.22 LR



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#76 » čtv 30. čer 2016, 13:28

No tak se na tu střelu ještě jednou a pořádně dlouho podívej, pak zašátrej v paměti co že se to píše v zákoně.
;)
Nápověda: Copak je to místo špičky? A co že to má teoreticky dělat?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#77 » čtv 30. čer 2016, 14:07

Ta dutina je tam na zvýšení přesnosti přece :mrgreen:



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#78 » čtv 30. čer 2016, 14:33

uniká mi, proč by se tím nemělo střílet zrovna z pistole? Z pušky se může? Když jsme teda u toho, z pistole to zůstane tak jak to je, rozvine se to (možná) při střelbě z pušky.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#79 » čtv 30. čer 2016, 16:23

Tak teď nevím esli si děláš prču, nebo opravdu neznáš zákon. Pro případ, že ho opravdu neznáš (což je u držitele ZP celkem blbé) kopíruju:

předpis č. 119/2002 Sb.
§ 4
Zbraně kategorie A
a) zbraně ...
b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,


To jestli je to blbost nebo ne (délka hlavně) je na diskuzi u piva, která stejně nic nezmění. Prostě je to tam tak napsaný a my s tím teď nic neuděláme. A pokud už to někdo střílí z pistole, tak je blbost o tom psát na internetové fórum ;)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#80 » ned 14. srp 2016, 22:16

Pouze pro myslivost, proto se to dá koupit do pušky.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#81 » čtv 27. črc 2017, 11:52

Zdravim, potřeboval bych vysvětlit jednu záležitost. Měli jsme na střelnici půjčenou dlouhou HK samonabíjecí. Vystříleli jsme cca 150ks a zbraň byla uvnitř a na zásobníku strašně zamatlaná. Je to dáno střelivem, nebo tím, že kulka není poměděná? Když bych si kupoval poměděné náboje nebude to tak svinit? Budu pořizovat dlouhou, rád bych opakovačku, ale to svinění mě trochu odrazuje.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#82 » čtv 27. črc 2017, 11:56

.22LR (alespoň ty klasické, např Standardy nebo i HV od Winchesteru, co používám já) špiní opravdu hodně. Musím krátkou čistit po každé návštěvě střelnice včetně vršku zásobníků.

EDIT: Nicméně já jsem blázen a důkladně čistím všechno po každé střelně, včetně kosy, takže to možná vidím trochu moc černě.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#83 » čtv 27. črc 2017, 12:23

Dlouhé se nemají zbytečně moc čistit, trochu špinavé mají lepší soustřel. Jsem někde četl. Já teď čistil cca po 300 výstřelech, poměděné Winchester a Federal. Hlaveň byla špinavá dost, ale šlo to snadno dolů bronzovým vytěrákem.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#84 » čtv 27. črc 2017, 12:39

Zeberdee píše:... zbraň byla uvnitř a na zásobníku strašně zamatlaná. Je to dáno střelivem, nebo tím, že kulka není poměděná? ...


Je to skutečně střelivem. Mojí opakovačce Erma chutná víc střelivo poměděné a suché, při střelbě střelivem s voskovým mazáním na střele se hromadí tuk v oblasti vytahovače a po delší střelbě nastávají problémy s vyhazováním nábojnic. Naposledy jsme to řešili v červenci na závodech, kde s ní stříleli junioři. Je potom nutné vyčistit náběh do komory a okolí vytahovače od nahromaděného tuku.

Nepletl bych to s klasickým čištěním hlavně, tu stačí po střelbě maximálně protáhnout boresnakem a čistit až po sezóně.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#85 » čtv 27. črc 2017, 12:42

Federaly sypaný po 525 ks mi teda zasíraj zbraně nejmíň ze všech sypaček (různý SB, Winchester). Proto je mám rád.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#86 » čtv 27. črc 2017, 14:19

Jestli to jsou ty, co myslím, tak mají taky poměděnou střelu. V tom případě souhlas.

Mimochodem, ani "SK magazin" (dříve Lapua), které jsou namazané měkkým hodně kluzkým mazáním mi nedělaly takové problémy, jako třeba S&B s voskovanou střelou. Snad proto, že je mazání řidší a vytlačí se mimo mechanismus.

Neřeším zde špinění od prachu, ale to nebývá u .22LR obecně až takový problém.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#87 » čtv 27. črc 2017, 14:41

Sypané Winchester HP 36 grs mi zlobily, cca 2 z 10 nešly po výstřelu vytáhnout. Jsou voskované, tak to asi bylo tím. Sypané Federal Champ Target 36gr fungují bezvadně.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#88 » čtv 27. črc 2017, 15:51

Díky za vysvětlení :) oproti středozápalu jsem byl trochu překvapený. Je pravda, že jsme vyfasovali s&b club, bez pomědění.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#89 » úte 15. srp 2017, 10:56

Zdar,
měl bych dotaz na .22lr pro dlouhou, snad jsem tedy ve správném vlákně (vidím tu zmínky i o dlouhých)?
Krmím Lapua SK Rifle Match (40grs, 315 m/s). Co mi u nich vadí je, že tak každý cca 9tý uletí - nepočítám ty co uletí kvůli mě :) .
Je mi jasné že konzistentní papání bude stát nějaký ten šušeň navíc. No zas na stranu druhou, nemám soutěžní speciál - CZ 455 EVO s těžkou hlavní.
Chápu že .22lr je dobrá alchymie a některé věci jsou prostě dané, ale lze něco doporučit k vyzkoušení?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#90 » úte 15. srp 2017, 11:20

Já mám zato, že tohle tu někdo už řešil ve vlákně přímo o 455:

viewtopic.php?f=25&t=4747&start=15

Mrkni co tam řešil Jirik.fx, možná jde o totéž.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů