obchodě mají Sb za 5 Kč, limit nový 4,8 Kč, limit prebijeny 4 Kč.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#531 » stř 15. lis 2017, 12:00

Zrovna včera jsem poprvé zkusil 150 přebíjených Limitů z letošní výroby. Přesnost hodnotit nemůžu, zkoušel jsem jiný způsob spouštění a nějaké střelivo pro porovnání jsem neměl. Možná byl ale u některých kousků rozptyl větší, než jsem čekal.
Pár nábojnic vypadalo, že toho už v životě hodně zažilo, ale závada se nevyskytla žádná. Zdálo se mi, že to také kope méně, než tovární S&B. Po střelbě pistole vypadala, jak vytažená z komína. Čoudilo to fakt dost, na vnitřní střelnici to moc není.
Takže když se mi naskytne dobrá příležitost, tak si jich zase pár koupím, ale cíleně je vyhledávat nebudu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#532 » stř 15. lis 2017, 13:33

A nevíte ten prach? Zapomněl jsem napsat otazník prve . Je pro nové a Přebíjené jiný prach?



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#533 » stř 15. lis 2017, 19:01

Tohle jsem bohužel nikde nenašel. Čekal bych rozdíl pouze v nové vs použité nabojnici...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#534 » stř 15. lis 2017, 20:37

Ja som mal s tych priemyslene prebijanych 2500ks a ani jeden neodpal. Ze by spinili viac tiez nemozem povedat. Co bolo zaujmave bola cena 0,12 Eur/ks. V porovnani s prebijancami od Alsa za 0,145 je to dobra cena. Pokial by ich znova chalani doviezli, tak nemam problem ich znova kupit. Ak zacnes strielat viac ako len rekreacne par sto nabojov rocne a neprebijas, zacnes ratat kazdy cent :-)

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#535 » stř 15. lis 2017, 22:01

Ze svých různých zbraní cca čtvrt století střílím pro radost a zábavu a v Lugeru poslední delší dobou z CZ75 BD Police. Rád jsem vyzkoušel mimo vlašimských S+B třeba i Magtechy, náboje z Německa, Itálie, Srbska, Makedonie, Bosny a Hercegoviny (ty stály za prd)....... a před týdnem jsem bez problémů vystřílel takovou světlou krabičku Limitů a bez problémů se selhačem, či s přesností... Z několika kusů nábojů nedělám závěry, s evidentně přebíjenými Limity v igelitových sáčcích zkušenosti nemám, jako jen praxí lehce poučený laik názory zkušených beru v potaz, ale i paušalizování něčí produkce je mi proti srsti... Limity dál běžně střílet nebudu, ale může se někdo ze zkušených střelců víc z vlastní zkušenosti rozepsat, co mu na zbrani zkonily a jestli ta menší přesnost není spíš problémem mezičlánku mezi zbraní a zemí...? Neobhajuji ani nezatracuji Limit, jen mě to zajímá... Díky za relevantní reakce na moje řádky...



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#536 » čtv 16. lis 2017, 15:31

Dneska jsem vyzkoušel přebíjené Limity. Zoufalost. Ne že bych měl nějaký uchvacující soustřel, ale zpravidla poznám když mi to ujede už při výstřelu.
Ale tohle byla zoufalost, lítalo si to o půl terče kam to chtělo, jednou doleva nahoru, pak doprava dolu, pak třikrát za sebou někam úplně jinam. A to bylo prakticky bezvětří :-D

Na terče na 25 metrů jsou naprosto nepoužitelné. Střílet se s tím dá maximálně na 10 metrů, i tak je vidět jak to litá kam chce.
U 100 nábojů se žádná vada neobjevila, ale ta přesnost je děsivá.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#537 » čtv 16. lis 2017, 17:51

Tak dík. Tak já do toho nejdu z důvodu nastrelu a nadměrného špinění. (nechce se moc cistit).



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#538 » ned 17. pro 2017, 22:43

Znovu jsem zkusil náboje Limit, konkrétně 9L IPCS 140grs. Na krabičce je logo České zbrojovky. Po tom co mi přebíjené Limit lítaly kam si chtěly, jsem chtěl vyzkoušet i nové krabičkové.
Jedním slovem: zoufalost. Nepovažuju se za nějakého nadprůměrného střelce, ale vím zhruba co bych měl zvládnout.
Na 25m mi limity lítaly vlevo nahoru. Zkoušel jsem obouruč, pravou rukou, levou rukou (jako že třeba bych strhával na druhou stranu), ne všechno vlevo nahoru. Chvilkou jsem se pokoušel o nějaký rozumný soustřel - taky nic.
Pak jsem pro kontrolu vytáhl SB standard. Úplně jiný kafe, kam jsem mířil tak to zhruba šlo (v rámci mých možností).
Takže limity mi už do pistole nesmí.

Nemáte někdo vysvětlení proč ty Limity takhle šmajdají, čím to je způsobené?

Pro názornost přikládám terč. Černě přelepené jsou zásahy s Limit, nelepené jsou zásahy s SB, na 25m, mířeno na spodní základnu čtverečku v A.

20171217_215744.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#539 » stř 20. pro 2017, 13:14

Já používám od Limitu hlavně střely na své přebíjenky /9 mm 124 FMJ, cca 3000 ks/, ale když použiju originál jejich nové náboje /cca 500 ks/, jsem přesnější. Závady žádné, špinění stejné jako moje přebíjenky. Zkusím někdy porovnat s SB, ale až budu lépe /stabilně/ střílet.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#540 » čtv 12. dub 2018, 17:19

vystřeleno 2000ks 9mm Limit 124gr
nebyl jediný problém.
Chtěl bych zkusit ještě přebíjené .45acp, ale nějak nejsou k sehnání .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů