.22 LR

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#136 » ned 9. kvě 2021, 20:48

Hyde píše:Rozdíl mezi Standard a Club je dle mé zkušenosti ten, že Club potřebuje trocha silnější klepnutí aby odpálil......

Hyde píše:já střílím Alfou Holek 241. Standardy jsem střílel bez problémů.....
Hyde píše:U Clubů se mi klidně stane, že z 9 nábojů ve válci musím 3 odpálit napodruhé. Když jsem se bavil s provozovatelem střelnice, ten mi řekl, že i jiní střelci mají s tím občas problém, jemu to dělá taky v revolveru Holek.


Ono když je poladěná bicí pružina pro výsledný nížší odpor na spoušti,tak se to někde projeví..To co platí pro CF tak stejně pro RF.
Buď jiný patronky/zápalky nebo přitvrdit.Zázraky bych v tom nehledal.



Hyde
Příspěvky: 3

Příspěvek#137 » pát 14. kvě 2021, 11:57

staM píše:
Hyde píše:Rozdíl mezi Standard a Club je dle mé zkušenosti ten, že Club potřebuje trocha silnější klepnutí aby odpálil......

Hyde píše:já střílím Alfou Holek 241. Standardy jsem střílel bez problémů.....
Hyde píše:U Clubů se mi klidně stane, že z 9 nábojů ve válci musím 3 odpálit napodruhé. Když jsem se bavil s provozovatelem střelnice, ten mi řekl, že i jiní střelci mají s tím občas problém, jemu to dělá taky v revolveru Holek.


Ono když je poladěná bicí pružina pro výsledný nížší odpor na spoušti,tak se to někde projeví..To co platí pro CF tak stejně pro RF.
Buď jiný patronky/zápalky nebo přitvrdit.Zázraky bych v tom nehledal.



Žádné zázraky jsem nehledal ani nehlásal.

Kolega se tady ptal na rozdíl mezí S&B Standard, které se přestaly vyrábět a S&B Club, které nyní nahradily zrušené standardy.

Odpověděl jsem, jaký rozdíl jsem postřehl z vlastní zkušenosti (ostatně i další střelci na té samé střelnici). Kromě střeliva zůstali všechny proměnné nezměněné, bicí pružina nebyla nikdy nijak laděna ani nic. Od té doby jsem kvůli tomu změnil střelivo a vypálil z daného revolveru min. 1000 ran bez jakýchkoli problémů (OK, jednou jsem odpálil náboj až napodruhé, ale to je u okrajového zápalu statisticky normální).



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#138 » pát 11. čer 2021, 05:59

Máte někdo zkušenosti s WINCHESTER M22 v samonabíjecí dlouhé? Na fóru jsou zmiňované 2x - jednou jako nebrat, jednou jako pohoda



holeys
Příspěvky: 6

Příspěvek#139 » pát 4. úno 2022, 10:41

Viděl jsem před časem v obchodě náboje 22 LR LRN 40g 300ks MagTe, tj. Magtech, v plastové lahvičce po 300 kusech. Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo s těmito náboji zkušenost. Jde mi zejména o případné použití těchto nábojů jako tréninkového střeliva do takových krátkých zbraní, kde nejsou povoleny jiné náboje než standardní rychlosti. Ale i za jakoukoliv jinou zkušenost či názor, např. ohledně přesnosti, spolehlivosti apod., budu moc vděčný.



juanv
Příspěvky: 11

Příspěvek#140 » úte 8. bře 2022, 21:29

Hyde píše:U Clubů se mi klidně stane, že z 9 nábojů ve válci musím 3 odpálit napodruhé. Když jsem se bavil s provozovatelem střelnice, ten mi řekl, že i jiní střelci mají s tím občas problém, jemu to dělá taky v revolveru Holek.


Tak já se musím připojit ke Club komentářům kolegů. Zkoušel jsem už dost značek a rychlostí 22LR, ale Club je zatím nejhorší. Ještě mám v trezoru posledních pár krabiček a už je nechci. CZ P07 Kadet jich pár z každého zásobníku ani nezasune do komory (opravdu se střely/náboje mažou?) a pár jich vyžaduje opakované odpálení. Za mě nebrat. :(



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#141 » úte 8. bře 2022, 21:38

Nesmysl. Proste si vyzkousejte, jak to chutna vasi zbrani. Pokud to neodpaluje, chybu hledejte spis v sile pruzin / kvalite zbrane.

Loni jsem koupil Holek 230, rok vyroby 2012. Revolver za par tisic. Rovnou s nim jsem nabral vsechny druhy streliva, co meli na prodejne, abych vyzkousel 'co mu chutna'.

No vysledek byl, ze naprosto vsechno. Od nejdrazsich po clubky. Od te doby jsem uz nuc jineho nez S&B Club nekoupil. Vystrelil jsem jich a toho pravdepodobne za tu dobu pres 5000 a nevybavuju si jediny pripad, kdy bych je musel odpalovat napodruhe.
Jasne, ten revolver ma spoust tuhou jak krava, takze asi i dost silny pruziny, ale po tech X tisic od 3 ruznych prodejcu neni sance, ze bych mel stesti na nejakou povedenou varku.

Takze kupte par krabicek a uvidite, jak je na tom vase zbran. Stoji to par korun.



holeys
Příspěvky: 6

Příspěvek#142 » ned 10. dub 2022, 18:47

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s náboji Aquila 22 LR Super Extra Standard. Jde mi hlavně o přesnost a spolehlivost, uvažuji o jejich použití jako tréninkového střeliva pro sportovní pistoli na discipliny SP 5+30 nebo SP 30+30. Za jakoukoliv informaci budu moc vděčný.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#143 » pon 11. dub 2022, 05:40

holeys píše:Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s náboji Aquila 22 LR Super Extra Standard. Jde mi hlavně o přesnost a spolehlivost, uvažuji o jejich použití jako tréninkového střeliva pro sportovní pistoli na discipliny SP 5+30 nebo SP 30+30. Za jakoukoliv informaci budu moc vděčný.


Překvapivě velmi přesné i když bych to asi bral jako zbraň od zbraně. Ale v mé pistoli FN150 Concourse nemám problém se selhači a přesnost ? .. na závodech jsem s nimi už dokázal nastřílet 199/200, takže za mě rozhodně zkus.



holeys
Příspěvky: 6

Příspěvek#144 » pon 11. dub 2022, 08:24

Děkuji za vyjádření, jsem za ně moc rád, zatím jsem žádnou informaci z praxe o tomto střelivu neměl. Děkuji!



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#145 » úte 12. dub 2022, 20:43

holeys píše:Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s náboji Aquila 22 LR Super Extra Standard. Jde mi hlavně o přesnost a spolehlivost, uvažuji o jejich použití jako tréninkového střeliva pro sportovní pistoli na discipliny SP 5+30 nebo SP 30+30. Za jakoukoliv informaci budu moc vděčný.


Mam opacnou zkusenost. Ja je zkousel pro zmenu v dlouhe flinte s optikou a velika bida :? Litalo to podobne spatne, jako SB Club. Vhodne tak na kropeni plechovek. Od pekne krabicky, jsem cekal lepsi vysledky.
S kvalitnima nabojema, trefuju opakovane zaslepku na 50m. S timhle to proste neslo :roll:

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#146 » ned 24. dub 2022, 09:33

CZ Ultramatch, optika z Číny a na 100m trefuju záslepku bez větších problémů. pochopitelně je tam propad proti nastřelení na 50m, ale na té srandaoptice to jde kompenzovat záměrným křížem. Ale je fakt, že malorážky bývají mlsné a je třeba si najít to svoje. Mě přijdou přesnější než Clubky i když mám pocit, že ty se v poslední době výrazně zlepšily.

KapitánPacička píše:
holeys píše:Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s náboji Aquila 22 LR Super Extra Standard. Jde mi hlavně o přesnost a spolehlivost, uvažuji o jejich použití jako tréninkového střeliva pro sportovní pistoli na discipliny SP 5+30 nebo SP 30+30. Za jakoukoliv informaci budu moc vděčný.


Mam opacnou zkusenost. Ja je zkousel pro zmenu v dlouhe flinte s optikou a velika bida :? Litalo to podobne spatne, jako SB Club. Vhodne tak na kropeni plechovek. Od pekne krabicky, jsem cekal lepsi vysledky.
S kvalitnima nabojema, trefuju opakovane zaslepku na 50m. S timhle to proste neslo :roll:



holeys
Příspěvky: 6

Příspěvek#147 » pon 25. dub 2022, 20:32

Děkuji všem za vyjádření! Byť já střílím téměř výhradně krátké zbraně (jako ortodoxní pravák mám levé řídící oko) a směřoval jsem spíše ke zkušenostem s krátkou zbraní, i praxe s dlouhými zbraněmi je velmi poučná a jsem za tyto příspěvky moc vděčný.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#148 » stř 10. kvě 2023, 18:56

Máte zkušenosti s Clubkama posledních měsíců ? Moje šarže je zatím OK, když si kupuju na střelnici, tak mi každá 5 nebo 6 práskne jako HV, to prostě nelze přehlédnoput. Obchodák SB tvrdí nemožné, poslední 2 roky máme supermoderní linku. Zatím jsem byl přiznávám líny odstřílet půlku krabky a zbytek posílat do Vlašimy.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#149 » čtv 11. kvě 2023, 05:20

tuhle zkušenost nemám, ale proti starším šaržím mají viditelně horší rozptyl.



Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#150 » čtv 11. kvě 2023, 20:54

Teď jsem pár krabek koupil, tak je zkusím o víkendě testnout. Když to klapne, dám vědět.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů