Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2191 » stř 29. zář 2021, 18:01

Honzajan a Letec 12 → souhlas, nejlíp ošahaná novota
Honzajan → jo s tou spouští máš pravdu. Ale víš co, jak se změní úhel a obvod pažby, tak se změní úchop a člověk najednou může dosáhnout líp. Není to třeba o krátkých prstech, jak si původně myslel, ale prostě o úchopu jako takovém. S G 4.gen souhlas.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#2192 » stř 29. zář 2021, 18:44

Jednoduchá odpověď, na složitou otázku.
Glock je ideální první zbraň.
Je jednoduchý, lehce udržovatelný, levný, dostupný, spolehlivý.
A když se naučíš střílet přesně s Glockem, tak už zvládneš všechno. Naučit se střílet bez ohledu na půl stupně sklonu pažby tam, nebo sem. To je asi důležitější.

Já být znovu na začátku, koupím Glock 48 s railem a zásobníky Shield na 15 ran, světlo a pořádná mířidla, aiwb kydex a jsem spokojený. V tenkém balení dostaneš dostatečnou kapacitu, rozumně dlouhou hlaveň na "mířenku" a ještě schovatelnou pažbičku na nošení, která rozumně padne do ruky. Ideál. Dá se to nosit, dá se s tím dobře trénovat.



Ondras
Příspěvky: 2

Příspěvek#2193 » čtv 14. říj 2021, 08:57

Zdravím, rád bych radu od zkušenějších kolegů. Zvažuji nákup první pistole primárně na skryté nošení a občas střelbu na střelnici. Vybírám mezi P10 S, 75 P01 a 75 P01 OMEGA. Mám ale kapku obavu z výdrže hliníkové slitiny i když se mi líbí systém OMEGA, u P 01 si nejsem jistý jestli to je na skryté nošení vhodné a u P10 S nějak nevím co si o tom polymeru myslet. Poradíte prosím ? :)

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2194 » čtv 14. říj 2021, 09:50

Ahoj, doporučil bych Ti všechny vyzkoušet vedle sebe. Tj. zaplatit / dohodnout si půjčení všech kandidátů.
Co se Ti bude líp držet a z čeho příjemněji mířit a střílet, do toho bych šel, nehledě na rám, hmotnost, trvanlivost, nebo ostatní parametry.

Když pak budeš střílet víc a projdeš s tou první pistolí nějaké kurzy, tak třeba zjistíš, že Ti něčím vadí a budeš už vědět, co bys chtěl raději jinak.
Do té doby to stejně nezjistíš - to, napsané na papíře, není to, co pak dělá tu zbraň v Tvojí ruce.

Přeju dobrý výběr.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2195 » čtv 14. říj 2021, 10:26

p01 omega byla nejhorsi pistole, co jsem kdy mel. Ocel ve velikosti p01 nedejboze sp01 je nesmysl na noseni. Jasne, existuji masochisti, co nosi fullsize 1911, ale objektivne pro to neni smysl.
Na noseni je nej plast. Je to lehke, nestudi to, nerezne to.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2196 » čtv 14. říj 2021, 10:29

striker fired plastak, velkost a vyrobca podla osobnych preferencii.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2197 » čtv 14. říj 2021, 10:38

Polymer je chemicky a teplotně odolný, navíc vyztužený a u P10 s ním problémy nebyly. Je to odolný korpus ve kterém je vložen ocelový kontejner a teprve v tom je uložena haveň a závěr. Bát se polymerových rámů je, jako bys řekl, že se bojíš plastových střenek.

Návod ke kterému není co dodat ti dal "Starosta". Opravdu si zkus všechny. Výběr není třeba uspěchat, výrobců je víc než jen CZ.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2198 » čtv 14. říj 2021, 17:57

Ony ty plasťáky nejsou k zahození, ale železo je železo,že? :lol:

Obrázek



Ondras
Příspěvky: 2

Příspěvek#2199 » čtv 14. říj 2021, 19:33

takže jdu zkoušet ... díky ...



Morphea
Příspěvky: 1

Příspěvek#2200 » ned 15. led 2023, 21:38

Ahoj,

Jsem tu nová, už delší dobu řeším jsou zbraň, respektive jaký typ, protože jsem si, tak trochu už vybrala.
Chtěla bych Sig Sauer p365, mám malé ruce, zbraň jsem v ruce měla, žel bohu jsem z ní ještě nestřílela, ale už jsem se do ní stihla zamilovat. Chtěla bych i nosit, také velikost ideální, jsem i malá.
Nicméně nevím jestli p365 nebo p365 SAS, ta integrovaná mířidla se mi líbí, ale... Na mířenku to moc nebude, ale na střelnici chodit chci. Pravidelně.
Pak jsem četla, že na této zbrani často mění spoušť, ale to je asi věc zvyku. Budu ráda za každý názor. Děkuji.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2201 » ned 15. led 2023, 22:05

Pokial rada strielas tak ta tato zbran neuspokoji. Na nosenie fajn, ale strelecky komfort neocakavaj. Taky univerzal pre drobnu babu je nieco ako G19 ci CZ P-10C (predpokladam ze chces nieco bez kohuta). S tym nastrielas aj na terc, aje nejaku LOS ci IPSC. Pre mensie ruky napr. G48 kde je dlhsia zamerna a pistol je kludnejsia ako G43X.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2202 » ned 15. led 2023, 23:16

Morphea: Jestlis ještě nezkoušela P365X, tak bych ti doporučil se na ni mrknout (https://www.youtube.com/watch?v=GyLnIjIY8so).
Jinak, jak píše MrBlue, není jasné, jestli chceš primárně nosit (a na střelnici s tím trénovat), nebo chceš něco na to si užít střelbu, a co by se příležitostně dalo i nosit.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#2203 » pon 16. led 2023, 07:37

Kriteria na první zbraň jsou jednoduchá:

Levné a dostupné střelivo, aby se dalo trénovat a normální rozměr zbraně.
Pak si vyřeš, jestli s kohoutem nebo striker.

A pak zkoušej, než koupíš. Spoušť, miřidla, úchop, cena ....

Malou na nošení řeš až v druhém kole, až budeš umět základy.

Mimo jiné proto, že na většině kurzů se počítá s dvěmi až třemi zásobníky tak 15-19 ran ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2204 » pon 16. led 2023, 11:29

Morphea: Mřidla SAS jsou primárně na sebeobranu a na střelnici se moc nehodí. Bral bych standardní variantu. Pistole je to pěkná a poměrně přesná. Na nošení ideální. Na časté a dlouhé střílení už moc ne. Ale ten menší komfort se projeví u začátečníka až tak po 40-50 ranách (jedna krabička). Bát se toho rozhodně nemusíš, časem se to poddá. Větší pistole ti samozřejmě přinesou větší komfort a budeš schopna s nimi absolvovat i nějaký delší kurz tj. 150 -350 ran a nebýt tolik vyčerpaná. S "prckem" jsou takové kurzy pro začátečníka nepříjemné. Někeří střelci to pak řeší tak, že po čase si koupí větší pistoli na střelnici a prcka nechají na nošení.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#2205 » úte 17. led 2023, 14:06

Morphea:
Jestli ses zamilovala tak si ji kup. Když se ti líbí a sedí ti v ruce, tak s ní budeš mít motivaci cvičit.
Střílení tě hlavně musí bavit!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů