Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#451 » pon 26. zář 2022, 20:45

Malý kompaktní revolver 70 let staré konstrukce, což není ale výtka, prostě to funguje. Já bych si koupil ale (zase) pistoli. Chvilku jsem měl staršího předchůdce mod. 49, který se válel v komisi za docela úsměvnou cenovku, ale nějak jsem revolverům nepřišel na chuť, tak šel pryč.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#452 » pon 26. zář 2022, 22:01

Ked revolver, tak ten najskaredsi aky je na trhu :-D
A rad by som videl tvoju zenu ako trenuje s sou kratkou dvojprstovou pazbickou.
Ak uz, tak aspon nieco taketo.
https://www.prodej-zbrani.cz/817-UltraL ... 2935p.html
Plnohodnotny uchop a ta pazbicka Ribber Grip od Taurusu velmi dobre pomaha zvladat spatny raz. Mam to odskusane na titanovom T 617 v 357.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 884

Příspěvek#453 » úte 27. zář 2022, 06:49

Paza, myslím, že bys měl před nákupem vzít manželku na střelnici, takový revolver si půjčit a nechat ji z toho vystřílet dva bubínky. Jestli nabije ten druhý, tak třetí už odmítne. A jestli jí takovou zbraň necháš ležet doma, nechá ji v šuplíku, i kdyby ji vraždili, protože ten pocit, co si bude pamatovat ze střelnice, nebude chtít zažít znovu. Pokud manželka není sportovní střelec, díval bych se po malých DAO pistolkách, něco jako dělá sccy, například. A bacha na přestupek při svěření zbraně.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#454 » úte 27. zář 2022, 07:33

Malá pistolka, nebo malý revolver, je to podobné, kope to a má to tvrdou spoušť. Revolver samozřejmě víc. Neznám nikoho, komu by to první nadšení pro 2" revolver vydrželo i dlouho po tom co ho koupil. Na sebeobranu v bytě stačí i .22LR. Jestli to chceš pro radost, tak si to někde vyzkoušej a kup. Nemá smysl to odkládat další rok.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#455 » úte 27. zář 2022, 10:45

Možná se na to dívám moc z mužského úhlu pohledu, ale přijde mi, že se tady u těch malých sebeobranných zbraní docela přehání. 2" nebo 1,75" revolver je zvládnutelný docela v pohodě a to jsem měl verzi s dřevěnou pažbičkou, žádná guma. Manželka z toho nestřílela, protože tu zbraně neberou, takže její úhel pohledu na věc neznám. Neustále se tady opakuje v jiných vláknech, že "Hellcat" je strašně divoký při střelbě atd., přitom mi to také nepřijde nijak hrozné a nezvladatelné, 100 ks za trénink s ním není problém.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#456 » úte 27. zář 2022, 11:14

Protože jsi zvyklý. Mě třeba G43 nepřipadá jako nějaká hrůza a najdou se i tady střelci, co by z toho zásobník nedali.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#457 » úte 27. zář 2022, 12:42

No já vím že to je malé a relativně nepohodlné na držení, ale není to zbraň na běžné střílení na střelnici, má to být pouze jako zbraň pro nouzové použití při sebeobraně. V této situaci se na pohodlí a zpětný ráz asi moc hledět nemusí, tady bych prioritu viděl ve spolehlivosti, velikosti, hmotnosti a to ty malé a pro někoho i ošklivé revolvery určitě splňují...



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#458 » úte 27. zář 2022, 13:00

No, pokud budu tlumočit moji kolegyni (ZP má), tak pro ženskou, co tomu "vůbec" nerozumí je jako šuplíková záloha fakt nejlepší revolver. Prostě to vezme a zmáčkne (zavře při tom oči a přikrčí hlavu, páč to udělá bum). Vše ostatní je složitější.
A pak ale nevidím důvod pro malej revolver, klidně trošku větší s plným úchopem, dyť to bude v šuplíku a nikam se to nebude "za podvazkem" nosit.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#459 » úte 27. zář 2022, 13:19

To ne, to je myšleno jinak, nosit ho budu já, ale měl jsem na mysli hypotetickou a velmi nepravděpodobnou možnost použití manželkou, kdybych byl sice doma (jinak jsou zbraně zamknuté), ale nemohl bych se ke zbrani dostat a ona ano. Že by toto nastalo se asi nikdy nestane, ani jsem to vlastně neměl uvádět, jedná se tedy pro moji zbraň pro moji případnou sebeobranu...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#460 » úte 27. zář 2022, 13:28

Tak to je jiná, protože pokud by měla tvá manželka možnost dostat se kdykoli ke tvé zbrani a sama k ní jinak neměla oprávnění, porušuješ tím zákon.. což ale jistě víš. Je-li ten nákup otázka tvé radosti, tak to kup hned a neotálej. Vybral sis dobře.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#461 » úte 27. zář 2022, 14:45

Kolegyně, dlouhý prsty dlouhý nehty. Když zkoušela malou kapesní pistolku (bodyguard .380), musela se dívat a soustředit na to, aby dala prst na spoušť. Jak by to dopadlo ve stresu, bůhví... G17, P10C naprosto bez zaváhání, a to jde na střelnici jednou za rok.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#462 » úte 27. zář 2022, 22:15

Chtel bych videt, jak manzelka s tim neco trefi. Zatim jsem se zbranema tohoto typu videl strileni do zeme na terc na vzdalenost 5m a cas do 2sec. I v tech 38spc to je dost neprijemna rana pro chlapa. Takle schovany kohout je dobry tak k nechtenemu vystrelu pri vypousteni kohoutu.
Za me vsecko zle. Realne-manzelka at si nacvici spis jak rychle zavolat 158 a do zadnych akci, at se neplete. Nejde o velikost nebo typ zbrane. Jde o trening a chteni trenovat. Kdyz bude chtit trenovat, poridi si sama neco. Kdyz ji budes nutit, je to k nicemu.
Kup si,co se ti bude libit a nevymlouvej se na zenu ;)
Co si budem, tyhle male revolvery jsou hezke na pohled, ale ergonomie neni soucasti baleni. At uz se bavime o velikosti pazbicky, vzdalenosti spouste od ramu, pres delku vyhazovace a miridlama konce...
Do dnes jsem nepochopil, jak nekdo zbrani znaly muze tohle nekomu doporucit. Pritom je to zbran pro experty.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#463 » úte 27. zář 2022, 22:21

Střelec píše:Možná se na to dívám moc z mužského úhlu pohledu, ale přijde mi, že se tady u těch malých sebeobranných zbraní docela přehání. Neustále se tady opakuje v jiných vláknech, že "Hellcat" je strašně divoký při střelbě atd., přitom mi to také nepřijde nijak hrozné a nezvladatelné, 100 ks za trénink s ním není problém.

To jsi spatne pochopil. Hellcat nekope ukrutne moc. On kope moc ve srovnani s konkurenci.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#464 » stř 28. zář 2022, 08:12

Do dnes jsem nepochopil, jak nekdo zbrani znaly muze tohle nekomu doporucit. Pritom je to zbran pro experty.

Předpokládal bych, že tazatel ví, do čeho jde, když už si to vybral, tzn. měl to v ruce, střílel a zřejmě vyhovovalo.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#465 » stř 28. zář 2022, 09:16

Tak tazatel si to vybral, jak uvedl výše, na základě článků, hodnocení, videí, v ruce to neměl a tím pádem s tím ani nestřílel... A asi ani nebude, protože to není na střelnici k dispozici.
Jak jsem psal výše, to použití manželkou bych vynechal, to je nepravděpodobný nesmyslný případ.

Ale pokud jde o uvedené argumenty, tak bych malé zbraně ergonomicky nezavrhoval, je to nouzovka a ne zbraň na běžné střílení a kochání se.
Pokud jde o problém s držením, tak připojuji odkazy na dvě videa od hickok45, který se sakra vyzná a má hóódně velké ruce a jeho hodnocení jsou značně pozitivní, protože to bere právě jako malou osobní zbraň pro nouzové použití a střílí s nimi úplně v pohodě a poměrně velmi přesně.
Srovnává verzi bez kohoutu S&W 642 s verzí s kohoutem S&W 638, to video k 638 má české titulky, to video k 642 je bohužel nemá a tak skoro vůbec nevím jak 638 hodnotí, ale vytušil jsem, že preferuje verzi bez kohoutu 642.
Je pravda, co uvedl výše Honzajan, že to provedení kohoutu u 638 je při vypouštění kohoutu ne zcela bezpečné a tak vstupuje do hry i verze bez kohoutu S&W 642, přiznám se, že se mi i více líbí...
https://www.youtube.com/watch?v=xgl8VuX0LuY
https://www.youtube.com/watch?v=nCq7LJgbvCA

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů