Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#2131 » ned 26. zář 2021, 18:39

S výběrem konkrétní první zbraně nelze poradit. Každý radí dle svých preferencí. Recenzí na zbraně je plný youtube.
Kup něco levného, spolehlivého, s dostupnými náhradními díly a zásobníky.
Spíš něco většího, aby se s tím dobře trénovalo ovládání a bezpečná manipulace, případně chodilo na kurzy.
Z upgradů stačí, zda se na to dělají mířidla a jsou u nás běžně k sehnání a zda na to RH dělají pouzdro...

První zbraň buď prodáš, nebo zakonzervuješ v trezoru, až si koupíš druhou. Ta třetí bude to, co teď hledáš.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2132 » ned 26. zář 2021, 18:53

vidocqcz: moje prvni zbran mi denne visi na boku jeste ted po letech.... :) ale jinak jak pises sam, je to o osobnich preferencich.



Dirk
Příspěvky: 3

Příspěvek#2133 » ned 26. zář 2021, 19:04

Všem díky za postřehy, CZ P-10 přidávám do seznamu. Chtěl bych jít prozatím cestou jedné zbraně - nepřijde mi pro začátečníka rozumné mít velkou zbraň na tréning a malou na nošení. Osahám, vyzkouším a pak sem hodím co jsem vybral ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2134 » ned 26. zář 2021, 19:11

Dirk píše:velkou zbraň na tréning a malou na nošení. )

ježíší nééé! Trénovat s oběma! U malé aby v případě krize bylo naučeno jak to střílí a kam. Správně má znít malou na nošení a závody s malými, velkou na mířenku, nebo závody s velkými, nebo blbnutí. I s malým kašpárkem lze soutěžit mezi velkými kašpary.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2135 » ned 26. zář 2021, 20:27

Presne. Klasicka zacatecnicka chyba.

Pokud chces nosit, tak stim trenuj. Holt chvilku zabere najit neco mensiho, co uneses, ale bude dobre sedet v ruce a bude sexy. Koukej, osahavej, pujcuj si.



Dirk
Příspěvky: 3

Příspěvek#2136 » ned 26. zář 2021, 21:43

Blacky asi jsi nepřečetl celý můj příspěvek, ale pouze citaci od audise ;) Ještě dotaz k případnému pouzdru - má smysl řešit něco jiného než vnitřní kydex? Naprostou většinu času případného nošení trávím za PC, na jednání nebo za volantem..

EDIT: jinak samozřejmě souhlasím :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2137 » ned 26. zář 2021, 21:45

Nemá. Kydex vnitřní nebo vnější.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2138 » pon 27. zář 2021, 05:03

Dirk - touche jj jen sem reagoval na Audise. :roll:



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#2139 » pon 27. zář 2021, 11:08

Dirku - Něco co bych doporučil že své zkušenosti. Vyzkoušel jsem na prezentacích mnoho pistolí. Některé byly lepší jiné mi neseděly. Pak mi přišla do ruky HK SFP9 SK. Sedla mi do ruky skvěle a soustrely nejlepší. Chtěl jsem na nošení. Není to pidi pistolka, je nositelna, chodím s ní i na LOS. Kvalitní a do 20 tis. Tuning není potřeba. I spoušť má výbornou. Někdo se pere s vyhazování zásobníku, ale mě to vyhovuje. Zkus a uvidíš



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2140 » pon 27. zář 2021, 13:00

Dělá se i HK SFP9 SK PB - tedy verze "push button"=normální vypouštění zásobníku

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#2141 » pon 27. zář 2021, 14:57

Nezlobte se na mě, jsem tu sice novej ale proč se někteří z vás ptají 50 X dokola co koupit, to jste tak líní si pročíst vlákno od začátku ?
Stejně pořád dokola a každej stejně jak čtu rádí jen to co sám vlastní a užitecnych rad jen po skromnu :roll:



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2142 » pon 27. zář 2021, 15:30

ale vzdy radia ini, pretoze tych, ktori uz radili, to znova opakovat nebavi :) tak sa udrzuje debata ziva.

obecne miesto 143 strankovej temy staci staticky text "glock 19" a neni sa o com bavit.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2143 » pon 27. zář 2021, 15:53

Ale jo...
Nicmene vlakno vzniklo 2009, v te dobe nebyly neketere kvery ktere jsou ted, (napr "ploche glocky" atd)
Jsou aktualnejsi zkusenosti atd ,muze se pouzivat jine strelivo a taak



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2144 » pon 27. zář 2021, 17:27

ondrush
Glock 19 je ako Audi Allroad. Ani dobra limuzina, ani dobry terenak.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2145 » pon 27. zář 2021, 17:42

skoro - oproti audi je to este k tomu levne a tak nejak na svete najrozsirenejsie, takze nahradne diely su vsade a resale value moc neklesa. Takze ako prva zbran je to presne tam, kde to ma byt - kde si to clovek osaha a zisti, ze pre jeho pouzitie potrebuje skor nieco lahsie, pretoze toto sa mu blbo nosi, alebo nieco vacsie, pretoze toto sa mu blbo drzi, alebo nieco so skutocnou spustou a nie gumovymi medvidkami, pretoze na tomto sa mu tazko spusta, alebo ho vobec nezaujima pistole a kupi rovno pcc, alebo vsetko spominani dokopy, pretoze zisti, ze jedna zbran je malo. Ale to su skusenosti, a tie su jak je znamo neprenosne, takze novacik ich nezisti ked si cez ne neprejde a 144 stran mu pri tom nepomoze.
Takze skocit na nejaky online bazar, kupit glock 19, alebo nejaku z odpovedi od inych zbrojovek, ktory sa jeho popularite snazia priblizit, chvilu s tym existovat a potom riesit, ci vymenit, alebo prikupit, alebo vytunit

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů