Střelba na sucho - "sušení"

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#46 » čtv 5. kvě 2016, 19:20

No, trochu bych se bál mít to doma dvakrát v tak rozdílném provedení, to bych si jednu musel výrazně označit.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#47 » čtv 5. kvě 2016, 19:21

To poznáš, když tam zkusíš nacpat zásobník :-D

Jinak je to fakt hodně podobný...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#48 » pát 6. kvě 2016, 01:20

Ennercio: Psal jsem přímo do USA a oni mě přehodili na dovozce, ale laser-ammo.cz v té době ještě nebyl. Už si to nepamatuju, ale možná to byl armed.cz?

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#49 » pát 6. kvě 2016, 05:23

Branibor: nejde o strach ze strelby, ten prekonas relativne rychle, jde o kontrolu zasahu. Kdyz nemas nastrileno, nepoznas jestli jsi strhnul. Do toho se musis prostrilet. Susenim se "naucis" nestrhavat po par stisknuti spouste ale na strelnici zjistis, ze ti to moc nepomohlo. Naucit se zbran drzet neni otazka jednoho odpoledne pred zrcadlem. Idealni je zkusenejsi kamarad, studium a praxe.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#50 » pát 6. kvě 2016, 14:19

Mně sušení doma pomohlo nacvičit si první ránu v DA. SA spoušť je dobrá, tam nestrhávám, ale i tak občas denně nasucho cvaknu a doporučil bych to každýmu, kdo nemůže bejt denně na střelnici.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#51 » pát 6. kvě 2016, 15:29

Aniž bych cokoliv kritizoval, tak sušení přece nemusí být jenom nácvik spouštění. Sušit se dá spousta věcí. Tak před deseti dvanacti lety kdy jsem začínal s IPSC a byl hrozně nadšený, jsem sušil cca hodinu těměř každý den a to většinou pulhodiny pistoli a 15 minut pušku a nakonec brokovnici. Cvičit můžete napíchnutí zbraně na cíl, tasení, nabití, přebití, změny poloh, stabilizaci, přeběhy a spoustu dalších věcí.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#52 » pát 6. kvě 2016, 16:17

Chip, určitě souhlas. Ještě mě teda nenapadlo si v bytě vyrobit terče a udělat si z něj provizorní killhouse, ale zkusím :-)



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#53 » pát 6. kvě 2016, 21:07

JardaB píše:Jak funguje ten laserovy naboj? To pri tuknuti zapalniku blikne? Premyslim, ze by to nemusel byt takovy problem vyrobit...
Ja mam na mireni oblibenou drevenou kocicku pod televizi, ma hezky svetly cumacek ;-)

Taky jsem nad tím jednou uvažoval, dokonce i laserový modul za cca EUR 6,- zakoupil. Je tam ale nejméně trojí potíž:
a) jak přesně vystředit výsledný výrobek, aby laser neukazoval za roh
b) vhodný zdroj napětí
c) vhodný mikrospínač, který by snesl alespoň 5000 opakovaných úderu a měl přitom správný rozměr

Pro 9mm Luger by šly použít např. AAAA baterie. Vystředit by se to celé taky nějak dalo. Jako největší problém se mi jeví ten spínací mechanismus. Neobjevil jsem nic dostatečně malého a přitom odolného. Mimochodem, i tu těch profesionálních výrobků odcházejí spínače. Lepší modely umožňují jejich výměnu.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#54 » sob 11. pro 2021, 11:37

Neprodává se nějaké udělátko do Glock jednořadého zásobníku, které umožní sušení i s prázdným zádobníkem?
Mám v nábojové komoře laserový náboj a chtěl bych zařadit dril výměny zásobníků.
Jednoduše, co strčit do zásobníku, aby se nezachytával závěr, ale zároveň, aby závěr to udělátko netlačil ze zásobníku.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#55 » sob 11. pro 2021, 11:54




Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#56 » sob 11. pro 2021, 12:04

Stačí vyndat podavač.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#57 » ned 12. pro 2021, 10:36

Miata: díky za tip! Na tom e-shopu nabízí další zajímavé doplňky pro sušení.
Všechny tištěné výrobky jsou dokonce jejich vlastní výroba. Napsal jsem jim a komunikace s nimi je perfektní.

Za pozornost stojí nejenom zmíněné tréninkove vložky do zásobniku, ale taky bezpečnostní tréningový náboj, který zůstává v hlavni (nevyhazují se jako normální školní náboje) a chrání před "vycvakáním" (vymlácením čela zevnitř od úderů zápalníku naprázdno). Laugo je od nich bere a standardně dodává s každým prodaným Alienem.
https://shop.qpq.cz/skolni-naboje-susil ... naboj-i55/

Také jsou zajímavé nejen cenově tréninkové zásobníky
https://shop.qpq.cz/treninkove-pomucky- ... obnik-i84/ které mají větší váhu než jen prázdný originální zásobník, takže lépe simulují při přebíjení vypadávání a zasunování nabitého zásobníku. Jsou také udělané tak, že závěr nezachytává vzadu, takže je možné trénovat přebití s přetažením.
Chystají verzi pro Glock 43X/48.

Mají také vlastní školní náboje
https://shop.qpq.cz/skolni-naboje-susil ... -9x19-i56/ zajímavé jsou ty v mosazné nábojnici (z nových nepoužitých nábojnic S&B) a místo zápalky je výměnná silikonová vložka (ne lepená).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#58 » ned 12. pro 2021, 10:53

Ty susilky jsou hezka vec dobra tak pro zavodaky typu shadow 2,1911 bez blokace, protoze tem vyjizdi udernik daleko z cela. U Glocka a podobnym to nepomuze, protoze udernik z cela zaveru vyjede jen kousicek, takze ten silikon\guma nezachyti dostatecne energii uderu.
A zasobnik na trenovani pretahnuti je opet cesta na pul. Protoze plny zasobnik je zradny tim, ze horni naboj ma velky odpor pri zacvaknuti zasobniku pri zaveru v predni poloze.
Takze kdo to mysli se susenim vazne, tak ma hromadu susilek ze skutecnych nabojovych komponentu pro prebijeni, pouziva gumu mezi kladivo a zapalnik, pripadne vklada gumu do kanalu uderniku u zbrani typu Glock.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 12 hostů