Lehká koroze nábojů 22LR REX



Prepper911
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » úte 21. pro 2021, 23:46

Zdravím,
Mám dotaz. Je možné střílet naboji 22lr rex když mají lehce na povrchu nabojnice korozi? Jak budou spolehlivé? A je vhodné se nějak pokusit tu korozi odstranit.
Za rady děkuji.
Prepper911

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 22. pro 2021, 05:10

Mosazné nabojnice mají korozi? Můžeš prosím nějak rozvést nebo lépe foto.. Počítám že se jedná spíše o oxidaci.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#3 » stř 22. pro 2021, 07:22




JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#4 » stř 22. pro 2021, 08:54

Kontrolní otázka: https://youtu.be/fQklj6o4OqQ



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#5 » stř 22. pro 2021, 09:03

Neodstraňoval bych, vystřílel. Co se týče spolehlivosti, můžeš čekat cokoliv. Na co bych si dal více pozor je to, že REXy mívají problémy s uvolněným dnem nábojnice, takže pokud budeš střílet z něčeho samonabíjecího, může ti to "prsknout" zpátky. Takže rozhodně minimálně brýle, ale raději opakovací pušku.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#6 » stř 22. pro 2021, 09:34

Vystřílel jsem jich stovky z 10/22, s&W 17 a Ruger MK2 a nikdy se mi žádná nábojnice nepřetrhla. Netvrdím tímto že se to nemůže stát a četl jsem o těchto případech ale zajímalo by mě jestli nešlo o nějaké tragicky skladované náboje. Ty co mám já opravdu vypadají jako by včera sjely z výrobní linky, žádná oxidace a krabičky jsou jako nové, nenavlhlé, nezkrabatěné, nevyšisované od sluníčka.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#7 » stř 22. pro 2021, 15:29

Možná to byly některé série, nedokážu posoudit. Vizuálně byly ok, krabičky v pořádku, bylo to více krabiček zatavených v igelitu. Nedá se mluvit o přetržených nábojnicích, jen o utržených dnech. Stalo se mi jak ve winchestrovce, tak v margolíně i v opakovačce. Tou winchestrovkou mi to prsklo někde okolo kohoutu a ten bordel šel nad oko.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#8 » stř 22. pro 2021, 16:34

Redsnake : Byl jsem tomuto přítomen 2x. Pokaždé u opakovačky. V jednom případě s plastovým zásobníkem a ten byl rozložen na prvočinitele.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#9 » stř 22. pro 2021, 18:44

Ja netvrdim ze si vymyslite nebo ze nemate pravdu. Jen rikam ze mne se to nestalo. To je cele.

Ono v situaci kdy chteji za stare rexy 1,50 a vice ta debata je stejne jen akademicka protoze uz to asi postrada smysl je kupovat…



Prepper911
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » stř 22. pro 2021, 20:49

Omlouvám se, spletl jsem se hned ve svém prvnim příspěvku. Ano jedná se o oxidaci. Dnes vložím foto nábojů. Naboje prý byly pár měsíců ve vlhkém skladu?



Prepper911
Příspěvky: 3

Příspěvek#11 » stř 22. pro 2021, 23:05

Foto nejde vložit. Něco s tím zítra udělám.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#12 » pát 24. pro 2021, 08:55

Redsnake píše:Vystřílel jsem jich stovky z 10/22, s&W 17 a Ruger MK2 a nikdy se mi žádná nábojnice nepřetrhla. Netvrdím tímto že se to nemůže stát a četl jsem o těchto případech ale zajímalo by mě jestli nešlo o nějaké tragicky skladované náboje....

Mě osobně se to stalo se starými, "komunistickými" SBčky. Samonabíjecí pistole Beretta 71. Dvakrát roztržená nábojnice - utrhlo se dno. Poprvé mi vletěla mosazná střepinka do oka (vytažena až doma pinzetou), podruhé zůstala válcová část nábojnice v komoře. Vytáhl jsem ji až doma, k poškození zbraně nedošlo.
Upozorňuji, že náboje na první prohlídku nevykazovaly nijaké poškození - viz link:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... &start=345



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#13 » pát 24. pro 2021, 10:11

Aha, ty moje krabičky a náboje vypadají takto, omluvte prosím sníženou kvalitu...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů