Střelba na sucho - "sušení"

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#16 » úte 3. kvě 2011, 12:46

sided píše:qew: záleží kolik toho chceš naušit, pár desítek cvaknutí zbrani neublíží. Jestli chceš trénovat intenzivnějc tak sušilkou nic nezkazíš a "O"kroužek pod kohout je úplně nejlepší. Hlavně nikdy nemíchej sušilky s ostrejma, to je nejjistější způsob jak si prásknout.
Jinak jediná zbran o který 100% vím že jí cvakání naprázdno škodí je vz.52, tam je úderník fakt nešťastně řešený a praská už po pár klapnutích.


Ještě CZ50 to nemá ráda, ten samý případ, úderník je hodně podobně řešený



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#17 » úte 3. kvě 2011, 22:14

Tak školení proběhlo. Jsem zase o něco chytřejší a opět se můžu vrátit zpět k sušení a nácviku spouštění. Tímto ještě jednou děkuji Gastlymu, že si na mně udělal čas.



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#18 » ned 3. bře 2013, 16:44

zrovna na to koukam, co delat...musim rici...ze nevim 60s drzet a mirit...no to nedavam, za chvili me boli ruce, nemam na to silu, proto jsem i na strelnici rada, ze nemusim dlouho zamerovat...



Návštěvník

Příspěvek#19 » stř 6. bře 2013, 17:07

Je to trenink, prvnim cilem tedy muze byt se k te minute drzeni dostat ;)

Co se strhavani a laickych chyb spousteni vubec tyce, odnaucil mne to velmi promptne 2x20 dalekohled na .22 pistoli a trocha suseni. S priblizenim a krizem pres ostry terc (oproti mouse) je ujeti zamerne pred vystrelem nesrovnatelne lepe videt a marginalni zpetny raz te >1 kg sestavy to dal nemaskuje. Dulezita je ta silna zpetna vazba oko-ruka, ktera usnadni prepis puvodnich pohybovych stereotypu. Myslim, ze roli hraje i jednodussi mireni, kdy odpada deleni pozornosti na mouchu a spousteni - drzet zakryt v kukatku je z nejakeho duvodu fyziologicky snazsi.



Gurney
Příspěvky: 10

Příspěvek#20 » stř 27. srp 2014, 20:24

Mimochodem za pár korun se dá zakoupit cvičný náboj který si určitě nespletete (je průhledný,barevný) a vevnitř je pružinka aby nedošlo ke zmíněnému poškození úderníku. Není to tak stylové jako O kroužek, ale je to možnost.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#21 » stř 27. srp 2014, 20:45

v brymovi za 50,- (prvni vec co jsem kupoval kned ten samej den co pistoli. :))

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#22 » stř 27. srp 2014, 22:36


Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#23 » čtv 28. srp 2014, 18:24

Můj příspěvek by se dal nazvat:
kerak přijela pouť aneb jak jsem zlomil kohout na pistoli :lol:
O co jde:
letos jsem byl na nějakých závodech a jako doplněk tam byl borec s laserovou střelnicí. Moje srdíčko zaplesalo, když jsem spatřil Baikala, vzal jsem ho do ruky a "střílel". Byli tam dva, jeden se zlomeným kohoutem. To borec okomentoval slovy, že to cvakání na prázdno se muselo nějak projevit, že se to může stát. A proto že líp se mi trefovalo s nataženým kohoutem, vzal jsem si jeho. No ... po nějaké době se mi ho podařilo zlomit taky :shock: Borec povídá, že to neva, není to poprvé. Byly to originál kousky, lehce překuchané, aby se snimi dalo střílet laserem, jinak co šlo tak zůstalo v původním stavu. Kolik měly nacvakáno nikdo neví a nejde to ani zjistit.
Takže za mne - sušit cvakáním na prázdno je blbost. Buď sušilky (kterých osobně nejsem příznivcem) a nebo jakýmkoliv gumovým "udělátkem" :D
Tady jsou fotky:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#24 » čtv 28. srp 2014, 19:42

Přesně tak kus gumy na gumování nebo nějaký O-kroužek to jistí 8-) Já teda z Makarova už nesuším. A Glocku těch mých pár cvaknutí určitě zase tolik nevadí :mrgreen:



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#25 » čtv 28. srp 2014, 19:50

Hela ja se sluzebni CZ 75D mam nasuseno na prazdno urcite tisice zmacknuti a cca. 300 vystrilenych naboju a slape jak ma.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#26 » čtv 28. srp 2014, 19:56

Můj Shadow má ,,nacvakáno,, tisíce ran + dalsích 30000 tisíc nastříleno a žádný problém ;) . Nemůžeš srovnávat nějaký prehystorický krumply ze Sovětského svazu a moderní zbraně :roll:



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#27 » čtv 28. srp 2014, 19:57

Ja vim:-) napsal jsem to kvuli tomu,aby treba nekdo s podobnou zbrani nestresoval:-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#28 » čtv 28. srp 2014, 22:11

Albert píše:... Nemůžeš srovnávat nějaký prehystorický krumply ze Sovětského svazu a moderní zbraně :roll:

Sorry za příspěvek mimo téma, ale fakt netuším, co tě vede k tomu tvrdit, že tyto pistole jsou "prehystorický krumply". Jsou sice staršího data, ale jsem zvědav, jak dlouho a co všechno ty moderní pistolky vydrží.
To že se to stalo u těchto konkrétních pistolí ještě neznamená, že se to s moderní nestane. Jak jsem psal - nikdo neví a ani nezjistí, kolik měly nacvakáno (jen ode mne to bylo pár stovek :lol: ) a kolik předtím nastříleno. Jinak chápu, že starší zbraně jsou náchylnější na poškození součástek oproti modernějším, to nepopírám ;)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#29 » čtv 28. srp 2014, 23:06

Já to nemyslím zle, ale je to prostě tak. V podstatě jsi to řekl stejně jako já akorát trochu korektněji ve větě:

Jinak chápu, že starší zbraně jsou náchylnější na poškození součástek oproti modernějším, to nepopírám

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#30 » pát 29. srp 2014, 08:23

lanasxxx píše:Hela ja se sluzebni CZ 75D mam nasuseno na prazdno urcite tisice zmacknuti a cca. 300 vystrilenych naboju a slape jak ma.


byl jsem u zbrojire kvuli ladeni spouste na stejne pistoli. kdyz mi ji predaval zpet ptal se, jestli cvakam naprazdno. neco naprazdno jsem nacvakano mel, ale mnohem vic pres tzv. vybijeci naboje. rekl mi, ze i tak se ohyba cep ktery je umisten pred hledim. taky mi poradil (uz tu vlastne zaznelo) vyriznout kousek gumy a vlozit pod kohout

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů