Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#2041 » ned 13. pro 2020, 16:51

I velkej chlap ma problem se skrytym nosenim vetsi pistole v lete!



Sida
Příspěvky: 6

Příspěvek#2042 » ned 13. pro 2020, 16:55

audis píše:Sida :
všechny tři jsou doporucitelne. A daly by se doporučit další (HS produkt, sig sauer, heckler Koch, Walter). Dále klid a nohy v teple, není to manželství, je to jen první zbraň (= první sekačka, první myčka, první sex)
Doporucuju (ale nezbytné to není) finální dva tři modely vyzkoušet na střelnici a vypálit z každé 50 ks nábojů. A rozhodnout se, která bude líp sedět v ruce, pohodlně ovládat ovládací prvky a subjektivně bude příjemná střelba.


Právě už jsem udělal celkem rozsahlej průzkum trhu a tyhle tři jsou ty co me oslovily nejvíc. Přemýšlel jsem i nad SFP9 od HK nebo P320 od Sigu, koketoval jsem i s myšlenkou jit do P226, ale pak jsem si řekl, že to je přece jen už jiná třída.
Na další přemýšlení budu mít ještě spoustu času, tak jsem se rozhodl probrat svuj problem s českou střeleckou komunitou a ještě ho asi pošlu na světový fóra typu reddit. Přece jen, víc hlav víc ví.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2043 » ned 13. pro 2020, 17:02

Simier píše:I velkej chlap ma problem se skrytym nosenim vetsi pistole v lete!


Ale prdlajz. Je to o celom systeme. Kvalitny, hruby pevny opasok, kvalitne vnutorne puzdro a aj P-10C sa nosi ako balada, v kratkom tricku a kristuskach na nohach. O G-19 ani neviem a to je rovnako velka pistol (ale mam hlbsie polohovane puzdro).

Nepis subjektivne pocity. Mimochodom, meriam 175 cm a hmotnost do 80 kilo (jo, trosku z pupku by to chcelo zhodit, ale pindoura si vidim) :D

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#2044 » ned 13. pro 2020, 17:03

Jestli to máš hlavně na střelnici a jseš velkej že schováš i full, tak compacta bych vzal jen když se Ti bude dobře držet. Jinak Tě pak střelnici bude pokaždý štvát ten chybějící centimetr pažby.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#2045 » ned 13. pro 2020, 17:06

Norinco dělá prej zdařilou kopii P226 pod názvem NP226, popřípadě v 7,62x25 jako NP762 nebo PX-3. Oproti skutečnému Sigu je to samozřejmě jinde, nicméně v rámci cenové kategorie je to adekvátní a spolehlivá zbraň, alespoň podle internetu
Jinak já mám šířku dlaně jen 10 cm a P10c mi přišla o malíček malá, botka na zásobníku by možná pomohla. Mám cvičnou G17 a tam je to akorát.
Ty rozměry můžeš kdyžtak vcelku pohodlě porovnat na téhle stránce - https://www.handgunhero.com/

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2046 » ned 13. pro 2020, 17:13

Ted je blba doba, ale v lepsich casech se rocne kona par predvadecek, treba Glocky byvaji casto k vykouseni

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#2047 » ned 13. pro 2020, 17:17

Tak P10C je kompakt ne fullsize jak uvadi Sida - jasne jsi mensi nez on, ale stejne! Zmaknuty system noseni nijak nezpochybnuju. Znam par velkych lidi, co s vidinou noseni vysnene fullsize pistole pohoreli a nakonec kupovali na noseni kompakt, nebo dokonce subkompakt a full meli jen na strelnici! Tak jen, aby se nad tim nosenim v lete Sida zamyslel.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#2048 » ned 13. pro 2020, 18:22

Sida:
jo a pro jaké používání pistol chceš? 100% střelnice, 100 % nosit každý den, 100 % nosit 1x týdně a střelncie občas , 20 % nosit a 80 střelnice celý týden, obráceně? Ideální pistol na všechno neexistuje.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2049 » ned 13. pro 2020, 18:49

CZ P10C, Glock 17, HK, SW... V podstate kazda pistol je nositelna, je to len o zvoleni sposobu nosenia a odevu. Ak bolo treba, nosil som cely den celoocelovy Shadow v apendixe.
Ale na jednu zbran co tu padla by som specialne upozornil. A to na Sig P320. Je to perfektna pistol, ale urcite nie pre zaciatocnika. Ta DAO spust ma skor charakteristiku SA. Nizky, plynuly odpor a velmi kratke draha.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#2050 » ned 13. pro 2020, 18:56

POŘÁD TO SAMÉ OD PRVNÍ STRÁNKY JEN KAŽDOU 3 STRANU TO ZAČÍNÁ OD ZAČÁTKU JAK OHRANÁ DESKA -- PŘITOM STAČÍ NEBÝT LÍNEJ A PŘEČÍST SI VLÁKNO OD ZAČÁTKU :?



Sida
Příspěvky: 6

Příspěvek#2051 » ned 13. pro 2020, 19:35

audis píše:Sida:
jo a pro jaké používání pistol chceš? 100% střelnice, 100 % nosit každý den, 100 % nosit 1x týdně a střelncie občas , 20 % nosit a 80 střelnice celý týden, obráceně? Ideální pistol na všechno neexistuje.


Určitě bude převažovat nošení na střelnici. Jak jsem říkal, nošení na ven bude spíš vyjímečný, nejspíš jen když se budu někdy po setmění potřebovat někam přesunout. V okolí tramvají se v mojí čvrti srocujou nejrůznější individua, přes den je stačí seřvat, ale mohlo by se stát že bych v noci narazil na někoho oprsklejšího. :|

Díky za tip na Norinco, ale do čínský nelicencovaný kopie bych nešel, lepší podpořit českou, případně evropskou nebo US zbrojovku.

Omlouvám se kečupovi, ale já jsem opravdu línej a jak se zdá je místní komunita velice nápomocná a sdílná. :lol:

Nechaj mě teda v obchodě si zbraň ohmatat a třeba i chvilku nosit s nějakym erárním pouzdrem, abych zjistil jestli si s tim dokážu chodit/sedět?
Do léta snad schodit trochu toho kovidovýho špeku a udělam si místo v kraťasech i na fullsize :D

Všem moc děkuju! :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2052 » ned 13. pro 2020, 20:51

MRBLUE píše: A to na Sig P320. Je to perfektna pistol, ale urcite nie pre zaciatocnika. Ta DAO spust ma skor charakteristiku SA. Nizky, plynuly odpor a velmi kratke draha.

Jestli to nebude tim, ze je to cistokrevne SAO.
Ok, takze jsme od malorazky presli v doporuceni cinske jebky kopirujici siga ale na tokareva. Good luck se shanenim dilu nebo prislusenstvi.
Doporucuju se podivat na ceny a dostupnost prislusenstvi nebo nahradnich dilu. Pak by presly napady jako sig,s&w nebo h&k. Dostupne a za relativne normalni penize jsou veci na cz trhu akorat tak na cz,glock,grand power,alfa.
Jo, p10c je velikosti kompakt, pokud kompakt znamena stejna vyska jako fullsize 1911.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2053 » ned 13. pro 2020, 21:38

No ja neviem, ale je deklarovany ako DAO. V IPSC je v production liste. A tam by ako SA byt nemohol.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2054 » ned 13. pro 2020, 21:53

Sida: osahat zcela běžně po předložení ZP, nosit po prodejně spíš výjimečně, na to jsou ty předváděcí akce, nebo veřejné střelnice kde zbraň za poplatek zapůjčí, nebo i předvedou. Ale spěchej od úterý se asi opět zavřou :D

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2055 » pon 14. pro 2020, 05:04

Sida píše:Sida:
Omlouvám se kečupovi, ale já jsem opravdu línej a jak se zdá je místní komunita velice nápomocná a sdílná. :lol:


Kečupovi omluva stačit bude, ale pokud budeš díky lenosti dál zakládat vlákna s tématy co již existují na navíc na nesmyslná místa brzy tu dostaneš ban ode mě. Takže si aspoň i přes svou přiznanou lenost prostuduj pravidla!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů