Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#436 » pon 24. úno 2020, 16:30

Většinou celopláště. V 9mm browning se u nás jiné druhy střeliva celkem blbě shánějí. Mám doma i něco jiného, ale mám ověřené, že ty celopláště mi v tom nědělají závady. Jiného střeliva jsem z LCP nevystřílel tolik, abych měl reprezentativní vzorek.
Vím, že před celopláštěma pro sebeobranu se dost varuje třeba z důvodu rizika prostřelení cíla a zasažení někoho za cílem, ale to platí spíš u lugeru a silnějších, u těch kapesních hraček v 9mm browning to snad tolik nehrozí. Rychlost nevim.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#437 » pon 24. úno 2020, 16:32

Konkrétní značku nábojů....ne jen typ střely.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#438 » pon 24. úno 2020, 16:56

Většinou Sellier & Bellot FMJ 92grs, 6.0g. V LCP custom funguje dobře.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#439 » pon 24. úno 2020, 18:39

Je mnohonasobnejsie pravdepodobnejsie že netrafís ako to že prestrelis.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#440 » pon 24. úno 2020, 20:38

Pozor, aj 9mm Browning Curtz (380 auto) prestrelí, nepodceňujte výkon tohoto náboja. MRBLUE nemá v tomto celkom pravdu. Šanca na prestrelenie cieľa je obrovská, pravda, šanca že cez cieľ zasiahnete ďalšieho človeka je už dosť nízka.

Dôkaz môjho tvrdenia:
https://youtu.be/nX3gpJ-GAy0?t=220
Strieľa .380 ACP a má dva za sebou uložené ciele, ktoré simulujú hruď človeka (pomaranče ako plúca, vepřové žebra ako hrudník + oblečenie). Najskôr používa klasický FMJ projektil, potom komolý kužel.

(Kto má dobrú angličtinu, tomu doporučujem youtubera Paul Harrell. Perfektné videá, testuje zbrane aj náboje aj keď väčšinou HP projektily. Je objektívny, profesionálny, žiadny tacticrazy maniak.A má bohovský zmysel pre humor)


Ja mám v tomto kalibri na nosenie Blazer, zatiaľ 0 závad, S&B má vraj na moju zbraň* tvrdé zápalky a je nejaká šanca že sa neodpália, tvrdil predajca. S Blazermi som zatiaľ závadu nemal, so S&B asi jednu ale opätovné stlačenie to vyriešilo. Zatiaľ mám ale nastrieľaných len pár krabičiek, takže to nie je žiadne štatistické silné porovnanie.

*Mám S&W Bodyguard .380 ACP ktorú na nosenie veľmi doporočujem, schovám ju aj do kraťas k obtiahnutému tričku, človek nevie že ju má a môže ju mať naozaj vždy. Sedí mi v ruke lepšie ako Ruger LCP ktorý bola tiež vo finále. Vyhral u mňa S&W kvôli DAO - bezpečnosť aj možnosť opätovného odpálenia. Tiež som z nej mal lepší pocit čo sa kvality spracovania týka, ale to je možno len môj dojem.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#441 » pon 24. úno 2020, 21:27

Arc: Blazer jsou normální FMJ?
Bodyguarda má žena. Nakonec u ní vyhrál proti LCP Custom, ptotože u LCP Custom trochu zápasila se závěrem.
Přeci jen, úchop tak malé zbraně není ideální a když někdo nemá moc síly, může mít se závěrem u LCP Custom trochu potíže, třeba i větší, než u full size pistole.
Bodyguarda žena natahuje v pohodě. Závěr u LCP mi problémy nedělá, ale u Bodyguarda se objektivně přetahuje snadněji a možná to je i tvarem toho závěru.
Kvalitou zpracování na mě Bodyguard subjektivně působí trochu lepším dojmem než LCP ale u LCP oceňuji, že je o fous menší a lehčí.
Taky spoušť je nebe a dudy. Normální LCP nemá spoušť nic moc, ale LCP Custom jí má celkem dobrou a střílí se mi s tím mnohem líp než z Bodyguarda.
Bodyguard má spoušť tak dlouhou a tuhou, že po dvou vystřílenejch zásobnících mi z toho málem upadne ukazovák.
LCP je ale zase takové hranatější a trochu seká do rukou. Prostě u těchto kapesních cvrčků člověk nemůže čekat žádný velký komfort a požitek ze střelby.
Nicméně LCP Custom už na trhu není, byl nahrazen LCP II a myslím, že už dost vymizel i původní LCP. S LCP II nemám zkušenost, Bodyguad jen a trhu stále.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#442 » pon 24. úno 2020, 22:05

oldlamehand píše:Většinou Sellier & Bellot FMJ 92grs, 6.0g. V LCP custom funguje dobře.


Tenhle náboj bude mít v této délce hlavně cca 170J

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#443 » pon 24. úno 2020, 22:35

staM :Jasně, není to žádná medvědobijka.U tohoto střeliva je na netu uváděno 254 joulů, ale chápu, že s kratší hlavní ta energie bude trochu nižší. Nikde jsem ale nezkoumal tabulky, jak moc s menší délkou hlavně energie klesá.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#444 » pon 24. úno 2020, 22:39

Oldlamehand jj Blazer je klasika FMJ, majú samozrejme asi viac rôznych produktov medzi ktorými budú aj HP; ale hovorím samozrejme o FMJ - nepoužil by som nič, o čom si nie som 100 % istý, že je legálne a bežné. A presne tá spúšť na bodyguarde je jeho výhoda aj nevýhoda... je to ako revolver, čistý double action, takže ak máš závadu kvôli zápalke, stačí stlačiť znovu a väčšinou sa odpáli. Prvá rana je imho najdôležitejšia, ak cvakne nebude čas na naťahovanie. U bodyguarda nemám moc dobré groupy a je to mnou a mojou schopnosťou práve zvládnuť tú spúšť - ale pracujem na tom a zlepšuje sa to. Myslím že s dostatočným tréningom má tá zbraň na veľmi dobré výsledky, ale samozrejme spúšť robí svoje, DAO nebude striker. Pri tomto cvrčkovi (krásne označenie) mi stačí byť na 10 m v čiernych kruhoch aby to bolo použiteľné, a to som. Je to trošku väčšie ako LCP ale zase mi lepšie sedí v ruke (držal som ho oproti LCP I aj II) a bol to jasný víťaz na pocit a skryť sa dá na mojej postave rovnako ťažko... teda rovnako ľahko :)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#445 » pon 24. úno 2020, 22:56

Arc: Mezi těma malejma lehkejma pistolkama Bodyguard není špatná volba. Ono co si budeme povídat, moc toho na výběr není. Jasně, asi se dají sehnat nějaké rarity, ale z toho, co je u nás v těchto běžně na trhu:
Bodyguard, LCP II, Taurus PT-738 TCP. Taurus Spectrum.
Všechno ostatní už je větší nebo těžší. Např Kevin je malý, ale težší, G42 je rozměrama i váhou také dost jinde...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#446 » pon 24. úno 2020, 23:18

Ten Taurus Spectrum sa už v ČR predava nejaký čas, mohol by niekto napísať postrehy. Taurus tieto malé pištoľou vie robiť.



MisaBure83
Příspěvky: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#447 » pon 30. bře 2020, 14:50

Díky za informace. Velmi zajímavé

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#448 » pon 26. zář 2022, 20:13

A opět jsem tady se stejným tématem, opět, už asi trapně, táhne se to asi tři roky, uvažuji o zakoupení malého revolveru na denní nošení, o revolveru, který by v nouzi (!!!!!) dokázala použít i manželka, která sotva (!) natáhne mé pistole...
Opět jsem se pohroužil do čtení názorů a doporučení a shlédl jsem hodně videí a dozrává ve mě rozhodnutí, že si vyřídím nákupko a opravdu nákup realizuji. A k čemu jsem nakonec došel???

Když revolver, tak Smith & Wesson!
Když revolver pro nošení a blízký kontakt, tak hlaveň max 2", malý, lehký, bez vyčnívajícího kohoutu.
Když revolver, pro blízký kontakt a pro případné nouzové použití manželkou, tak ráži .38 Spec + P.
Když revolver, tak SA/DA - pro rychlou akci DA, pro přesnější střelbu na delší vzdálenost se může hodit SA.

Takže výsledná volba vypadá na Smith & Wesson 638, https://www.smith-wesson.com/product/model-638
Naposledy upravil(a) paza dne pon 26. zář 2022, 20:15, celkem upraveno 1 x.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#449 » pon 26. zář 2022, 20:14

Máme to odsouhlasit nebo jaký je dotaz? :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#450 » pon 26. zář 2022, 20:17

Aha, Tvoje odpověď se mezi tím změnila, tak :
Jasně, asi už dozrála doba, znáš to, člověk po něčem touží, ale neví jak a co a stále se k tomu vrací...
Nejsem úplně váhavý typ, ale tady váhavý jsem nebo jsem byl!

Je to proces dlouhodobého zvažování, odsouhlasení určitě velmi uvítám, stejně jako poslání do háje...
Potom hrozí riziko, že se zase za rok dva ozvu s tím, že nevím :D
Díky.

Jo navíc by třeba podobný proces váhání mohl někomu jinému posloužit jako vodítko... :shock:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů