Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#1471 » úte 23. lis 2021, 13:57

Říká tam toho celkem hodně, ale v kostce - voodoo rituály pri čištění ničí hlaveň.
Třeba že pokud čistíš něčím agresivním (amoniak), tak bys to pak měl neutralizovat, když kartáčky, tak nylonové a ne kovové, nešťourat patchem tam a zpátky...
Čistí Boretech eliminatorem, kolem 9 patchů stačí. Nemusíte se bát, že se vám zacpe hlaveň mědí a vybuchne nebo tak, to je blbost. Není ani třeba ji nějak extra řešit, protože jse o mikroskopické částice a viděl i 10 000 necistenou hlaveň, která stále měla drážky a pole... Naopak zacpe nedostatky v oceli a cíl by tedy neměl být vyčistit dokonale, ale konzistentně, jako že pořád stejně...



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#1472 » úte 23. lis 2021, 17:42

Děkuji za info. Zkoušel jsem to jen jednou, jestli toho lze dosáhnout.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#1473 » úte 23. lis 2021, 18:17

Ono se sice pro neangličtináře dají v tom videu zapnout titulky a překlad do češtiny, ale jako u každého odborného textu je překlad žalostný, viz např:
Barrel -> Sud
Patch -> Náplast
Break in -> Vloupání
atp... Nicméně hlavní myšlenka videa je, že není třeba hlaveň neustále dřít a dřít. Snažit se z ní dostat absolutně veškeré stopy mědi/mosazi/olova je spíše kontraproduktivní a přesnosti a životnosti hlavně to nijak nepřidává, spíš naopak.



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#1474 » čtv 25. lis 2021, 11:34

Na neutralizaci agresivních rtuťových splodin se mi nejlíp osvědčily vlhčené ubrousky pro děti, je tam mýdlo, dobře čistí, čisté se dají v teplé vodě a v ruce vyprat a vysušit na topení, na finální čištění a třeba vysušení. Nebo vyprané a vysušené nastříkané konkorem jako mezičištění. Nemám od té doby co je používám problém s korozí, NIKDE. Používám N…a Baby. Ať nereklamuju. A dají se z jednoho vyrobit nůžkama i ty legendární patche.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#1475 » sob 27. lis 2021, 17:38

Použít běžný bronzový kartáček na čistění na vnitřek AR loweru 7075-T6 ano/ne? Koukal jsem na tvrdost bronzu, ale má to nějak moc velký rozptyl podle poměru jednotlivých kovů... diky.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1476 » sob 27. lis 2021, 21:47

A je to potreba?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#1477 » sob 27. lis 2021, 22:12

Héfaistos píše:Barrel -> Sud

:D
Morho: co máš v loweru tak špinavé, že to musíš vzít kartáčkem? Mně na čištění loweru bohatě stačí uchošťoury a ubrousky



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#1478 » úte 14. pro 2021, 00:58

Ahoj, koupil jsem olej baristol,... zatím sem zbran nikdy nečistil... co mám na to koupit? Samotný olej předpokládám je až v té poslední fázy...



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#1479 » úte 14. pro 2021, 04:56

Vážně nejsi schopen se podívat třeba na Youtube?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1480 » úte 14. pro 2021, 08:18

@abeceda. A je,to tu zase... jakou zbran? Takze univerzalni rada kup si sadu vyteraku na brokovnici raze 16, k tomu inertni trn na razi 6,5mm
Cistic na brzdy a chranitko usti na mosina a voditko vyteraku pro AR a........

Fakt dotaz tohle



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#1481 » úte 14. pro 2021, 10:23

@abeceda: na "blbou" otázku "blbá" odpověď: na napatlání z venku aby to nebylo zrzavý to stačí. Jinak podle zbraně budeš potřebovat vytěrák, mosazný kartáček a protlačovací trn na příslušnou ráži. Pak nějaké patche nebo třeba staré prostěradlo na rozstříhání a kupu hadrů abys neměl všechno kolem mastné. To pro začátek. Ale nejlépe si před nákupama tady projdi témata o čištění zbraní a pokud ti to nepomůže vezmi zbraň do obchodu se zbraněma, ukaž ji prodavači a řekni, že chceš něco na čištění. Snad budou seriózní a neporadí ti blbosti. S tím Balistolem jsi blbost neudělal. Sice smrdí, ale pro začátek snad stačí.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#1482 » úte 14. pro 2021, 16:23

skagerak píše:@abeceda. A je,to tu zase... jakou zbran? Takze univerzalni rada kup si sadu vyteraku na brokovnici raze 16, k tomu inertni trn na razi 6,5mm
Cistic na brzdy a chranitko usti na mosina a voditko vyteraku pro AR a........

Fakt dotaz tohle

já jsem to dával jako hlavní téma... kde jsem psal že glock - 19 gen5



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#1483 » úte 14. pro 2021, 16:26

jodo píše:@abeceda: na "blbou" otázku "blbá" odpověď:


Zatím mám teda jen ten olej baristol a tuto čistící sadu na 9mm pistoli - stilcrin pistol cleaning kit
https://www.kentaurzbrane.cz/en/cistici ... rane-9-mm/



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#1484 » úte 14. pro 2021, 16:56

Choze píše:Vážně nejsi schopen se podívat třeba na Youtube?

neumím anglicky...



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1485 » úte 14. pro 2021, 17:15

Takhle, kazdej ti rekne nejaky moudra.
Podle mne (a nejen podle mne) ti ten ballistol staci uplne na vsechno. Spousta lidi, a ja taky, nic dalsiho nepouziva. Na cisteni, promazani, konzervaci.
Tyhle sady mam taky. Radsi vic, protoze ten zavit v te tyci se eventualne ulomi.
Dalsi vec co bych ti k tomu doporucil (a vlastne jedine co teoreticky potrebujes, i kdyz ty kartace asi nutne neuskodi) je protahovaci trn a hadriky.
K CZ (a asi i Glock?) davaji to protahovaci oko, ktery sice taky funguje, ale podle mne vyrazne hur, nez ten trn. Muzes ho koupit za nejakych 60Kc poniklovany, jen mozna budes potrebovat jeste za par korun redukci zavitu te tycky (tech si radsi kdyztak kup taky par, protoze kdyz se ti zlomi ta tyc, tak ti v te redukci zustane ;) )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů