Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2116 » úte 27. črc 2021, 22:29

Ano. Já si jako druhou krátkou už taky pořídím něco více chutného, ale pro začátečníka jsou nějaké speciály a různé zajímavosti spíše ke škodě. On se chce naučit jezdit na kole, tak mu tu nemůžeme nabízet okruhové speciály s jedním převodem, elektokola, nebo horský na sjezd. Favorit po dědovi asi taky nebude to pravý. Zkrátka obyč horský s prehazkou za pár peněz naučí. Jak zjistí, jestli strhává, když si pořídí revolver s těžkou spouští. Že má správný úchop, když bude mít malý revolver. Atd, atd.. Navíc, použitý Glock se dá krásně prodat dál.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2117 » úte 27. črc 2021, 22:39

použitý glock se dá prodat stejně jako cokoliv jiného soudobého. Zas jich je mraky na trhu, mraky lidí to chtěj, poptávka a nabídka vyrovnána tržní cena. Nic neobvyklého. Nedémonizuj to. Jasně, že si rovnou může koupit pistol na svůj účel (malou, velkou, sportovní, apod) . je to lepší než univerzál co je na vše a na prd nakonec.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2118 » stř 28. črc 2021, 05:57

No, hlavně bych doporučil přečíst celé tohle vlákno. Je zralý na zamknutí, protože se to tu s každým novým "doporučte mi první pistoli" stejně už jenom točí v kruhu.



Petr1
Příspěvky: 7

Příspěvek#2119 » stř 28. črc 2021, 07:24

Střelec píše:141 stran pořád o tom samém dokola. Každý nováček by si to měl prvně přečíst, než se znova zeptá na to samé.

No ja se hlavne ptal,jak bezpecne nosit revolver a tema pak bylo slouceno s touto diskusi.
Přesvědčili mě odpovědi,že si mam pořídit pistoli,ze ve spolehlivosti už takovy rozdil není. G19 mám vyhlednutou jako druhou zbraň, ale dulezitejsi je pro me mít neco,co nebudu líný nosit. Kdyz ne revolver,tak asi G42.
A ver mi,ze je na internetu daleko vice nez 141 stran,ale bohuzel 80% prispevku, jako treba ten tvuj, vubec nepomuze a pak je tezke najit,to co clovek hleda.
Takze omlouvam se,jestli te cteni meho prispevku od neceho zdrzelo, ale bylo tve rozhodnuti ho cist a reagovat na nej. Uplne nerozumim,proc bych se nemohl zeptat na neco,co uz urcite nekde nekdy bylo zodpovezeno.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2120 » stř 28. črc 2021, 07:39

JakubDotPy píše:No, hlavně bych doporučil přečíst celé tohle vlákno. Je zralý na zamknutí, protože se to tu s každým novým "doporučte mi první pistoli" stejně už jenom točí v kruhu.



Spíš bych ho smazal a pojedeme na novo. :)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2121 » stř 28. črc 2021, 08:43

Ale berte to tak, ze kazdou chvili je novy model, nova moda a taaak ;)

Prvni post je z r. 2009, jak to tehdy vypadalo treba s jednoradyma plastakam 9mm para ve velikosti na skryte noseni?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2122 » stř 28. črc 2021, 10:51

Jednoradaky na noseni nastesti jak rychle prisly do mody, tak i stejne rychle mizi. Takze se od 2009 vlastne nic nezmenilo :D



Dirk
Příspěvky: 3

Příspěvek#2123 » sob 25. zář 2021, 21:44

Ahoj všem,
prosím o radu co koupit / co si osahat jako první pistoli. Něco o mně..
-nový držitel ZP ( mám ho měsíc )
-výška/váha 183/100
-chtěl bych zbraň jak na střelnici, tak na pravidelné nošení
-chtěl bych novou zbraň do 20k
-původně jsem toužil po 1911, po ohmatání to asi na skryté nošení moc nebude...mám v merku G43x, G48, Hellcat, případně sig p365... nechtěl jsem glock, ale aktuálně jsem tomu nakloněn. ZOZ jsem dělal s G17 a neseděla mi, mám relativně velkou dlaň, ale krátké prsty...

Pokud máte jakékoliv rady tak sem s nimi ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2124 » sob 25. zář 2021, 21:58

Hellcat.
Po došetření na druhou zbran něco velkého na střelnici na mířenku nebo akční mířenku. Polovelká zbraň je na polonošení a polomířenku a poloakční střelbu. polo řešení na všechno a na hov... Lze za 15k koupit hellcat a dalších 15k velkou.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2125 » sob 25. zář 2021, 22:43

Kup p10s. Na noseni je Hellcat bezkonkurencni, ale taky je to skoro to nejhorsi na strileni, co si jako zacatecnik muzes koupit. P10s je dost mala na noseni a pritom s prodlouzenym zasobnikem se s ni da nastrilet, plus se p10tky obecne chovaji pri strelbe vyborne (pac jsou o neco tezsi). Navic si muzes vyhrat se hrbety a zjistit tak lip, co by ti mohlo sedet. U mikrokompaktu mas dany 1 uzky grip a nic s tim nenadelas.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#2126 » ned 26. zář 2021, 07:21

Dirk: nebo si počkej na Ruger LCP MAX. Vypadá slibně
https://ruger.com/products/lcpMax/models.html



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2127 » ned 26. zář 2021, 08:20

Dirk: už to tady padlo několikrát, pokud to myslíš s nošením vážně, dívej se aby se ti zbraň líbila i vzhledově, protože jí budeš tahat pořád.
Takže ideálně si zajdi do obchodu, zbraně které se ti vzhledově líbí si "ošahej", ty co ti padnou do ruky si najdi buď tady v sekci "dám vystřelit" nebo někde na střelnici k půjčení a zkus si z toho zastřílet a následně kupuj.
Do 20 tisc je myslím výběr slušnej. A taky to neni málo peněz. Ber to jako auto, to taky chceš, aby se ti líbilo vzhledově a vyzkoušíš si ho před koupí.

A vítám tě mezi nás střelce.

audis: střílím závodně s CZ P-07, brokovnici jsem ze začátku bral jednoranku, a představ si, že jsem nebyl poslední ...
Chci tim říct k té mířence, že jako začátečník se na nějaké první místa nedostane, takže by mu i na mířenku stačilo to na nošení a až se za pár let dostane do stavu kdy překoná v mířence technické možnosti kompaktní pistole tak už asi nebude problém si koupit něco většího.
O lovu ani nemluvě, protože na to si stejně bude muset pořídit něco většího než 9tku Luger.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2128 » ned 26. zář 2021, 08:58

dobrá efektivní možnost.

ale myslím si, že jsi se spletl, když jsi s malou pistolí neskončil poslední. Když já jsem byl na pár závodech s malou mezi velkými, byl jsem tam jediný s malou, takže ty jsi tam nemohl být. A také neskončil jsem poslední.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2129 » ned 26. zář 2021, 11:24

Daleko píše:Dirk: nebo si počkej na Ruger LCP MAX. Vypadá slibně
https://ruger.com/products/lcpMax/models.html


Podla pistoli ktore ma v hladaciku je jasne (aj logicke) ze pozera po kalibri 9x19 nie po Browningu
A co sa tyka pistole ktoru odporucas, tak uz LCP nebola ziadna slava, ale aspon sa dala vdaka svojej velkosti hodit do vrecka a clovek o nej ani nevedel. Ale dvojradove LCPcko je uz naozaj nezmysel.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#2130 » ned 26. zář 2021, 12:28

Řešil jsem to před pár měsíci a do rozhodovacího procesu bych rozhodně zařadil určitý zkušenosti:
- První zbraň nebude poslední a pokud se nebudeš hodně přizpůsobovat samotnýmu kousku, tak časem budeš stejně pokukovat po něčem jiném
- Zbraň tě musí bavit, jinak s ní nebudeš trénovat a pravděpodobně utratíš další prachy za jinou a ta původní ti bude ležet v trezoru

Jako první zbraň bych pořídil spíš fullsize kvér a až po zkušenosti s ním se rozhodoval nad mrňousem. Osobně mám jen pár cm na výšku víc a ze začátku jsem nosil Berettu APX a ještě k tomu ve vnějším pouzdře, teď mě spíš táhne pro skrytý nošení něco s pojistkou a kladivem. Taky bych se koukal na kvér na který pak budeš moci namontovat kolimec nebo tlumič, protože až se vzhlídneš v nějakým kousku co budeš nosit každý den, tak ten původní ti pravděpodobně zůstane a budeš si s ním moc aspoň trochu hrát.

Celkově je to hlavně o tom, jaké jsou tvoje celkové možnosti a jak moc to vidíš do budoucna - pořizuješ si kvér protože jsi nadšenec co bude za chvíli pokukovat po dalších kouscích do sbírky, nebo je to pro tebe jen nástroj který potřebuješ?

Z tvýho výběru bych šel asi do toho Siga, pokud se nepletu jde u něj vyměňovat rám a asi u něj bude slušný aftermarket = můžeš si s ním pak víc hrát

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti